Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 17 lutego 2021 » Litewskie, Rosyjskie a może ...

Litewskie, Rosyjskie a może Polskie? Jakiej produkcji są zegarki Vostok?

Vostok Europe to szczególnie znacząca litewska firma oraz jedna spośród niewielu, jaka robi tak dobre oraz piękne zegarki. Poznajcie jej historię...

Vostok Europe to szczególnie znacząca litewska firma oraz jedna spośród niewielu, jaka robi tak dobre oraz piękne zegarki. Poznajcie jej historię, największe osiągnięcia oraz zobaczcie najpiękniejsze zegary Vostok Europe. Kiedy myślimy o dobrych czasomierzach, w pierwszej kolejności planujemy zakup firm szwajcarskich oraz niemieckich, natomiast to przecież nie jedyne dobre zegarki.

Zegary Vostok Europe – rodowód oraz historia powstawania

Vostok Europe to dosyć młoda spółka. Powstała w 2004 r na skutek współpracy litewskiej Vilnius Koliz oraz rosyjskiej, powstałej w 1942 r. Chrystopol Watch Factory Vostok. Zamiarem współpracy było stworzenie całkowicie innej linii czasomierzy, jakich ważną zaletą miał być innowacyjny styl oraz doskonała klasa mechanizmu. Zegary tejże linii natychmiast opanowały świat – spektakularne sukcesy dotyczą patronatów różnych zawodów samochodowych oraz świadczenia usług chronometrażowych. Od czasu sprzedaży pierwszego zegarka spółki Vostok minęło już niemal 80 lat. Tradycja natomiast nie ustępuje nowoczesności. Pośród dużej palety rodzajów, które oferuje rynek, ich wygląd wyraźnie nawiązuje do tamtych okresów. Często surowa estetyka oraz prostota rozwiązań nie pozwolą zapomnieć o tymże, kto był ich pierwotnym dzierżycielem. Natomiast, wykorzystanie innowacyjnych wyjść oraz implementacja nowoczesnych systemów plasuje owe zegary obecnie w stawce szczególnie rozwiniętych zegarków.

Litewska firma kierująca się jakością wykonania

Początki firmy Vostok, które znajdziesz w ZegarkiCentrum.pl zaczynają się w 2003 roku na skutek związania się dwóch przedsiębiorstw: Vilnius Koliz oraz Chystopol Watch Factory Vostok. Od samego początku kierowały nią owe same wartości - najdoskonalsza klasa wykonania i innowacyjne wzornictwo doskonale wpisujące w dzisiejsze standardy mody. Pierwsza kolekcja pojawiła się na rynku w kwietniu 2004 roku przy okazji targów Baselworld. Zaprezentowano wówczas 5 oryginalnych modeli, z jakich jeden do dzisiaj cieszy się dużym powodzeniem, natomiast konkretnie czasomierz Vostok Europe K3 Submarine. Od tamtego okresu wytwórca zaczął skuteczny rozwój, jaki finalnie doprowadził go do wielkiego sukcesu na scenie międzynarodowej.

Nowoczesne techniki w czasomierzach Vostok Europe

W roku 2009 rozpoczęto współpracę ze szwajcarską firmą Mb-microtec, produkującą tuby tryftowe. Zamontowano wtedy w tarczy profesjonalny system oświetlenia. Świeci on nieprzerwanie poprzez czas blisko 20 lat oraz nie wymaga do tego żadnych zewnętrznych źródeł energii. Na 10 urodziny firmy została przedstawiona kolekcja Mrija w tymże typ limitowany wspierany aparatem NE88. W stosunku do poprzedniego rodzaju zaopatrzonego w stoper oraz intuicyjny naciąg sprężyny są znaczące. Podzespół stopera ma tak wykonane koło kolumnowe, iż jest płynne wyzwalanie jego pracy, zatrzymywania oraz zerowania, w przeciwieństwie do ciężkiego dłuższego funkcjonowania siły, zwłaszcza przy zerowaniu dla modelu wspartego na krzywce.

Firma Vostok Europe od zawsze słynęła z nawiązywania do dużych powodzeń technicznych i naukowych, z jakich stale czerpała motywację do stworzenia czegoś więcej, aniżeli to, co do tejże chwili było stosowane. Nazwa serii wychodzi od tytułu ściśle poufnego, sowieckiego planu kosmicznego, jaki został podjęty w latach 60. XX wieku. W ramach tego programu na misję zostały wysłane trzy załogi ze statkami kosmicznymi. Jedna spośród tychże stacji uległa uszkodzeniu, jednak dwie inne wypełniły dane zadania z pełnym efektem. Aż do dziś uważa się, iż zalety pochodzące z załogowych stacji kosmicznych są zdecydowanie większe, aniżeli w wypadku zwiadowczych satelitów automatycznych.

Wzrastająca popularność zegarków Vostok

Doskonała klasa produktów, dokładność oraz pewność sprawiły, iż wielu międzynarodowej sławy sportowców związało się z firmą Vostok Europe na stałe. Mowa tutaj pomiędzy innymi o strongmanie Žydrunas Savickas, jakiego sukcesy zostały wygrawerowane na deklu rodzaju BIG-Z. Firma ma także dwa rodzaje podpisywane nazwiskiem litewskiego kierowcy rajdowego Benediktas Vanaga. Niedawno do grona znajomych spółki dołączył Lazar Angelov, inaczej jeden spośród najsłynniejszych trenerów fitness na świecie. Świadczy to o stałym rozwoju spółki oraz wprowadzaniu takich technik, jakie zaspokajają największe potrzeby.

Czym charakteryzują się zegarki Vostok?

Zegary Vostok to przede wszystkim ciekawe oraz proste wzornictwo bazujących na dawnych, wojskowych kulturach tejże firmy. Jak to zostało wysoce nadmienione, od jakiegoś czasu możemy w sklepach odnaleźć także nowocześniejsze opcje zegarków robionych natychmiast po ukończeniu II wojny światowej. Zegary montowane są na rzemiennych paskach w tradycyjnych odcieniach czy metalicznych bransoletkach, jakie podkreślają ich niezwykły styl. Natomiast nie są to typowo wojenne zegary, dzięki czemu wpiszą się w większość stylizacji. Zegarki Vostok odpowiednio będą prezentowały się zarówno w połączeniu z garniturem, jak również sportową marynarką w stylu casual, natomiast choćby z typowo luźnymi, codziennymi stylizacjami.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie