Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 3

im. Marii Grzegorzewskiej

ul. Graniczna 12, 85-201 Bydgoszcz
tel./fax (052) 322-34-71
www:   http://www.osw3.bydgoszcz.ple-mail:   oswbydg@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7780 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- Funkcjonują klasy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym.

GIMNAZJUM

- Istnieją klasy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz klasy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim. W klasach dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim odbywa się nauczanie przedmiotowe.

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY


Nasz Ośrodek obejmuje działalnością dydaktyczno-wychowawczą ok. 230 uczniów niepełnosprawnych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Około 70 uczniów nauczanych jest indywidualnie w domu ze względu na różne schorzenia uniemożliwiające pobyt w szkole.

Do dyspozycji uczniów jest świetlica szkolna, biblioteka, pracownie przedmiotowe, sala gimnastyczna, sale rewalidacyjne.

Ośrodek zapewnia uczniom wysoko wykwalifikowana kadrę pedagogiczną. Uczniowie objęci są stałą opieką psychologa, pedagoga, pielęgniarki i lekarza.

Zarówno w szkole podstawowej jak i gimnazjum funkcjonuja klasy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym. W gimnazjum w klasach dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim odbywa się nauczanie przedmiotowe. Funkcjonują pracownie dobrze wyposażone w pomoce i środki dydaktyczne potrzebne do realizacji treści programowych a w każdej sali lekcyjnej znajduje się sprzęt audiowizualny

W szkole podstawowej uczniowie realizują program nauczania zgodnie z wymogami, dostosowany do potrzeb i możliwości ucznia o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Uczestniczą m.in. w zajęciach:

  • rewalidacyjnych
  • logopedycznych
  • gimnastyki korekcyjnej
  • nauki języka angielskiego
  • informatyki
oraz rozwijają swoje zainteresowania poprzez udział w różnych kołach zainteresowań .

Program nauczania klas zawodowych przeznaczony jest dla młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym na podbudowie gimnazjum.

W SPRAWIE NABORU PROSIMY O KONTAKT Z KIEROWNICTWEM OŚRODKA POD NUMEREM (052) 322-34-71

INTERNAT

Internat spełnia rolę wychowawczo - opiekuńczą w stosunku do wychowanków pobierających naukę poza miejscem zamieszkania, sprawuje opiekę całodobową i całoroczną. Internat wyposażony jest w stołówkę. Opiekę zdrowotną zapewnia pielęgniarka, raz w tygodniu dyżur pełni lekarz psychiatra. Przyjęcie do internatu odbywa się na wniosek rodziców lub na podstawie skierowania sądowego. W internacie przebywa ok.100 wychowanków w wieku od 7 do 24 lat, zamieszkujących w 4 - 5 osobowych salach, podzieleni są na 9 grup wychowawczych. Grupy posiadają swoje świetlice, wyposażone w pomoce dydaktyczne. Wychowankowie opiekują się swoimi salami i świetlicami, dbają o czystość pomieszczeń i ich wystrój.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie