Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 5

ul. Różana 1/3, 61-577 Poznań
tel. (61) 833-03-20, fax (61) 835-14-17
www:   http://www.zs5.poznan.pl
e-mail:   zs5poznan@o2.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5720 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 42
im. Bolesława Chrobrego

- oddziały przedszkolne
- klasa sportowa o profilu szermierczym
(od IV klasy)

- nauczanie języka angielskiego od I klasy
- w klasie piątej nauka języka niemieckieg
- zajęcia z informatyki (od klasy V)
- "Szkoła z klasą"

GIMNAZJUM NR 40

- klasa ogólna szermiercza - z rozszerzonym programem sportowym z szermierki
- klasa ogólna

Szkoła mieści się w zabytkowym budynku u zbiegu ulic Niedziałkowskiego i Różanej. Gimnazjum nr 40 powstało 01.09.1999 r.na mocy uchwały nr XII/94/III/99 Rady Miasta Poznania z dniem 1 września 1999 r. Od 01.09.2002 r. wraz ze Szkołą Podstawową nr 42 współtworzy Zespół Szkół nr 5. Posiadamy honorowy tytuł "Szkoły otwartej na Unię Europejską", certyfikaty "Szkoła z Klasą", "Szkoła wolna od narkotyków i przemocy", "Wielkopolski Styl". Uczestniczymy w programie edukacyjno-terapeutycznym Ortograffiti.

Oddziały wychowania wczesnoszkolnego prowadzone w Szkole Podstawowej nr 42 im.Bolesława Chrobrego.

Dzieci uczęszczające do tych oddziałów odbywają zajęcia pod okiem specjalistów, w dostosowanych do tego celu warunkach. Oferujemy dodatkowe zajęcia takie jak:: języki obce, rytmika, zajęcia sportowe, kółko teatralne. Po ukończeniu oddziału wczesnoszkolnego w naszej szkole, dzieci są doskonale przygotowane do nauczania zintegrowanego. Mogą dalej kształcić się, rozwijać i realizować swoje zainteresowania w murach naszej szkoły, co zapewnia ciągłość działań dydaktyczno-wychowawczych. Po zakończeniu zajęć dzieci mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, która jest czynna w godz. 6.15 - 16.15.

Szkoła Podstawowa nr 42

Szkoła posiada certyfikat "Szkoła z klasą". W klasach 1-3 nauczania zintegrowanego realizujemy nauczanie języka angielskiego. W klasie piątej nasi uczniowie rozpoczynają naukę drugiego języka obcego (j. niemiecki) oraz informatyki. Ponadto w naszej szkole, począwszy od klasy czwartej, prowadzona jest klasa sportowa o profilu szermierczym. W związku z tym w klasie pierwszej wprowadzamy na lekcjach wychowania fizycznego elementy tej dyscypliny sportu.

Mamy sprawdzoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zapewniamy dzieciom opiekę pedagoga, psychologa, pielęgniarki szkolnej, stomatologa oraz możliwość korzystania ze świetlic i stołówki szkolnej oraz Centrum Multimedialnego. Dzieci z wadami postawy mogą korzystać z fachowej pomocy na zajęciach gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej. Oferujemy uczniom pomoc w nauce w ramach zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i logopedycznych. Rodzicom oferujemy możliwość korzystania z internetowego dostępu do informacji o frekwencji i postępach w nauce dziecka.

Dzieci mają możliwość rozwijania i realizowania swoich zainteresowań i talentów na dodatkowych zajęciach koła plastycznego i szkolnego teatrzyku „Kurtynka”. Na terenie szkoły działa Futbolowy Uczniowski Klub Sportowy „Fuks” (piłka nożna dla najmłodszych). W ramach zajęć odpłatnych dzieci mogą korzystać z nauki pływania oraz nauki i doskonalenia jazdy na nartach na stoku Malta Sky, zajęcia taneczne w szkole tańca "Hajdasz". Dla uczniów w klasach 4 – 6 prowadzimy zajęcia dodatkowe w ramach kół zainteresowań, Klubu Europejskiego, chóru szkolnego i zespołu fletowego.

Gimnazjum nr 40

„Czterdziestka” od lat słynie z klas szermierczych, które wykształciły mistrzów i wicemistrzów Polski i świata w szermierce oraz z klas sportowych (piłka nożna chłopców). Jej domeną są także liczne programy autorskie. Lekcje języka polskiego realizowane są z elementami kształcenia teatralno-filmowego oraz dziennikarskiego. Uczniowie chętnie uczestniczą w programie turystyczno-ekologicznym. Ciekawa oferta zajęć sportowych – szermierka, piłka nożna i siatkowa, koszykówka i aerobik, tenis stołowy, zajęcia w siłowni, nauka jazdy na nartach i snowboardzie – przyciąga do gimnazjum miłośników aktywnego trybu życia. Młodzi muzycy spotykają się na zajęciach chóru i zespołu fletowego, a badacze i odkrywcy mogą zasilić szeregi licznych kół naukowych.

Szkoła posiada: pracownie komputerowe, pracownię interaktywną, Centrum Multimedialne, salę gimnastyczną i szermierczą, siłownię, bogatą skomputeryzowaną bibliotekę oraz internetowy dostęp rodziców do systemu kontroli ocen i frekwencji. Samorząd szkolny jest prężnym organizatorem ciekawych imprez kulturalnych, rozrywkowych i licznych konkursów.

Prowadzimy zajęcia dodatkowe w ramach kół zainteresowań: koło matematyczne, informatyczne, polonistyczne, geograficzne, ekologiczno - informatyczne, dziennikarskie, chór szkolny, zespół fletowy, Klub Europejski "Piątka", klub szachowy, wolontariat uczniowski, SKS (piłka nożna i siatkowa, aerobik, tenis stołowy, siłownia, nauka jazdy na nartach i snowboardzie na stoku Malta Ski).

Oferta edukacyjna
Klasa ogólna szermiercza to klasa ogólnodostępna z rozszerzonym programem sportowym z szermierki. Język wiodący i dodatkowy do wyboru spośród proponowanych: angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski – zajęcia w grupach międzyoddziałowych dostosowanych do poziomu zaawansowania uczniów.

W naszej ofercie jest również klasa ogólnodostępna. Język wiodący i dodatkowy do wyboru spośród proponowanych: angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski – zajęcia w grupach międzyoddziałowych dostosowanych do poziomu zaawansowania uczniów.

W obu klasach uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w sekcjach naukowych. Proponujemy sekcje: matematyczno-informatyczną, polonistyczno-dziennikarską, przyrodniczą, artystyczną oraz sportową. Ponadto, w obu klasach uczniowie uczęszczają na zajęcia doskonalące z języka polskiego i matematyki.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie