Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 25 marca 2021 » Jak spędzić kreatywnie czas ...

Jak spędzić kreatywnie czas z dzieckiem? Korzyści zabawy farbami do malowania!

Trwająca od dłuższego czasu pandemia daje się we znaki każdemu. W tej trudnej sytuacji cierpią szczególnie dzieci, które pozbawione...

Trwająca od dłuższego czasu pandemia daje się we znaki każdemu. W tej trudnej sytuacji cierpią szczególnie dzieci, które pozbawione zostały możliwości kontaktu z rówieśnikami i pozamykane w domach. Zapotrzebowanie na interakcję z innymi wcale u dzieci nie zmalało. Szczególnie liczy się teraz czas, jaki dzieci spędzają z rodzicami oraz jego jakość. Warto pomóc swojemu dziecku zorganizować czas w sposób, który pozwoli mu się rozwijać i integrować jak to tylko możliwe. Do kreatywnej zabawy z dzieckiem wystarczy zaopatrzyć się w produkty, które umożliwią bezpieczną i rozwojową zabawę w domu.

Dlaczego Twoje dziecko powinno bawić się farbami?

Malowanie farbami przynosi korzyści rozwojowe i odpręża. Może też pomóc dziecku odkryć swój potencjał, w końcu część dzieci być może zostanie w dorosłości projektantami, designerami, czy osobami odpowiedzialnymi za wygląd przedmiotów codziennego użytku. Nawet architekci często wybierają zawód z zamiłowania do sztuki i estetyki. Wzornictwo jest coraz popularniejszym kierunkiem studiów. Niegdyś uważane za nieatrakcyjne i bez przyszłości zamiłowanie do sztuki, dziś otwiera przed dziećmi drogę tak naprawdę wiele wartościowych ścieżek rozwoju. Nawet jeśli nie jest to droga na całe życie, bo trudno w  przypadku małych dzieci przesadzać o ich przyszłym losie, to z pewnością pielęgnowanie zmysłu artystycznego może się im przydać. Ponadto malowanie relaksuje i pomoże odciągnąć dzieci na jakiś czas od komputerów, przy których coraz częściej spędzają większość dnia.

Farby jako potrzebne artykuły szkolne

Farby to popularne artykuły szkolne, które wszyscy znamy i z których dzieci często korzystają na lekcjach plastyki. Chociaż na pierwszy rzut oka luźne zajęcia z plastyki, na których dzieci rysują i malują, wydają się zbędne, jest to jednak bardzo ważny element ich rozwoju poznawczego i emocjonalnego. Dzieci poprzez malowanie mogą lepiej łączyć się ze swoimi ukrytymi emocjami i wyrażać je malując. W tym trudnym czasie, jakim jest przedłużająca się pandemia i izolacja, malowanie farbami może stanowić świetny sposób na terapię zajęciową dla dzieci.

Dlaczego powinieneś malować farbami razem z dziećmi? 

Wspólne malowanie z dziećmi może być doskonałym pomysłem na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Dla dzieci czas spędzany wspólnie z rodzicami jest najcenniejszy i nie zastąpią go żadne drogie zabawki. Troska o wspólne więzi rodzinne powinna być jednym z priorytetów każdej rodziny. Zaowocuje to w przyszłości poczuciem bezpieczeństwa, miłością i zaangażowaniem. Dzieci chcą czuć się kochane, a jednym z najlepszych sposobów a w jakim możemy to okazać jest spędzanie z nimi czasu i poświęcanie im uwagi. Malowanie farbami jest jedną z lepszych aktywności kreatywnych do podjęcia z dziećmi w domu, co w dobie pandemii zimą może być szczególnie ważne. Malowanie to także aktywność dla dorosłych, która może pomóc się rozluźnić i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Na odpoczynek każdy z nas zasługuje, a może najbardziej ci, którzy ciężko pracują każdego dnia. Pozwólmy sobie na kreatywność i wspólną zabawę, by w życiu mógł zapanować odpowiedni balans między pracą a odpoczynkiem i zabawą. 

Farby: akwarele, plakatowe, witrażowe

Zanim kupimy farby, powinniśmy poznać ich cechy. Farby szkolne najczęściej potrzebne na lekcje to farby plakatowe oraz akwarele. Dostępne sa również farby witrażowe, a nawet farby do malowania palcami. Farby witrażowe pozwalają na samodzielne udekorowanie szkła i mogą być genialnym wyborem dla dzieci starszych, ze względu na to, że praca ze szklanymi przedmiotami wymaga zwiększonej ważności i kontroli dorosłych. To właśnie wspólne, rodzinne dekorowanie szkła może okazać się najlepszym pomysłem na spędzenie czasu z dziećmi. Farby, akcesoria szkolne i produkty kreatywne znajdziesz na stronie sklepu internetowego dyskontbiurowy24.pl

Fartuszki dla dzieci do malowania farbami

Fartuszek dla dzieci przyda się zarówno w domu podczas zabaw z farbami, jak i w szkole. Zabezpieczający przed poplamieniem ubrań fartuszek do malowania farbami może mieć atrakcyjny wygląd dla dziecka. Postaci z bajek lub zwierzątka nadrukowane z przodu fartuszka przypadną do gustu większości dzieci.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie