Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa

im. Feliksa Parnella

ul. Wrocławska 3/5, 91-052 Łódź
tel. (42) 613-10-20, fax (42) 613-10-27
www:   http://www.osblodz.pl
e-mail:   sekretariat_baletowa@idsl.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 18968 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA BALETOWA

- jedna z niewielu państwowych szkół
  baletowych w Polsce

- jedyna szkoła baletowa w województwie
  łódzkim

- nauka w szkole trwa 9 lat - w tym okresie
  realizowana jest podstawa programowa
  klas IV-VI szkoły podstawowej,
  trzech lat gimnazjum i trzech lat liceum
  oraz podstawa programowa
  przedmiotów artystycznych

- uczniowie w naszej szkole zdobywają
  umiejętności w zakresie tańca
  klasycznego,  tańca współczesnego,
  tańca historycznego, tańca ludowego
  i charakterystycznego, rytmiki i innych

- prowadzimy nabór do klas wyższych niż
  pierwsza Ogólnokształcącej Szkoły
  Baletowej


Od 1 września 2013 roku prowadzimy klasy edukacji wczesnoszkolnej w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej.

- Oprócz zajęć edukacji wczesnoszkolnej
  uczniowie realizują zajęcia artystyczne:
  lekcje tańca (zamiast wychowania
  fizycznego) – 2 godziny podstaw tańca
  klasycznego, 2 godziny podstaw tańca
  ludowego, 2 godziny podstaw tańca
  współczesnego i rytmikę – 2 godziny
  tygodniowo.

Nauka w szkole jest bezpłatna.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Szkoły:

15 stycznia 2016 roku godzina 17.30

5 luty 2016 roku godzina 17.30

Jesteśmy szkołą dążącą do wszechstronnego rozwoju każdego ucznia, ze szczególnym uwzględnieniem jego indywidualnego rozwoju artystycznego. Wspieramy samodzielne formowanie jego wrażliwości artystycznej, motywujemy do twórczej aktywności i kształtujemy do tworzenia piękna.

Nasza szkoła kształci i wychowuje na miarę XXI wieku tak, aby uczniowie potrafili znaleźć się i radzić sobie w zmieniającym się współczesnym świecie, by śmiało stawiali czoła jego trudnościom i wyzwaniom. Szkoła kształci zawodowych tancerzy, którzy po ukończeniu szkoły tańczą na scenach teatrów w Polsce i za granicą.

Szkoła kształci zawodowych tancerzy, którzy po ukończeniu szkoły tańczą na scenach teatrów w Polsce i za granicą. Nauka w szkole trwa 9 lat. Oprócz kształcenia artystycznego uczniowie zdobywają wykształcenie ogólne.

W okresie 9 lat nauki realizowana jest podstawa programowa przedmiotów ogólnokształcących klas IV-VI szkoły podstawowej, trzech lat gimnazjum i trzech lat liceum oraz podstawa programowa przedmiotów zawodowych.

Uczniowie klasy III szkoły baletowej przystępują obowiązkowo do sprawdzianu na koniec szkoły podstawowej. Uczniowie klasy VI szkoły baletowej przystępują obowiązkowo do egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie klasy IX (ostatniej) po zdaniu egzaminu dyplomowego otrzymują dyplom zawodowego tancerza. Uczniowie po ukończeniu klasy IX zdają egzamin maturalny.

W szkole dzieci mają możliwość uczyć się języka angielskiego w klasach I-IX szkoły baletowej i języka rosyjskiego w klasach IV-IX.

Dzieci od najmłodszych lat mają możliwość wypowiadania się i kreowania poprzez kontakt ze sceną Teatru Wielkiego w Łodzi, uczestniczenia w różnych imprezach teatralnych, koncertach środowiskowych oraz w programach telewizyjnych. Co roku na scenie Teatru Wielkiego odbywa się Koncert Galowy z udziałem wszystkich uczniów szkoły, w szczególności dyplomantów, którzy w danym roku kończą szkołę. Najzdolniejsi uczniowie biorą udział w konkursach baletowych w Polsce i za granicą.

27 III 2007 roku - Towarzystwo Przyjaciół Łodzi przyznało szkole przez medalu „Pro publico bono” im. Sabiny Nowickiej za kreatywne i ważne społecznie dokonania na rzecz kultury narodowej i miasta Łodzi. Patronką medalu jest jedna z najwybitniejszych łodzianek XX wieku, współtwórczyni Opery Łódzkiej, baletu i szkolnictwa baletowego w Łodzi.

18 czerwca 2010 roku - Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi otrzymała Certyfikat Instytucji Innowacyjnej przyznany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

17 czerwca 2013 roku - Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi otrzymała Certyfikat "Kreator kompetencji społecznych" przyznany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

Rekrutacja
O przyjęcie do klasy pierwszej edukacji wczesnoszkolnej w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi może ubiegać się kandydat, który w roku szkolnym zgodnie z ustawą może rozpocząć naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Dla kandydatów przeprowadza się badanie przydatności, które polega na sprawdzeniu przez komisję predyspozycji fizycznych, ruchowych, poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej.

O przyjęcie do klasy pierwszej ogólnokształcącej szkoły baletowej może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy nie więcej niż 10 lat i w danym roku szkolnym kończy klasę III szkoły podstawowej. Dla kandydatów do klasy pierwszej ogólnokształcącej szkoły baletowej przeprowadza się badanie przydatności, które polega na sprawdzeniu predyspozycji fizycznych, ruchowych, poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej.

Informacje szczegółowe dotyczące rekrutacji do szkoły, formularze wniosków dostępne na stronie BIP.

W przypadku wyjątkowych zdolności i predyspozycji ruchowo-muzycznych u dzieci, które ukończyły 10 lat istnieje możliwość przyjęcia do starszych klas szkoły baletowej.

Dla kandydata do klasy wyższej niż pierwsza, przeprowadza się egzamin kwalifikacyjny (obejmujący wszystkie przedmioty artystyczne), który ma na celu sprawdzenie, czy predyspozycje i poziom umiejętności kandydata odpowiadają programowi klasy do której kandydat ma być przyjęty.


Przyszłość po szkole
Młodzież po ukończeniu Szkoły Baletowej w Łodzi nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Absolwenci tańczą w zespołach baletowych teatrów muzycznych, operowych i operetkowych, oraz w zespołach Pieśni i Tańca "Śląsk" i "Mazowsze". Tańczą na scenach w kraju i za granicą. Szkoła daje możliwość znalezienia się w sztuce tańca na forum Europy i świata. Ukończenie Szkoły Baletowej stanowi również znakomitą podstawę do podjęcia studiów na różnych kierunkach wyższych uczelni.

Baza szkoły
Szkoła posiada 6 sal baletowych, sale lekcyjne, stołówkę szkolną (dzieci mogą zjeść drugie śniadanie i obiad), gabinet fizjoterapii, bibliotekę, bibliotekę audio-video, w której znajduje się kolekcja kaset video i płyt CD (przedstawienia baletowe, filmowane lekcje tańca, przeglądy, koncerty, płyty z muzyką), pracownię komputerową z czytelnią, pracownię dydaktyczno-egzaminacyjną, magazyn kostiumów scenicznych, pracownię szewską, pracownię krawiecką.

Zajęcia odbywają się w godzinach od 8.00 do 17.20. Uczniowie, którzy kończą wcześniej zajęcia (przed 17.20) mogą czekać na rodziców w szkolnej czytelni pod opieką nauczyciela.

Uczniowie spoza Łodzi mogą mieszkać w Bursie Szkół Artystycznych przy ulicy Rybnej 11ABC (niedaleko szkoły).

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie