Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 10 września 2021 » Internet dla ucznia – jaką ...

Internet dla ucznia – jaką ofertę wybrać na nowy rok szkolny?

Przez większość ostatniego roku szkolnego, uczniowie wiele obowiązków związanych z nauką wykonywali online. W takim przypadku dobre łącze internetowe jest niezwykle ważną kwestią. Dlatego warto sprawdzić, jacy dostawcy oferują najszybszy Internet.

Dlaczego warto wybrać dobry Internet?

Nauka online nie jest obecnie żadną nowością. W minionych latach jedynie przewidywało się, jak postępująca digitalizacja będzie wpływać na edukację w placówkach, takich jak szkoły czy uczelnie. Pandemia znacznie przyspieszyła ten rozwój, a także postawiła zupełnie nowe wyzwania – zarówno przed nauczycielami, jak i uczniami oraz studentami.

Wykłady, projekty, a nawet zaliczenia. Te wszystkie elementy życia ucznia i studenta zostały przeniesione całkowicie do sieci. Być może właśnie wtedy w wielu domach okazało się, że łącze internetowe nie jest w stanie sprostać nowym wyzwaniom i intensywnemu użytkowaniu. Szczególnie w przypadku, gdy na przykład rodzice ucznia mają pracę zdalną. W takiej sytuacji warto rozważyć nabycie znacznie stabilniejszego pakietu internetowego.

Dostawca Internetujak sprawdzić, czy jest dobry?

Aby wybrać dobry Internet, dostawca jest kluczową kwestią. Niezwykle ważna jest także prędkość i stabilność łącza oraz atrakcyjna cena. Jacy dostawcy usług internetowych mogą to zapewnić? Warto wziąć pod uwagę trzech: Vectra, UPC i INEA.

W ich ofercie można znaleźć pakiet Internetu o prędkości nawet do 1 GB/s lub szybszego. Aby dowiedzieć się, o ile szybsze jest takie połączenie od aktualnie posiadanego, można na przykład wykonać test szybkości łącza. Test szybkości Internetu wykaże, jaka jest prędkość wysyłania i pobierania danych.

Dostawcy InternetuPoznań i inne miasta. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Najlepszy dostawca usług internetowych powinien stosować nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jest to bardzo ważne, jeżeli chodzi o stabilność łącza, które jest niezbędne do kontaktowania się za pośrednictwem komunikatorów takich jak na przykład Skype lub Microsoft Teams. Ostatnią kwestią jest również cena.

Internet dla ucznia – najlepszy dostawca Internetu

Do operatorów, którzy oferują najszybszy Internet w Polsce, można zaliczyć INEA i Vectra.

Jeżeli chodzi o INEA, dostawca oferuje prędkość pobierania i wysyłania danych wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s. To świetna propozycja z wyjątkowo stabilnym symetrycznym łączem światłowodowym, który gwarantuje bardzo dobry Internet. Poznań jest jednym z miast, gdzie można skorzystać z usług INEA.

Drugi usługodawca oferuje Internet światłowodowy oparty na łączu asymetrycznym, o prędkości pobierania i wysyłania 600 Mb/s, a także router, którego instalacja kosztuje 1 zł. Operatorzy mogą zapewnić dobry Internet dla ucznia, jednak korzystniejszą opcją – ze względu na stosowane rozwiązania i prędkość połączenia – wydaje się być INEA.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie