Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 10 września 2021 » Jak zachęcić dziecko do ...

Jak zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego to jedna z najlepszych inwestycji w przyszłość dziecka. Angielski to jeden z najczęściej używanych języków świata, a jego znajomość umożliwia odbywanie dalekich, zagranicznych podróży, podjęcie studiów na międzynarodowej uczelni czy otrzymanie lepszego stanowiska pracy. Jednak dzieci często traktują korepetycje jako przykry obowiązek i niechętnie podchodzą do nauki. Zastanawiasz się, jak zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego i sprawić, by zajęcia były dla niego przyjemnością? W poniższym artykule znajdziesz kilka porad, dzięki którym Twoja pociecha będzie przychodzić na korepetycje z uśmiechem!

Spraw, by nauka kojarzyła się z przyjemnością i zabawą

Połącz naukę z rozrywką, która będzie sprawiać dziecku przyjemność. Przyjazne otoczenie i radosna atmosfera to doskonałe warunki do zapamiętywania i przyswajania nowych informacji. Jeśli forma zajęć będzie oparta na zabawie, dziecko poczuje się swobodnie i będzie pozytywnie nastawione do wykonywania ćwiczeń językowych i nauki nowych słówek. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej metody nauczania – takiej, która będzie skupiona na naturalnych umiejętnościach i zainteresowaniach malucha.

Angielski dla dzieci nie powinien ograniczać się wyłącznie do zajęć prowadzonych w klasie przed tablicą, może przybierać również formę spacerów, wycieczek do lasu, zoo czy muzeów. Natomiast naukę w klasie warto urozmaicać o poznawanie wierszyków w języku obcym, czytanie bajek i śpiewanie piosenek. Dzięki takim czynnościom dzieci poznają język w naturalny sposób i nie postrzegają nauki jako przykrego obowiązku.

Postaw na metodę małych kroków

Dzieci często mają problemy z efektywnym skupieniem się przez dłuższy czas, dlatego warto podzielić lekcję na kilka krótszych etapów, podczas których maluchy będą mogły przyswajać mniejsze porcje informacji. Angielski dla dzieci nie musi wcale ograniczać się do uczestnictwa w godzinnych zajęciach. Dobrym pomysłem jest, aby przemycać naukę nowych słówek i zasad językowych do zwykłych, codziennych sytuacji; angielski może nam towarzyszyć np. podczas posiłków lub porannej toalety. Ważne jest, aby pamiętać, że rodzaj i poziom przekazywanych informacji powinien być odpowiednio dostosowany do wieku dziecka, jego umiejętności i zainteresowań.

Nie zapominaj chwalić dziecka

Choć nauczenie się jednego prostego słówka nie wydaje się być dużym sukcesem dla dorosłych, mali uczniowie traktują to jako prawdziwe osiągnięcie. Dlatego warto chwalić dziecko za każdy postęp w nauce, nawet ten najmniejszy. Często to właśnie pochwała rodzica jest dla dziecka najlepszą nagrodą za czas włożony w naukę i działa motywująco do dalszej pracy. Należy pamiętać również, aby stosować technikę, którą wykorzystuje każda dobra szkoła języka angielskiego i nauczyć się w odpowiedni sposób korygować błędy popełniane przez nasze pociechy. Ważne jest, by nie onieśmielać dziecka i zadbać, by czuło się pewne siebie.

Nie rezygnuj z pomocy dydaktycznej

Forma wybranych zajęć językowych i pomocy dydaktycznych powinna zależeć przede wszystkim od wieku dziecka i być skierowana na rozwijanie jego umiejętności, pasji i zainteresowań. Naukę angielskiego możemy zacząć już u najmniejszych maluchów poprzez czytanie bajek i śpiewanie piosenek. Dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle podatne na wiedzę i chętne do nauki – warto więc wykorzystać wszelkie materiały interaktywne, z których będą mogły korzystać razem z przyjaciółmi. Dzieci w wieku szkolnym mogą z powodzeniem uczestniczyć w dłuższych zajęciach – doskonałym wyborem będzie więc sprawdzona szkoła języka angielskiego.

Kurs angielskiego w Łodzi

Szukasz szkoły językowej dla dzieci, która zapewni indywidualne podejście do każdego młodego ucznia i sprawi, że maluch będzie z chęcią uczestniczył w zajęciach? Postaw na centrum językowe Moose, które oferuje kurs angielskiego w Łodzi, Poznaniu, Warszawie i wielu innych miastach Polski. Zajęcia są w pełni dostosowane do wieku dzieci, rozwijają ich naturalne umiejętności i dodają odwagi do posługiwania się językiem obcym.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie