Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 26 listopada 2021 » Pożyczka online dla studenta ...

Pożyczka online dla studenta - czy to dobry pomysł?

Studenckie życie to początek dorosłości, a dorosłość wiąże się z nieprzewidzianymi wydatkami. Jeśli nie masz oszczędności, czasami znajdziesz się może przed wyborem: zapłacić za czesne czy czynsz? Albo po prostu doświadczysz nieoczekiwanej awarii, którą będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. W takich sytuacjach myśli się nad wzięciem pożyczki online. Ale czy to dobry pomysł?

Początki samodzielności to duże wyzwanie dla młodych ludzi. Z powodu małego doświadczenia zawodowego zarobki zwykle są dość niskie, szczególnie jeśli nie pracuje się na cały etat. Równocześnie koszty życia i studiowania potrafią poważnie obciążyć studencką kieszeń. Dlatego wielu studentów żyje od wypłaty do wypłaty, decyduje się na różnego rodzaju dorywcze prace, polega na pomocy rodziny i równocześnie oszczędza na wszystkim, na czym tylko może.

Jeśli jesteś studentem, prawdopodobnie masz również małe doświadczenie w zarządzaniu swoim budżetem.

W tej sytuacji wzięcie pożyczki online – zwłaszcza pierwszej – może być nie lada doświadczeniem, a nawet wyzwaniem.

Co powinieneś wiedzieć, rozważając wzięcie pożyczki?

Warto wiedzieć, że pożyczka online jest udzielana wyłącznie osobom mającym stały, udokumentowany dochód. W zależności od firmy pożyczkowej pod uwagę brane są: umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa-zlecenie, emerytura i renta. Nie są natomiast brane pod uwagę takie źródła pieniędzy jak dorywcze prace na czarno (np. korepetycje, opieka nad dzieckiem), pomoc od rodziny itp. Chodzi o to, że firma pożyczkowa chce mieć jakąś gwarancję, że pożyczkobiorca spłaci swoje zobowiązanie terminowo – a przy nieregularnych dochodach takiej gwarancji nie ma.

Możliwość terminowej spłaty pożyczki online to kluczowy czynnik, który koniecznie weź pod uwagę, rozważając jej zaciągnięcie. Jeśli nie dasz rady oddać pieniędzy w terminie – zaczną Ci narastać odsetki. Podejmując nierozsądnie decyzję o wzięciu pożyczki, ryzykujesz wpadnięcie w długi.

Jeśli jednak przeanalizowałeś budżet, Twoje źródło dochodów jest stabilne i masz pewność, że będziesz spłacać raty terminowo – pożyczki online mogą być dobrym pomysłem.

Gdzie znajdziesz dobre pożyczki online?

Na rynku jest bardzo wiele ofert pożyczek, dlatego podczas poszukiwania tej właściwej warto sprawdzić, co mają do powiedzenia eksperci. Ranking pożyczek online to zestawienie najlepszych pożyczek dostępnych aktualnie na rynku. Znajdziesz w nim i pożyczki ratalne, i chwilówki.

Szukając oferty, kieruj się jak najniższymi kosztami dodatkowymi. Podsumowuje je wartość RRSO. Im RRSO jest niższe, tym tańsza pożyczka.

Kiedy się zdecydujesz, wypełnij formularz, załącz wymagane dokumenty i czekaj na decyzję pożyczkową. Powodzenia!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie