Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7

ul. Unisławy 26, 71-413 Szczecin
tel. (091) 423-25-66, tel./fax tel/fax (091) 422-27-07tel/fax (091) 422-27-07
www:   http://lo13.univ.szczecin.pl
e-mail:   lo13@lo13.univ.szczecin.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7494 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

16 GIMNAZJUM

- klasa matematyczna
- klasa o profilu ogólnym

XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- matematyczno-informatyczny
- menadżerska
- biologiczno-chemiczny
- humanistyczno-społeczny
- ogólna olimpijska

XIII Liceum Ogólnokształcące powstało w roku 1991 na mocy porozumienia Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego i Kuratora Oświaty.

W ramach sprawowanego przez Uniwersytet Szczeciński patronatu nad XIII Liceum Ogólnokształcącym:

 • zajęcia z niektórych przedmiotów prowadzą nauczyciele i lektorzy akademiccy,
 • pracownicy naukowi US sprawują merytoryczną opiekę nad kołami przedmiotowymi,
 • uczniowie korzystają z bibliotek i czytelni uniwersyteckich,
 • szkoła posiada stałe, bezpłatne połączenie z siecią Internet, siedmiu najlepszych absolwentów "Trzynastki" jest przyjmowanych na studia na US z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

XIII Liceum Ogólnokształcące jest członkiem TST od 1991 roku. Do tego elitarnego Towarzystwa należy 30, najbardziej renomowanych liceów z całego kraju. Celem TST, jak to zapisano w statucie, jest współdziałanie szkół w zakresie doskonalenia procesu nauczania i wychowania poprzez projektowanie, wdrażanie i upowszechnianie innowacji pedagogicznych. "Trzynastka" z powodzeniem prowadzi, cieszące się bardzo dużą popularnością, Międzyszkolne Koła Matematyczne i od 1999 roku klasy gimnazjalne.

Jednymi z najlepiej wyposażonych pracowni przedmiotowych w XIII LO są pracownie komputerowe. Pracownie umożliwiają pracę w systemach MS Windows XP oraz Linux. Wszystkie komputery połączone są w sieć lokalną opartą na architekturze Windows 2000 SBS. Pracownie umożliwiają stały i wydajny dostęp do sieci Internet, dzięki światłowodowi łączącemu je z Akademicką Siecią Komputerową. Program nauczania obejmuje naukę obsługi komputera, używania popularnych aplikacji biurowych, korzystania z sieci Internet, a także podstawy programowania i algorytmiki. Ponadto każdy uczeń ma możliwość bezpłatnego otrzymania konta pocztowego, miejsca na publikowanie własnych witryn WWW, konta FTP oraz konta shellowego na naszym szkolnym serwerze internetowym.

INFORMACJE OGÓLNE Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 XIII Liceum Ogólnokształcące ul. Unisławy 26 71-413 Szczecin tel (091) 423-25-66, tel/fax (091) 422-27-07 WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM SZCZECIŃSKIM XIII Liceum Ogólnokształcące powstało w roku 1991 na mocy porozumienia Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego i Kuratora Oświaty. W ramach sprawowanego przez Uniwersytet Szczeciński patronatu nad XIII Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum przy XIII LO: zajęcia z niektórych przedmiotów prowadzą nauczyciele i lektorzy akademiccy, pracownicy naukowi US sprawują merytoryczną opiekę nad kołami przedmiotowymi, uczniowie korzystają z bibliotek i czytelni uniwersyteckich, szkoła posiada stałe, bezpłatne połączenie z siecią Internet, siedmiu najlepszych absolwentów "Trzynastki" jest przyjmowanych na studia na US z pominięciem procedury rekrutacyjnej. TOWARZYSTWO SZKÓŁ TWÓRCZYCH XIII Liceum Ogólnokształcące jest członkiem TST od 1991 roku. Do tego elitarnego Towarzystwa należy 30, najbardziej renomowanych liceów z całego kraju. Celem TST, jak to zapisano w statucie, jest współdziałanie szkół w zakresie doskonalenia procesu nauczania i wychowania poprzez projektowanie, wdrażanie i upowszechnianie innowacji pedagogicznych. "Trzynastka" z powodzeniem prowadzi, cieszące się bardzo dużą popularnością, Międzyszkolne Koła Matematyczne i od 1999 roku klasy gimnazjalne. ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Nauczyciele XIII LO prowadzą dla uczniów liceum następujące koła przedmiotowe:

 • matematyczne, chemiczne, astronomiczne, historyczne, polonistyczne, fizyczne, geograficzne biologiczne, filozoficzne, informatyczne, ekonomiczne
 • zajęcia teatralne
 • zajęcia sportowe
 • zajęcia koła brydżowego
 • zajęcia koło turystyczno - krajoznawcze

JĘZYKI OBCE

 • j. angielski lub j. niemiecki (do wyboru) - 6 godzin tygodniowo (wszystkie w grupach, utworzonych według poziomu zaawansowania uczniów). W klasach I i II przygotowanie do egzaminu "First Certificate" i "Zertyfikat Deutsch", w klasie III przygotowanie do egzaminu "Advanced" i "Zentrale Mittelstufenprüfung"
 • drugi język obcy (j. niemiecki lub j. angielski) - 3 godziny tygodniowo (wszystkie w grupach, utworzonych na zasadach j.w.)

W szkole znajduje się gabinet medyczny, w którym opiekę nad uczniami sprawuje pielęgniarka.

Szkolny bufet to miejsce, w którym wojna między uczniami, a nauczycielami ustaje. Można tu spokojnie odrobić lekcje, które "przypadkiem" nie zostały odrobione. Jest tam sklepik, w którym można kupić wszystkie potrzebne do życia produkty (czyt. pączki i Colę)

W naszej szkole znajduje się dobrze wyposażona biblioteka oraz czytelnia, w której 'na miejscu' udostępniane są materiały naukowe. W tejże czytelni znajduje się bogata kolekcja kaset edukacyjnych wykorzystywanych dla urozmaicenia lekcji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie