Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 18

im. Noblistów Polskich

ul. Witkiewicza 40, 71-122 Szczecin
tel. (91) 453-24-80
www:   http://www.gim18.szczecin.pl
e-mail:   gim18@um.szczecin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8273 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM nr 18

- klasy integracyjne
- klasa ogólna
- klasa językowa
- klasa matematyczno-informatyczna
- uczniowie wybitnie uzdolnieni realizują
  indywidualne programy nauczania
  z wybranych przedmiotów

- dziennik elektroniczny

Gimnazjum nr 18 w Szczecinie istnieje od września 1999 roku. Do klas integracyjnych przyjmowani są uczniowie posiadający orzeczenie poradni – zgodnie z decyzją wydaną przez Komisję przy Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Szczecin oraz uczniowie pełnosprawni.

Kadra pedagogiczna to wielu nauczycieli oprócz studiów magisterskich może się pochwalić świadectwami studiów podyplomowych. Prowadzą ciekawe zajęcia, wykorzystując aktywizujące metody nauczania. Zapewniamy specjalistyczną opiekę pedagoga, psychologa, logopedy i pielęgniarki.

Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, pozbawiony barier architektonicznych (w szkole jest zainstalowana winda, umożliwiająca przemieszczanie się osób z dysfunkcjami narządu ruchu).

Młodzież korzysta z nowoczesnej pracowni komputerowej, stały dostęp do Internetu jest również w internetowym centrum informacji multimedialnej w bibliotece i czytelni szkolnej. Sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt audio-video i środki dydaktyczne. Lekcje języków obcych odbywają się z podziałem na grupy, zgodnie z poziomem zaawansowania.

Nasze gimnazjum jest szkołą aktywności twórczej. Posiadamy certyfikat "Szkoły z klasą". W naszym gimnazjum każdy uczeń może rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w ciekawych i bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych w ramach Klubu Gimnazjalisty.

Zachęcamy do prac w szkolnym klubie wolontariusza "Pro Publico Bono", współpracującego ze stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi, m.in. Amnesty International. Zapewniamy zajęcia wyrównawcze i rewalidacyjne. W ramach dodatkowych zajęć uczniów klas trzecich przygotowujemy do egzaminu gimnazjalnego.

Proponujemy różnorodne koła zaintereowań:
 • koło języka migowego
 • biologiczno-ekologiczne, biologiczne
 • historyczne, chemiczne
 • miłośników XX wieku
 • SKT
 • teatralne
 • zajęcia logopedyczne
 • języka niemieckiego
 • szkolne koło edukacji morskiej
 • "Pro Publico Bono" - Szkolny Klub Wolontariusza
 • SKS (siatkówka, koszykówka, tenis stołowy i piłka nożna)

W ramach projektu "COMENIUS" - szkoła nawiązała współpracę ze szkołami z innych krajów (realizacja projektu i wymiana uczniów - Rumunia, Turcja, Włochy, Litwa). W ramach projektu o Danii nawiązaliśmy współpracę z duńską szkołą.

W "Osiemnastce" nie tylko realizujemy obowiązkowy program nauczania, ale także bierzemy udział w różnych projektach edukacyjnych, z sukcesami uczestniczymy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Organizujemy wspólne wyjścia do kin, teatrów, a nawet do szczecińskiej telewizji. Sprawnie działa Klub Gimnazjalisty i szkolny Samorząd. Potrafimy się świetnie bawić podczas turniejów sportowych, dyskotek, festynów.

Tradycją Gimnazjum staje się organizowanie Dni Otwartych. Wtedy wszyscy mogą odwiedzić, poznać i ocenić naszą szkołę.

"Osiemnastka" to szkoła przyjazna młodzieży. U nas nikt nie jest anonimowy. Razem uczymy się tolerancji i przełamujemy bariery nieśmiałości. Integracja jest naszą mocną stroną, nie tylko dlatego, że w szkole funkcjonują klasy integracyjne. Wszyscy pierwszoklasiści we wrześniu uczestniczą w wyjeździe integracyjnym. Po kilku tygodniach nauki odbywa się Pasowanie na Gimnazjalistów. Jest to jedna z najważniejszych imprez w naszej szkole.

Do tradycji naszego gimnazjum należą: wyjazd integracyjny klas pierwszych do Pogorzelicy, pasowanie na gimnazjalistę, Dzień Noblistów, obchody Święta Edukacji Narodowej, świąt państwowych, Jasełka, wspólne Wigilie, międzyszkolne zmagania klas integracyjnych, w których biorą udział uczniowie szkół szczecińskich i Stargardu Szczecińskiego.

KLASY INTEGRACYJNE

W naszym gimnazjum klasy integracyjne istnieją od 2001 roku kiedy to z inicjatywy Urzędu Miejskiego i Dyrektora Gimnazjum nr 18 utworzono pierwszą klasę integracyjną. Tak jak w poprzednich latach tak i teraz dobór dzieci zdrowych do tej kasy oparty jest na całkowitej dobrowolności i akceptacji rodziców i dzieci.

Klasa integracyjna to klasa, w której uczy się od 15 do 22 uczniów, w tym 3-5 uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. W takiej klasie pracuje dwóch pedagogów: nauczyciel danego przedmiotu oraz pedagog specjalny, który jest również wychowawcą klasy. Jego głównym zadaniem podczas lekcji jest współpraca z nauczycielem prowadzącym, mająca na celu zapewnienie sprawnego tempa pracy uczniów.

Celem głównym nauki w klasie integracyjnej jest umożliwienie uczniom niepełnosprawnym zdobycia wiedzy i umiejętności na miarę ich możliwości i potrzeb. Natomiast wszyscy uczniowie uczęszczający do tej samej klasy, mają możliwość nauczyć się zrozumienia, współdziałania, respektowania potrzeb innych oraz przede wszystkim prawdziwej tolerancji względem osób niepełnosprawnych. Ze względu na małą ilość uczniów w klasie, możliwe jest indywidualne podejście do każdego z nich.

Dzieci niepełnosprawne przyjmowane są do klasy integracyjnej na podstawie aktualnego orzeczenia do kształcenia specjalnego, które dotyczy:

 • niepełnosprawności ruchowej
 • niedosłuchu
 • niedowidzenia
 • choroby przewlekłej
 • niepełnosprawności umysłowej w stopniu lekkim

Uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych umożliwiamy:

 • realizowanie programu dostosowanego do ich tempa rozwoju oraz indywidualnych możliwości
 • uczenie się samodzielności, zaradności i umiejętności społecznych
 • otrzymanie wsparcia poprzez zorganizowaną pracę pedagogiczną-psychologiczną

BIBLIOTEKA

Biblioteka jest tym szczególnym miejscem, w którym spotykają się dwa światy: rzeczywisty i ten, w którym w danej chwili chcemy się znaleźć. Wystarczy otworzyć książkę...

Do Waszej dyspozycji mamy wypożyczalnię, a w jej zbiorach z pewnością każdy znajdzie lekturę dla siebie, czytelnię, której księgozbiór dostarczy informacji niemal na każdy temat oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z kilkoma stanowiskami komputerowymi.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie