Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5

im. Juliana Tuwima

ul. Królewska 13/15, 93-319 Łódź
tel. (42) 640-34-41
www:   http://www.zso5lodz.za.pl
e-mail:   zso5lodz@onet.eu


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9540 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE


Gimnazjum

I A - Matematyczna z elementami informatyki (język angielski)
dla uczniów lubiących nauki ścisłe, a szczególnie matematykę: dodatkowa godzina matematyki, możliwość uczestniczenia w zajęciach koła matematycznego, ścisła współpraca z ośrodkiem Edukacji Ekologicznej i Obserwatorium Astronomicznym, możliwość uczestniczenia w konkursach matematyczno-przyrodniczych opartych o różne formy aktywności: biegi na orientację, prace multimedialne, konkursy wiedzy itp., dla chętnych koło informatyczne.

I B - O profilu społecznym (język angielski)
zachęcająca do aktywności w życiu społecznym i wychowująca młodych polityków. Proponujemy, nagrodzony przez ministra, rozszerzony program o nazwie "Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej", uczestnictwo w zajęciach warsztatowych w szkole i instytucjach związanych z życiem obywatelskim.

I C - Germanistyczna z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego
proponujemy zróżnicowane poziomy nauczania (podstawowy i zaawansowany), możliwość nawiązania współpracy ze szkołą w Niemczech, udział w życiu kulturalnym miasta (imprezy kulturalne w czasie trwania Festiwalu Dialogu Czterech Kultur)

I D - Humanistyczna (język angielski)
dla miłośników literatury i sztuki. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach koła teatralnego z elementami recytacji, dramy i śpiewu, współpracować z teatrami i Młodzieżową Akademią Filmową.

I E - Sportowa (język angielski lub niemiecki)
dodatkowa godzina wf; klasa dla uczniów zainteresowanych kształceniem umiejętności z zakresu lekkiej atletyki.

Liceum

XLIII Liceum Ogólnokształcące jest nowoczesną szkołą o profilu ogólnym. Zdobyta tu wiedza umożliwia absolwentom dalszą naukę na uczelniach wyższych. Nasi nauczyciele wykorzystują najnowsze programy kształcenia.
Szkoła posiada dwie pracownie wyposażone w najnowsze komputery typu PC i IMac z dostępem do Internetu. W komputery zaopatrzona jest także większość pracowni przedmiotowych: fizyczna, biologiczna, matematyczna, języka polskiego i geograficzna. Uczniowie chcący rozwijać się w innych niż informatyka kierunkach również znajdą coś dla siebie. W szkole funkcjonują nieodpłatnie koła zainteresowań: fizyczne "Blisko wiedzy", polonistyczne, matematyczne, anglistyczne i mogą działać inne w zależności od zainteresowań uczniów. Działa radiowęzeł, Szkolny Ośrodek Kariery oraz Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze.


Pasjonaci sportu mogą korzystać z dodatkowych godzin koszykówki i siatkówki, a młodzież obdarzona talentem aktorskim i literackim ma szansę rozwijania się na zajęciach teatralnych.
W szkole zainstalowano monitoringw celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów. O dobrą kondycję psychofizyczną dbają - psycholog i pielęgniarka.
Atutem szkoły jest jej niepowtarzalna atmosfera, w której dominuje wzajemny szacunek i tolerancja, a surowa dyscyplina łączy się z nieukrywaną sympatią wobec uczniów. Może dlatego wielu naszych absolwentów odwiedza nas często po zakończeniu edukacji - "Przyszliśmy pogadać" - mówią.


Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie