Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 13 lipca 2021 » Pomoce dydaktyczne do ...

Pomoce dydaktyczne do przedszkola

Zajęcia plastyczne doskonale rozwijają motorykę małą, koncentrację i wyobraźnię przedszkolaków. To doskonały...


Pomoce plastyczne do przedszkola

Zajęcia plastyczne doskonale rozwijają motorykę małą, koncentrację i wyobraźnię przedszkolaków. To doskonały trening koordynacji wzrokowo-ruchowej, przy okazji którego dzieci rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania. To też świetna okazja do ćwiczenia współpracy w grupie. Dlatego wśród pomocy dydaktycznych powinny znaleźć się różnorodne farby, kredki, plastelina, kolorowe papiery do wydzieranek, bibuła i tym podobne materiały. Przydadzą się również zestawy bezpiecznych nożyczek dla całej grupy.

Pomoce dydaktyczne rozwijające motorykę małą

Motoryka mała to inaczej precyzyjne ruchy palców i dłoni. Ćwiczenie jej jest niezwykle istotne dla dzieci w każdym wieku, gdyż to właśnie od jej kompleksowego rozwoju zależy między innymi późniejsza umiejętność pisania. W jej rozwoju pomogą takie pomoce dydaktyczne, jak różnego rodzaju układanki, klocki tradycyjne lub magnetyczne, klocki konstrukcyjne czy gry polegające na manipulowaniu drobnymi elementami. Doskonałym treningiem małej motoryki  są też wszelkiego typu nawlekanki i przewlekanki. Świetnym pomysłem są zestawy do robienia obrazków ze sznurka. Warto zaproponować przedszkolakom także różnorodne masy plastyczne oraz piasek sensoryczny.
Pomoce do ćwiczenia małej motoryki można znaleźć tutaj https://remi.biz/43-mala-motoryka


Pomoce dydaktyczne do ćwiczenia motoryki dużej

Dzieciom w przedszkolu należy zapewnić odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Warto przy tym postawić na wszechstronny rozwój motoryki dużej. Jakie pomoce dydaktyczne się przydadzą? Na pewno warto postawić na piłki gimnastyczne, piłki rehabilitacyjne czy różnego rodzaju równoważnie. Dobrze sprawdzają się również pomoce dydaktyczne zachęcające do ruchowych gier zespołowych.

Pomoce dydaktyczne rozwijające umiejętności społeczne

Dlaczego zabawa w odgrywanie ról jest tak istotna? To właśnie ona rozwija u dzieci umiejętności społeczne. Maluchy ćwiczą w ten sposób wrażliwość i empatię oraz stają się coraz bardziej samodzielne. Zdobywają również cenne umiejętności, bez których nie sposób funkcjonować w społeczeństwie. Tego typu zabawa pozwala przećwiczyć wiele sytuacji w bezpiecznym otoczeniu. Jakie pomoce dydaktyczne pomogą w tej nauce? Przede wszystkim zabawki służące wcielaniu się w role, na przykład lekarza czy strażaka oraz takie jak lalki, wózki dla lalek oraz domki dla dzieci, w których maluchy mogą bawić się w sklep, kawiarnię czy w dom. W każdym przedszkolu powinny znaleźć się też takie sprzęty, jak zabawkowa kuchnia czy warsztat małego majsterkowicza.

Pomoce dydaktyczne powinny przede wszystkim stanowić pozytywne wsparcie dla edukacji i rozwoju dzieci. Zawsze jednak trzeba pozostawić maluchom miejsce na swobodne zabawy, które ogranicza wyłącznie wyobraźnia.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie