Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 18 maja 2021 » Nowoczesne rozwiązania ...

Nowoczesne rozwiązania informatyczne w żłobkach i przedszkolach

Co wpływa na to, że niektóre żłobki i przedszkola cieszą się większą popularnością od innych? Poznaj nowoczesne rozwiązania informatyczne i przenieś placówkę edukacyjną w XXI wiek.

Chcesz zwiększyć popularność prywatnego żłobka czy placówki przedszkolnej? Zastanawiasz się, dlaczego placówka państwowa, którą zarządzasz nie jest tak popularna jak inne? Odpowiedzią może być przestarzała infrastruktura, ale nie tylko w zakresie wyposażenia, ale również braku narzędzi informatycznych, w tym systemu zarządzania. Warto zatem wykorzystać szansę i wdrożyć system dla żłobków i przedszkoli 4Parents. Dlaczego to ważne i jakie są jego zalety?

4Parents Dlaczego wdrożenie systemu informatycznego w żłobku czy przedszkolu jest istotne?

Nie tylko prowadząc sieć placówek edukacyjnych, ale nawet jedną, warto zainteresować się informatycznym systemem zarządzania. Dzięki temu zapisy do żłobka czy przedszkola nie będą odbywać się w sposób tradycyjny, czyli przez telefon bądź też w sposób żmudny, z koniecznością przebrnięcia przez wiele wiadomości e-mail. Nie tworzy się też tradycyjnej listy, na której co rusz skreśla się lub dopisuje kolejne nazwiska, ale listę online, która dostępna jest tylko dla osób wtajemniczonych, czyli dane osobowe są odpowiednio chronione, a nie zamknięte w szufladzie w biurku, czy przepisywane do komputera i arkusza kalkulacyjnego wiersz po wierszu i kolumna po kolumnie, a także umieszczone w pliku niekoniecznie zabezpieczonym hasłem. Być może to spore uproszczenie, jednak faktem jest, że ciągle wiele żłobków i przedszkoli jest przestarzałych i potrzebują wdrożenia innowacji. Jeśli jest się przywiązanym do tabelek i plików, to warto wiedzieć, że wybierając system dla żłobków i przedszkoli 4Parents, gdzie dane zapisywane są w chmurze, można wygenerować pliki na podstawie zebranych danych dotyczące np. rekrutacji. Zapisy prowadzone są w oparciu o zintegrowane narzędzie 4Parents Rekrutacja, dzięki czemu rodzice z poziomu smartfonu mogą wypełnić wniosek i zgłosić chęć zapisania dziecka do placówki. Mogą przy tym zawrzeć we wniosku własne uwagi, np. dotyczące tego, na jakie płatne zajęcia dodatkowe chcą zapisać dziecko. Warto tu wspomnieć, że organizacja zajęć dodatkowych jest, zwłaszcza w średnich i dużych miastach, czynnikiem, który wpływa na to, że rodzice chętniej decydują się na daną placówkę. Na pewno ważna jest oferta nauczania języków obcych w przedszkolach nowoczesnymi metodami, dostosowanymi do stopnia rozwoju poznawczego dzieci. Warto wiedzieć, że system informatyczny pozwoli również na dodawanie i edytowanie komunikatów skierowanych do rodziców, które mogą dotyczyć np. tego, że ruszyły zapisy na zajęcia dodatkowe, a także wysyłanie wiadomości zawierających wszystkie szczegóły oferty edukacyjnej w formie alertów. Oprogramowanie do zarządzania dla żłobków i przedszkoli pozwoli także na szybkie i automatyczne rozliczenia opłat, z użyciem systemu płatności elektronicznych z nim zintegrowanym.

Poznaj zalety systemu informatycznego dla żłobków i przedszkoli 4Parents

Nie tylko placówka zyskuje wiele ułatwień i korzyści z implementacji systemu informatycznego, gdyż dotyczy to przede wszystkim rodziców, którzy nie muszą fatygować się do placówki w każdej sytuacji i wiele spraw mogą załatwić online. Jest to nie tylko kwestia rekrutacji i jej wyników, ale również podziału na grupy czy wspomnianych zapisów na zajęcia dodatkowe. Opłaty wykonywane w formie elektronicznej to już standard, dlatego warto, by i w przedszkolu takie obowiązywały, a system 4Parents na to pozwala. Dodatkowo można dokonać ich o każdej porze w każdym dniu tygodnia, oczywiście zaksięgowane zostaną w dniu roboczym, jednak dostęp do aplikacji 4Parents 24 godziny na dobę jest dużą zaletą. Ponadto w aplikacji w każdym momencie można skontrolować naliczanie opłat i być na bieżąco z wszelkimi zmianami. Jest to szczególnie istotne w prywatnych żłobkach i przedszkolach, gdzie płacone czesne może zmieniać się z semestru na semestr. Rodzice mogą mieć nawet wgląd w dietę dzieci i jadłospis na każdy dzień. System informatyczny umożliwia zresztą zintegrowanie z systemem dostawcy posiłków do przedszkoli czy żłobków. Dzięki temu zamówienia mogą być składane i realizowane w najszybszy możliwy sposób. Warto podkreślić, że aplikacja 4Parents na smartfony zintegrowana z oprogramowaniem w danej placówce jest dostosowana do potrzeb rodziców niedowidzących, zatem zastosowane są wyraźne kontrasty i duża czcionka. Mamy w tym przypadku do czynienia ze zgodnością z WCAG 2.1 AA. Jeśli doda się do tego rekrutację odbywającą się z użyciem Profilu Zaufanego, to otrzymujemy produkt, który jest istotnym ułatwieniem i rzeczywiście przenosi placówkę w XXI wiek.

Obecność nowoczesnych systemów informatycznych, gdzie rodzice z poziomu smartfonu mają dostęp do całej bazy wiedzy, programów nauczania, rozkładów zajęć, opłat itp., sprawia, że placówki, w których są zaimplementowane, wyprzedzają przestarzałą konkurencję. Zatem warto już teraz pomyśleć o zmianie.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie