Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 26 listopada 2020 » Pokoloruj swoje stylizacje. ...

Pokoloruj swoje stylizacje. Najgorętsze trendy sezonu

W większości garderobach spotykamy bezpieczne i stonowane barwy jak beże, szarości czy granaty. Jedynym szaleństwem, na które większość z nas...

W większości garderobach spotykamy bezpieczne i stonowane barwy jak beże, szarości czy granaty. Jedynym szaleństwem na który większość z nas sobie pozwala to kolorowe dodatki, często w energetycznych odcieniach. Nie jest to zły zabieg, lecz nie zawsze warto rezygnować z kolorów. W modzie od kilku sezonów pojawił się nowy trend zwany color blocking, który zachęca nas do zabawy modą i pozwala na szaleństwo w stylizacjach. Spróbuj czegoś nowego!

Nowy trend color blocking rozwiewa nasze obawy popełnienia modowej wpadki. Dodaje energii naszym stylizacjom, ożywia i wprowadza wyrazistość w najlepszym stylu.

Polega na zestawianiu wyrazistych, energetycznych lecz często kontrastowych kolorów. Za jego prekursora uważa się Yves’a Saint Laurenta, który w latach 60-tych stworzył sukienkę pokrytą geometrycznymi kolorowymi printami. To poprowadziło modę w nowym, nieznanym dotąd, aczkolwiek wielce interesującym kierunku. W stylizacjach color blocking stosuje się dwa sposoby. Pierwszy to zestawianie ze sobą elementów w różnych kolorach, nie unikając przy tym wzorów geometrycznych. Drugim sposobem jest łączenie wyrazistych odcieni tej samej barwy. Taki monochromatyczny look potrafi wywołać naprawdę spektakularny efekt. Kolory oczywiście można przemycać także w dodatkach.

Słowem, które najlepiej określa stylizacje na bazie color blocking, jest „dysonans”. Stworzone stylizacje są pełne kontrastów, dynamiczne, efektowne, ale wbrew pozorom całkiem uporządkowane i przyciągające spojrzenia. Z pewnością przypadną do gustu indywidualistom oraz tym wszystkim, którzy uwielbiają wyróżnić się w tłumie. Może się wydawać, że w stylizacjach color blocking coś się nie zgadza, jednak po dłuższym czasie możemy dostrzec ład i porządek. Po chwili możemy zauważyć że takie odcienie jak róż i pomarańcz czy szmaragd i turkus doskonale się ze sobą łączą tworząc fantastyczne stylizacje przyciągające niejedno spojrzenie.

Jak zacząć przygodę z nowym dla nas trendem?

Z pewnością trzeba powiedzieć, że takie połączenia wymagają wyczucia, pewności siebie, ale także umiaru. Musimy uważać, aby nie przesadzić, ponieważ osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Najważniejszą zasadą jest prostota. Jeśli stawiamy na kolory, darujmy sobie nietypowe fasony, oryginalne faktury i wszelkiego rodzaju ozdobniki w postaci koronek, falbanek czy cekinów. Takie akcenty sprawią, że w naszej stylizacji zapanuje chaos i groteska. Dobierając kolory do stylizacji możemy kierować się kołem barw. Taki znajdziemy także w internecie. Kierując się kołem o wiele łatwiej jest dobierać barwy. Robimy to na zasadzie kontrastu, czyli kolory leżące naprzeciwko siebie na kole lub stawiając na kolory leżące blisko siebie. Idealnym rozwiązaniem są także stylizacje monochromatyczne, poruszanie się w obrębie tej samej barwy może ułatwić wybór, jedyną zasadą jest unikanie wszelkich wzorów i dopilnowanie aby odcienie się przenikały.

Color blocing świetnie sprawdza się także w eleganckich zestawach dodając im energii i przełamując nieco formalny look albo rutynę. Ołówkowa spódnica w modnym odcieniu butelkowej zieleni świetnie prezentuje się z fuksjową bluzką. Z kolei czerwone cygaretki fantastycznie wyglądają z różową lub pomarańczową bluzką. Jeśli szukasz energetycznych, eleganckich propozycji zapoznaj się z kolekcja marki Lavard. To kolekcja na najwyższym poziomie. Marka łączy w sobie wysoką jakość tkanin i dbałość o detale. Oferta tej marki charakteryzuje się wysokim kunsztem krawieckim i jest wyrazem pasji do rzemiosła krawieckiego. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją marki Lavard!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie