Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 30 listopada 2021 » Prace plastyczne na Boże ...

Prace plastyczne na Boże Narodzenie - 3 pomysł

W okresie świątecznym warto zachęcić dzieci do kreatywnej zabawy, której efekty staną się urokliwą dekoracją wnętrz lub doskonałą formą własnoręcznego prezentu dla bliskich. Dodatkowo tworzenie prac plastycznych na Boże Narodzenie nie tylko umili czas oczekiwania na to wyjątkowe wydarzenie, ale dodatkowo wpłynie korzystnie na rozwinięcie zdolności manualnych u uczniów. Warto w ramach tego typu zajęć sięgać po różne techniki i materiały, aby pobudzać u dzieci kreatywność i chęć do działania. Oto kilka pomysłów na prace plastyczne dla dzieci z okazji Bożego Narodzenia.


Ciekawe prace plastyczne dla dzieci na Boże Narodzenie

 

Chcąc zachęcić dzieci do tworzenia prac plastycznych na Boże Narodzenie, warto skorzystać z oryginalnych, a zarazem łatwych sposobów na ich wykonanie. Pomimo  początkowego przedstawienia instrukcji, należy zachęcać uczniów, aby w końcowym etapie dekorowali swoje dzieła według indywidualnego uznania. Wcześniej należy również sporządzić listę wszystkich materiałów, aby uczniowie mieli ze sobą potrzebne artykuły plastyczne.

 

Proste prace plastyczne na Boże Narodzenie – kartka świąteczna

 

Wśród przykładowych prac plastycznych na Boże Narodzenie dla dzieci warto wymienić choćby kartkę świąteczną DIY. Do jej wykonania potrzebne będą jedynie: kolorowy papier w formacie A4, nożyczki, klej oraz wybrane przez malucha artykuły kreatywne. W ramach tworzenia kartki na Boże Narodzenie warto sięgnąć po materiały w świątecznych odcieniach np. czerwieni, zieleni, srebra czy złota. Nie zaszkodzi również wykorzystać dekoracyjne elementy np. filcowe naklejki z motywem bałwanka czy renifera.

 

Aby stworzyć tego typu pracę plastyczną na Boże Narodzenie, należy w pierwszym kroku złożyć kartkę ozdobnego papieru na pół. W następnym etapie warto zachęcić uczniów do samodzielnego dekorowania przedniej części. Oczywiście można zaprezentować im kilka możliwych sposobów zdobienia np. wycięcie na osobnej kartce kawałka w kształcie choinki lub bałwanka, a następnie naklejeniu go na frontowej stronie. W dekorowaniu kartki pomocne okażą się również rozmaite kokardki, koraliki czy brokatowe pisaki. Jak widać, te proste prace plastyczne na Boże Narodzenie sprawdzą się w przypadku dzieci w różnym wieku.

 

Praca plastyczna Boże Narodzenie (przedszkole) - dzwoneczki z plastikowego kubka na choinkę

 

Do tworzenia prac plastycznych na Boże Narodzenia można również wykorzystać np. jednorazowe kubeczki papierowe lub plastikowe opakowanie po jogurcie. Na ich dnie wystarczy zrobić niewielkie nacięcie, a następnie przez utworzoną dziurkę przeciągnąć kawałek tasiemki z “sercem dzwonka”. Do jego stworzenia wystarczy z kolei użyć np. rozmaite koraliki czy perełki. W następnym kroku można przystąpić do zdobienia zewnętrznych ścianek kubeczka np. przy użyciu farbek lub poprzez oklejanie ich wielobarwnymi kawałkami papieru. Do dekoracji dzwoneczków warto wykorzystać również mieniące się cekiny czy brokatowe kleje. Dzięki takim ciekawym pracom plastycznym na Boże Narodzenie dzieci mają nie tylko okazję do świetnej zabawy, ale jednocześnie uczą się kreatywnego myślenia.

 

Prace plastyczne na Boże Narodzenie z wykorzystaniem masy do modelowania

 

Dzieci w różnym wieku mogą również przystąpić do wykonania prac plastycznych na Boże Narodzenie przy użyciu wybranej masy do modelowania. Plastelina, modelina czy ciastolina mogą posłużyć do stworzenia urokliwych bałwanków czy efektownych mikołajków.

 

Dodatkowo przeprowadzenie tego typu prac plastycznych na Boże Narodzenie w przedszkolu wpływa pozytywnie nie tylko na rozwój kreatywności wśród dzieci. Lepienie rozmaitych kształtów przekłada się pozytywnie na koordynację ruchową, a także dokładność i skupienie. Dzięki tworzeniu trójwymiarowych figurek u dziecka rozwija się również myślenie przestrzenne. Do prostych prac plastycznych na Boże Narodzenie należy zaliczyć m.in. ulepienie bałwana, którego baza będzie składać się z trzech białych kulek z wybranej masy do modelowania. Bogaty wybór artykułów plastycznych można znaleźć w sklepie Maxibiuro.pl. Dostępne tam produkty pozwolą na tworzenie ciekawych prac plastycznych dla dzieci na Boże Narodzenie.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie