Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 30 listopada 2021 » Podaruj książce drugie życie

Podaruj książce drugie życie

Często do raz przeczytanych książek nie wrócimy już więcej. Na szczęście można dać im drugie życie i sprawić, że będą dawać radość innym osobom.

Sprzedaj książki, których już nie potrzebujesz

Książki zazwyczaj kosztują dość sporo. Dlatego też zapaleni czytelnicy szukają okazji, rabatów, bonów. Kuszą rabaty w stylu "kup dwie, trzecia gratis". Jest jednak sposób, aby nie tylko znaleźć w sieci tanie książki, ale też odzyskać część kosztów poniesionych z powodu kupowania nowych pozycji. Portale takie jak SkupSzop oferują możliwość sprzedania książek, których już nie chcemy. Mogą być one przeczytane, używane, oczywiście powinny być one w dobrym stanie. Przez portal możemy wycenić książki i zamówić ich odbiór od nas.

Pieniądze, ze sprzedaży zostaną nam wypłacone na konto lub przekazane wybranej organizacji charytatywnej. Takie rozwiązanie ma same korzyści – na nieużywanych pozycjach można zarobić, ktoś inny skorzysta z książek, które leżałyby u nas na półkach i zrobimy w biblioteczce miejsce na nowe pozycje.

Wymień się

W mediach społecznościowych sporo jest też grup, gdzie można wymienić się książkami. Dodawane są także ogłoszenia o tego typu akcjach na przykład w punkcie informacji miejskiej. Takie eventy odbywają się cyklicznie lub w ramach Targów Książki czy też przy okazji Światowego Dnia Książki. Warto to regularnie sprawdzać.

Jeśli chodzi o grupy w mediach społecznościowych, wymieniając się warto zadbać na przykład o wzajemne przesłanie potwierdzenia nadania. Niestety zdarzają się osoby, które nie wywiązują się z umowy.

Wesprzyj biblioteki

Bardzo dobrym pomysłem na podarowanie drugiego życia książkom jest też przekazanie ich do bibliotek miejskich czy szpitalnych. Przed przyniesieniem książek warto skontaktować się z takim miejscem i zapytać czy jest zapotrzebowanie na dane tytuły. Biblioteki też mają określone listy książek, które na przykład planują zakupić, standardy dotyczące ich stanu. Najchętniej przyjmą nowości lub książki popularne, których nakład się wyczerpał i których nie posiadają w swoich zbiorach. 

Każdy pomysł na podarowanie książce drugiego życia jest dobry. Czasem warto zostawić egzemplarz chociaż na klatce schodowej – zapewne ktoś z sąsiadów się na niego skusi.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie