Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych

im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 18-400 Łomża
tel. (86) 215-03-42
www:   http://www.zsdig-lomza.pl
e-mail:   sekretariatzsd9@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9188 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM


SZKOŁA ZAWODOWA


GIMNAZJUM NR 3

- klasy ogólne
- klasy o profilu sportowym


Łomżyńska Szkoła zwana potocznie "Mierniczówką", a później "Przemysłówką" lub "Drzewną" istnieje już ponad 80 lat. Powstała w 1918 r.

Doświadczeni pedagodzy oddani swojej pracy, podtrzymują bogate tradycje szkoły, starają się wspólnie z rodzicami i uczniami kształtować jej image. Sprawnie funkcjonuje system wychowawczy szkoły, realizowane są programy profilaktyczne dotyczące zagrożeń i uzależnień. Szkoła systematycznie współpracuje ze środowiskiem lokalnym i z instytucjami wspomagającymi szkołę.

Decyzją dyrekcji szkoły, komitetu rodzicielskiego oraz z udziałem samorządu szkolnego w 1994 roku reaktywowano tzw. "Bratnią Pomoc" czyli popularnego "Bratniaka". Bratniak pomaga uczniom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej.

Uczniowie uczestniczą w wielu konkursach i olimpiadach. Ze względu na profile szkół wchodzących w skład zespołu szczególną uwagę poświęcamy dwóm: "Najlepszy w zawodzie - stolarz" oraz Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie z "Drzewnej" pod okiem doświadczonych nauczycieli przedmiotów zawodowych skrupulatnie przygotowują się do tych konkursów i za każdym razem zajmują wysokie lokaty. Konkurs to nie tylko współzawodnictwo i wymiana doświadczeń, ale również wspaniała okazja do spotkań pedagogów z których większość to absolwenci "Drzewnej".

Prestiż szkoły oraz jej obecny wizerunek, to również zasługa uczniów klas kończących szkołę, ich rodziców i nauczycieli. W ramach prac dyplomowych uczniowie remontują wyposażenie sal lekcyjnych, hole, okna, drzwi. Dzięki temu mamy czyste, zadbane, dobrze wyposażone klasy do nauczania przedmiotów ogólno-kształcących i zawodowych. Również absolwenci Technikum Ochrony Środowiska podnoszą rangę szkoły poprzez udział w konkursach prac dyplomowych.

Stałym elementem w życiu szkoły stała się trwająca od kilku lat współpraca z zaprzyjaźnioną szkołą drzewną w Billberge w Niemczech. Wiele korzyści daje ta współpraca naszej młodzieży. Pozwala na wymianę doświadczeń zawodowych, umożliwia poznanie historii, kultury, realiów życia młodzieży niemieckiej. Pozwala na doskonalenie języka niemieckiego oraz buduje coś co jest szczególnie cenne - przyjaźń.

Zespół Szkół Drzewnych to szkoła z bardzo bogatą tradycją. Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie zobowiązani są do jej kultywowania. Jesteśmy dumni, że mury opuściło wielu znanych absolwentów. Mamy nadzieję, że zachowali w swej pamięci lata spędzone w szkole i nadal czują się z nią związani.

ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie