Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 08 września 2021 » Tablica magnetyczna – ...

Tablica magnetyczna – rodzaje tablic z funkcjami magnetycznymi


Tablice coraz częściej goszczą w naszych miejscach pracy, czy domowych biurach. Nic w tym dziwnego, w końcu są to elementy wyposażenia, które w prosty sposób bardzo ułatwiają organizację pracy, nauki, czy sporządzanie krótkich raportów i sprawozdań. Wśród wielu różnych rodzajów tablic możemy spotkać wersje korkowe, suchościeralne, kredowe oraz oczywiście magnetyczne. Czym dokładnie jest tablica magnetyczna oraz co dają nam jej właściwości?


Tablica suchościeralno-magnetyczna – tablica do pisania flamastrami

Mówiąc tablica magnetyczna najczęściej mamy na myśli znane z biur i sal wykładowych białe tablice suchościeralne. Faktycznie najczęściej tablice suchościeralne posiadają również właściwości umożliwiające przeczepianie do ich powierzchni różnorodnych magnesów. Aby tablica była magnetyczna, pod powierzchnią do pisania umieszczana jest metalowa płytka, która odpowiednio reaguje na przyciąganie magnesów. Dzięki bardzo szerokiej ofercie dostępnych akcesoriów do takich tablic można zaopatrzyć się w specjalne koszyczki na flamastry, gąbki i różnorodne pomoce naukowe, które po przyłożeniu do tablicy będą się na niej porządnie trzymały. Tablica suchościeralno-magnetyczna może pełnić funkcję edukacyjne w domowym przedszkolu, dzięki różnokolorowym magnesom i flamastrom dzieci mogę poznawać świat nauki poprzez zabawę.


Tablica kredowa magnetyczna – tablica szkolna

Ogromne, czarne lub zielone szkolne tablice kredowe w czasie przerwy zawsze były miejscem plastycznych popisów wszystkich uczniów. Straszna tablica, do której każdy bał się podejść w czasie lekcji, razem z dzwonieniem zamieniała się w ogromne płótno do malowania. Nie każdy wie, że popularne tablice kredowe stosowane w szkołach najczęściej również posiadają funkcje magnetyczne. Wykorzystując je, nauczyciele, szczególnie podczas nauczania w klasach 1-3, są w stanie wieszać na powierzchni tablicy różnorodne pomoce naukowe takie jak duże litery czy cyfry. Tablice kredowe magnetyczne stanowią dużą część wszystkich tablic kredowych, co jednak nie oznacza, że wszystkie tablice zawsze posiadają tę funkcję. Zwykłe tablice kredowe często używane są na przykład w gastronomii w formie potykaczy ustawianych przed lokalem.


Magnetyczna tablica korkowa – tablica korkowo-magnetyczna DUO

Chociaż zamysł magnetycznej tablicy korkowej wydaje się nie mieć sensu, przecież do korka przytwierdzamy na przykład dokumenty lub zdjęcia za pomocą pinezek, to na rynku istnieje produkt, który będąc idealnym kompromisem łączy ze sobą właściwości tablic obu typów. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, producenci wydali na rynek tablice korkowo-magnetyczne DUO, które umożliwiają korzystanie z zalet zarówno naturalnej tablicy korkowej oraz suchościeralno-magnetycznej. Tablica podzielona jest na dwie równe strony, z której każda wykorzystuje inną technologię. Śliska, biała powierzchnia o właściwościach magnetycznych umożliwia pisanie flamastrami do tablic, powierzchnia korkowa natomiast daje możliwość używania kolorowych pinezek do przypinania zdjęć, planów lekcji, pamiątek itd.

Artykuł powstał we współpracy z Tableo.eu

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie