Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

Czeczewo, ul. Gdańska 8, 84-208 Kileno
tel. (58) 685-12-90
www:   http://www.czeczewo.ple-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2377 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA


PUBLICZNE GIMNAZJUM

- j. kaszubski, angielski
- sala komputerowa z Internetem
- świetlica
- interaktywne kółka przedmiotowe
- lekkoatletyka, rugby
- biegi przełajowe, tenis stołowyCele i zadania szkoły:

  • Szkoła zapewnia uczniom pełen rozwój umysłowy, moralny, emocjonalny i fizyczny w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi, w warunkach poszanowania ich godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej.
  • Szkoła respektuje zasady nauk pedagogicznych, przepisy prawa, a także zobowiązania, wynikające z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, Deklaracji Praw Dziecka ONZ oraz Konwencji o Prawach Dziecka przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 20 listopada 1989r.
  • Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz w przepisach wykonawczych wydanych na jej podstawie.

HISTORIA SZKOŁY

Pierwsza wzmianka o szkolnictwie w Czeczewie pojawia się na początku XX w. W 1904 roku była we wsi szkoła, w której uczyli tylko katoliccy nauczyciele. Uczęszczało do niej 88 uczniów, a nauka odbywała się po niemiecku. W 1911 r. oddany został do użytku nowy budynek Szkoły Podstawowej(obecnie odbywają się w nim zajęcia oddziału przedszkolnego i klasy III). Była w nim jedna klasa, licząca 45 dzieci, które uczyła jedna nauczycielka. Na przełomie lat 1936/1937 do Szkoły Podstawowej w Czeczewie, której kierownikiem był Józef Wierzbicki, uczęszczało 72 dzieci. W kwietniu 1945 r. Szkoła Podstawowa wznowiła działalność, nauka trwała do końca lipca tegoż roku. Rok szkolny 1966/1967 był pierwszym, w którym nauka kończyła się po ósmej klasie. W związku z wydłużeniem czasu nauki podjęto decyzję o budowie drugiego gmachu szkolnego, którą rozpoczęto w 1966 a zakończono w 1969 roku. Nowy budynek oddano do użytku w roku szkolnym 1970/1971.Uczyły się w nim odtąd dzieci z klas IV-VIII, zaś w starym budynku pozostały dzieci z klas I-III. W połowie lat siedemdziesiątych do starego budynku zaczęły uczęszczać dzieci z zerówki. Od 1986 r. Szkole Podstawowej w Czeczewie podporządkowano Szkołę Podstawową w Kłosowie (posiadała cztery oddzialy:0,I,II,III). W 1993 r. rozpoczęto rozbudowę szkoły z inicjatywy J. Stachurskiego-dyrektora szkoły, radnego gminnego i Sejmiku Samorządowego Woj. Pomorskiego. Nowe skrzydło budynku szkolnego oddane zostało do użytku w październiku 1998 r. Od 1999 r. placówkę przemianowano w Zespół Szkół – Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum. Na wniosek dyrektora Zespołu Szkół i Rodziców, Rada Gminy i wójt gminy Przodkowo postanowili rozpocząć budowę Sali gimnastycznej. W związku z reorganizacją szkół rok szkolny 1999/2000 był ostatnim rokiem działalności punktu filialnego w Kłosowie. We wrześniu nastąpiło zamknięcie tej placówki. Zespół Szkół jest organizatorem wielu konkursów o randze gminnej, powiatowej i wojewódzkiej.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie