Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatne Gimnazjum Salezjańskie

im. św. Edyty Stein

ul. B.Prusa 78, 50-318 Wrocław
tel./fax (71) 322-25-10
www:   http://www.gimnazjum-wroc.salezjanie.pl
e-mail:   gimnazjum-wroc@salezjanie.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3683 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRYWATNE GIMNAZJUM SALEZJAŃSKIE

- program nauczania obejmuje realizację pełnego zakresu materiału ze wszystkich przedmiotów, wzbogaconego o obowiązkową naukę języków obcych (angielski, niemiecki) po 4 godz./tyg. w małych grupach
- utrzymujemy kontakty partnerskie z możliwością wymiany ze szkołami we Włoszech, Niemczech oraz Anglii
- dodatkowe zajęcia informatyczne


Gimnazjum rozpoczęło swoją działalność 01.09.1999 r. pod patronatem Zgromadzenia Salezjańskiego. Misją salezjańskich szkół we Wrocławiu jest pomoc rodzicom we wszechstronnym rozwoju uczniów stosując system uprzedzający św. Jana Bosko - tak aby wyrośli na "uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan" (ks. Jan Bosko). Zmierzamy do tego poprzez tworzony właściwy klimat rodzinny, salezjańską radość i integralne wychowanie. Wszystko to sprawia, że gimnazjum stało się faktycznie szkołą szczęścia.

Wysiłek edukacyjny zmierza do jak najlepszego zakończenia klasy III, poprzez bardzo dobre wyniki na świadectwie i w testach kompetencyjnych a w dziedzinie wychowania do wprowadzenia młodych ludzi na drogę dojrzałości chrześcijańskiej, umacniając ich przyjęciem w klasie III Sakramentu Bierzmowania.
Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Program nauczania
Program nauczania obejmuje realizację pełnego zakresu materiału ze wszystkich przedmiotów, wzbogaconego o obowiązkową naukę języków obcych (angielski, niemiecki) po 4 godz./tyg. w małych grupach. Utrzymujemy kontakty partnerskie z możliwością wymiany ze szkołami we Włoszech i w Niemczech oraz Anglii. Zajęcia odbywają się jednozmianowo, codziennie poprzedza je 15-minutowy apel.

Koła zainteresowań
Oferujemy także dodatkowe zajęcia informatyczne, multimedialne, teatralne, sportowe, taneczne, chemiczne, dziennikarskie, siatkówka, koszykówka oraz konsultacje ze wszystkich przedmiotów dla uczniów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy w danym zakresie. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę i kawiarenkę.

Na uwagę zasługuje teatr szkolny, który posiada nie tylko swoją własną scenę, ale także swój własny repertuar. W ramach koła teatralnego młodzież z różnych klas, wspólnie z nauczycielem prowadzącym, przygotowuje repertuar przedstawień lub uroczystych apeli. Odbywają się one w szkole lub w kościele, z okazji świąt kościelnych lub państwowych, rocznic historycznych oraz obchodzonych dni, np. Dzień Edukacji Narodowej. Inscenizacje autorstwa nauczycieli i uczniów, są przyjmowane z wielką radością przez widzów, którymi zazwyczaj są członkowie szkolnej rodziny salezjańskiej. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie mogą korzystać z kółka informatycznego oraz kawiarenki internetowej.

Nasz szkolny chór (Schola), występuje codziennie na porannym apelu w szkole. Poza tym, w pięknych strojach aktywnie uczestniczy w comiesięcznej szkolnej Mszy św., wspierając swym śpiewem pozostałą młodzież.

Organizujemy szkolne wycieczki zagraniczne do Niemiec, Austrii, Belgii i Francji.

Baza dydaktyczna
Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę. Sala informatyczna i kilka innych pomieszczeń jest klimatyzowana.

Na terenie szkoły znajdują się: świetlica wyposażona w sprzęt rekreacyjny, nowoczesna siłownia, nowe boisko szkolne oraz kawiarenka. Proponujemy plenerowe zajęcia oraz wyjazdy tematyczno-krajoznawcze, uzupełniające wiedzę teoretyczną, obozy narciarskie w Wiśle i integracyjne "wakacje z Bogiem" w Przesiece.

Kadra dydaktyczna składa się z nauczycieli świeckich, księdza i siostry zakonnej. Nauczyciele mają wysokie kwalifikacje, otwarci są na problemy młodzieży, zgodnie z myślą św. Jana Bosko, że wychowywanie młodzieży jest sprawą serca. Praca nauczycieli wspierana jest przez pedagoga szkolnego i kontakt z doświadczonym psychologiem. Zakładamy twórczą współpracę z rodzicami poprzez zaplanowane wspólnotowe spotkania, radę rodziców i rozmowy indywidualne. W szkole istnieje możliwość korzystania z obiadów.

Kryteria przyjęcia
  • średnia ocen przynajmniej 4.0 z półrocza klasy VI
  • ocena z zachowania minimum dobra z półrocza kl. VI
  • pozytywna opinia ks. proboszcza lub katechety
  • pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie