Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Miejskie Gimnazjum

im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego

ul. Łukasińskiego 1/3, 05-220 Zielonka
tel./fax (22) 771-05-20
www:   http://www.gmzielonka.edu.pl
e-mail:   gimnazjum.zielonka@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8781 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

MIEJSKIE GIMNAZJUM W ZIELONCE

- klasy ogólne
- klasa nauki i doskonalenia pływania
- języki obce: angielski i niemiecki
- nowoczesne zaplecze sportowe
- opieka psychologa i pedagoga, logopedy
- sala widowiskowa
- pracownie informatyczne
- pracownie języków obcych
- uczestnictwo w projektach europejskich
- biblioteka szkolna
- zajęcia korekcyjno - kompensacyjne
  (reedukacyjne)

Nowoczesny kompleks edukacyjny, w którym mieści się Miejskie Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Miejska Hala Sportowa i Miejska Sala Widowiskowa jest dziełem Janusza Pachowskiego. Pierwszych uczniów przyjęła we wrześniu 2002 roku.

Dnia 1.06.2004 roku Gimnazjum otrzymało swój sztandar poświęcony przez Metropolitę Warszawsko-Praskiego, arcybiskupa Kazimierza Romaniuka. W czasie pięciu lat istnienia szkoły, jej mury opuściło kilka tysięcy absolwentów. Oprócz funkcji czysto edukacyjnych nasze gimnazjum integruje mieszkańców wszystkich dzielnic Zielonki.

SZKOŁA PRZYJAZNA I BEZPIECZNA

Szkoła została zaprojektowana zgodnie z wymogami naszych czasów i tak nie jest to tylko piękny, pełen światła, przestrzenny, nowoczesny budynek, ale bezpieczny i przyjazny jego użytkownikom. Szkoła przystosowana jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych, posiada odpowiednie podjazdy, windę oraz zaplecze socjalne dla sprawnych inaczej.

Cały kompleks edukacyjny monitorowany jest przez kamery 24 godziny na dobę, a w czasie między zajęciami nauczyciele pełnią dyżury w jedenastu strefach. Młodzież jest pod stałą opieką psychologów i pedagogów szkolnych, logopedy i reedukatora. W godzinach zajęć czynny jest gabinet medyczny oraz świetlica szkolna. Najnowocześniejsza aparatura zapewnia pełen komfort klimatyczny we wszystkich pomieszczeniach.

SZKOŁA Z ROZMACHEM

Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w nowoczesnym kompleksie sportowym, w którego skład wchodzą:

  • hala sportowa z płytą podzieloną na boiska i widownią
  • sala do aerobiku
  • sala do tenisa stołowego
  • kompleks boisk i kort tenisowy

Sala widowiskowa, wyposażona w profesjonalnie nagłośnienie i iluminację gościła już wiele zacnych osób. Jest też domem dla szkolnego teatru "Groteska" mającego już swój debiut na deskach sceny Sali Kongresowej w Warszawie.

Centralnym pomieszczeniem szkoły jest hall biegnący przez dwie kondygnacje. Nazywany jest potocznie "Basenikiem". To tu zaczyna się i kończy rok szkolny, tu bawimy się na "balu na sto par" czy pogrążamy się w myślach podczas mszy świętych odprawianych przy specjalnych okazjach, a przede wszystkim odpoczywamy w czasie przerw.

GDZIE SIĘ UCZYMY

Uczniowie odbywają swe zajęcia lekcyjne w pracowniach dydaktycznych i bibliotece. Mamy klimatyzowane pracownie informatyczne, przestronne gabinety fizyczne i chemiczne, nowoczesną pracownię plastyczną z zapleczami i galerią oraz salę muzyczną. Oddzielny kompleks stanowią pracownie nauki języków obcych. Sale mieszczą maksymalnie do trzydziestu osób. Są bardzo widne i posiadają wymuszony obieg wentylacyjny.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Miejskie Gimnazjum w Zielonce oferuje swoim uczniom różnorodne zajęcia pozalekcyjne. Każdy może wybrać coś dla siebie.

Gimnazjaliści, chcący rozwijać swoje uzdolnienia, na pewno znajdą w szerokiej gamie kół zainteresowań odpowiednie do własnych upodobań. Uczestnictwo w tych zajęciach pomoże im przygotować się do konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych. Zdobycie nagradzanego miejsca umożliwia uzyskanie dodatkowych punktów na świadectwie klasy trzeciej i zwiększa szansę na dostanie się do wymarzonej szkoły.

Dla tych wszystkich, którzy mają problemy ze zrozumieniem materiału i rozwiązaniem trudniejszych zadań z niektórych przedmiotów ścisłych zostały utworzone SOS- y. Nauczyciele, prowadzący je, chętnie wytłumaczą niejasne partie materiału i pomogą uniknąć niepowodzeń szkolnych.
Gdy luki w uczniowskiej wiedzy są tak duże, że uniemożliwiają zaliczenie semestru lub roku, to obowiązkiem gimnazjalisty jest systematyczne uczestnictwo w zajęciach wyrównawczych.

W każdym roku szkolnym od września do kwietnia są prowadzone fakultety dla uczniów klas trzecich. W ramach tych zajęć uczniowie rozwiązują testy egzaminacyjne, powtarzają partie materiału, przypominają sobie różne formy wypowiedzi pisemnych, rozwiązują zadania egzaminacyjne i zapoznają się z zasadami ich punktowania.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie