Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum nr 61

im. Ignacego Jana Paderewskiego

ul. Juliusza Słowackiego 58/60, 60-521 Poznań
tel./fax (61) 841-77-19
www:   http://gim61.edupage.orge-mail:   g-61@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4306 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM nr 61

- wysoki poziom nauczania
- języki obce: angielski, niemiecki
- ciekawe zajęcia sportowe
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- atmosfera w szkole oparta na zasadach
wzajemnej współpracy

- pomoc pedagoga
- dodatkowe zajęcia w formie kół zainteresowań
- dbałość o dobro ucznia
- certyfikat „Szkoła z klasą”

Gimnazjum nr 61 położone jest w samym sercu Poznania. Mieści się w zabytkowych budynkach przy ulicy Słowackiego. Łączy tradycję z nowoczesnością.
Priorytetem gimnazjum jest bezpieczeństwo, uczestniczymy w programie „Szkoła wolna od przemocy i narkotyków”. W Gimnazjum nr 61 swoje miejsce znajdzie zarówno uczeń zdolny, który chce rozwijać swoje talenty, oraz ten który potrzebuje wsparcia i pomocy. Zapewniona jest opieka psychologa, pedagoga i pielęgniarki.

Głównym mottem do pracy uczniów, nauczycieli, rodziców uczniów oraz wszystkich innych osób wspierających pracę naszego gimnazjum są słowa Patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego.

6 listopad 1940, Nowy Jork
Oświadczenie I.J. Paderewskiego złożone po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych

"Głównym bodźcem, który kierował mną przez całe życie i nadal mną kieruje - jest miłość. Miłość jest szlachetnym, konstruktywnym uczuciem. Przez nią podaje się rękę tym, którzy cierpią. Przez nią bronimy spraw, które nam leżą na sercu. Wierzcie mi, to nie nienawiść, nie niski instynkt zemsty, lecz umiłowanie tego wszystkiego, co jest szlachetne, co jest wzniosłe w naturze ludzkiej oraz miłość dla mojej biednej uciemiężonej ojczyzny, jak też miłość dla wszystkich innych niezasłużenie cierpiących narodów Europy i lęk o zagrożone bezpieczeństwo naszej cywilizacji - to wszystko upoważnia mnie, aby podzielić się z Państwem moimi niepokojami i nadziejami."

Bazę gimnazjum stanowi kilkanaście sal lekcyjnych, wśród których znajduje się gabinet fizyczny, chemiczny, biologiczny, sala muzyczna oraz sala audiowizualna. Poza nimi młodzież korzysta także z sal: informatycznej oraz sali gimnastycznej.
Dysponujemy siłownią, strzelnicą, boiskiem ze sztuczną nawierzchnią.

Na terenie placówki znajduje się również biblioteka multimedialna i czytelnia z bogatym księgozbiorem oraz Centrum Doradztwa Zawodowego. W 2005 roku powstało w bibliotece Centrum Multimedialne dla uczniów wyposażone w nowoczesne komputery ze stałym dostępem do Internetu. Uczniowie mogą korzystać z bufetu szkolnego, automatów z napojami oraz obiadów w stołówce sąsiedniej szkoły.

Kadra pedagogiczna oraz uczniowie Gimnazjum nr 61 ściśle współpracują z instytucjami i uczelniami m.in.: Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego, LO nr 6 im. I. J. Paderewskiego, Towarzystwem Krzewienia Demokracji Uniwersytetu Wrocławskiego, Wielkopolskim Centrum Informacji Europejskiej, Radą Osiedla Jeżyce (aktywny udział młodzieży w corocznych obchodach święta dzielnicy), Komendą Dzielnicową Policji (harcerze biorą udział w akcjach policji np. "Uwaga kieszonkowcy"), Ligą Obrony Kraju, klubami sportowymi, Stowarzyszeniem Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących, Domem Opieki Społecznej oraz Schroniskiem dla Zwierząt i Polskim Czerwonym Krzyżem.

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

 • koła sportowe - siatkówka, piłka nożna
 • koło strzelectwa sportowego
 • chór szkolny "Viva"
 • teatr "Schody"
 • koło informatyczne
 • koło ekologiczne "Raban"
 • koło młodych przedsiębiorców

Oferujemy możliwość udziału w zajęciach z języka polskiego, angielskiego, matematyki i informatyki w ramach wyrównywania szans edukacyjnych.

Młodzi artyści realizują swoje pasje i marzenia w szkolnym teatrze „Schody”. Największy nasz sukces to grand prix festiwalu „Marcinek 2007” w kategorii teatrów gimnazjalnych. Młodym sportowcom szkoła oferuje zajęcia z siatkówki i piłki nożnej. W 2007r. siatkarki zdobyły IV miejsce w lidze gimnazjalnej miasta Poznania. W naszej szkole uczniowie mogą uprawiać strzelectwo sportowe. Również tutaj możemy pochwalić się sukcesami – w 2009r. zdobyliśmy drugie miejsce drużynowo w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Gimnazjady Strzeleckiej.

CELE I ZADANIA SZKOŁY

Gimnazjum realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty:

 • umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły
 • udziela uczniom pomocy pedagogicznej i psychologicznej, zapewniając kontakt z zatrudnionym w szkole pedagogiem i psychologiem
 • umożliwia rozwijanie zainteresowań ucznia poprzez różne formy pracy pozalekcyjnej
 • wspomaga wychowawczą rolę rodziny przez stały kontakt z rodzicami (opiekunami uczniów)
 • sprawuje indywidualną opiekę nad uczniami, którym z powodu warunków losowych lub rodzinnych potrzebna jest szczególna forma opieki lub pomoc materialna. O pomoc materialną może wnioskować uczeń, jego rodzice (opiekunowie) lub wychowawca klasy do Rady Rodziców

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie