Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 13 stycznia 2022 » Poznaj aktywne wyposażenie ...

Poznaj aktywne wyposażenie szkoły!
Wyposażenie szkoły i przedszkola w przeciętnej placówce nie odbiega obecnie od tego, jakie znane było jeszcze 20 lub 30 lat temu. Wciąż są to te same, tradycyjne ławki i krzesełka, których dzieci codzienne używają do nauki. Meble szkolne nie muszą jednak tak wyglądać - poznaj aktywne wyposażenie szkół.

 

  1. Dlaczego wyposażenie szkoły jest tak ważne?
  2. Nowoczesne wyposażenie przedszkoli i szkół
  3. Nie tylko meble szkolne

 

Nauka jest dla dzieci pracą, dlatego podobnie jak pracownicy w biurze, potrzebują one odpowiednich mebli, zapewniających możliwość zmiany pozycji lub podjęcia aktywności podczas nauki. Te same rozwiązania, które już od lat sprawdzają się w korporacjach i nowoczesnych firmach, można z powodzeniem wdrożyć w szkole, i dostarczyć uczniom wyposażenie odpowiednie do potrzeb dzieci i młodzieży.

 

Dlaczego wyposażenie szkoły jest tak ważne?

 

Współczesne wyposażenie przedszkoli i szkół w odpowiednie meble wciąż jest uzależnione od budżetu, jakim dysponują poszczególne placówki. Te prywatne często mogą pozwolić sobie na więcej, natomiast publiczne, uzależnione od finansowania od rządu, są zwykle w patowej sytuacji. Liczne badania naukowe i zdobyta dotąd wiedza o rozwoju psychofizycznym dzieci wskazuje, że im więcej ruchu maluchy zażywają w ciągu dnia, tym lepiej się rozwijają i tym szybciej przyswajają nową wiedzę i umiejętności. Standardowy model prowadzenia lekcji ogranicza możliwość zapewnienia dzieciom ruchu, dlatego tak ważne jest, aby tę możliwość dawały meble przedszkolne i szkolne. To nie tylko sposób na zachęcenie dzieci do nauki, ale również metoda, która ma pozytywny wpływ na ich zdrowie i dobre samopoczucie, co z kolei przekłada się na większe siły i ochotę do nauki i zdobywania wiedzy i umiejętności.

 

Nowoczesne wyposażenie przedszkoli i szkół

 

Kompleksowe wyposażenie szkół i przedszkoli w aktywne meble i sprzęty zachęca dzieci do podejmowania aktywności fizycznej nie tylko na przerwach, ale również podczas lekcji. W tym wypadku ogromne znaczenie ma ergonomia - regulowane stoliki i uczniowskie ławki umożliwiają łatwą i szybką zmianę wysokości blatu roboczego, dzięki czemu każdy uczeń może bez przeszkód dostosować ją do własnych potrzeb, a nawet brać udział w lekcji w pozycji stojącej, dając tym samym odpocząć przeciążonemu od siedzenia kręgosłupowi. Co więcej, jeśli do wyposażenia klasy dojdą nie tylko stoły, ale również krzesło z podnóżkiem lub obrotowe i regulowane, dziecku będzie łatwiej przyjąć prawidłową postawę siedzącą, co biorąc pod uwagę czas spędzony w szkolnej ławce, znacznie przyczyni się do utrzymania zdrowej sylwetki.

 

W aktywnym asortymencie dla szkół i przedszkoli znajdują sie również produkty ułatwiające utrzymanie właściwej postawy ciała podczas siedzenia. W sklepie AJ Produkty, z którego ofertą można zapoznać się na stronie https://www.ajprodukty.pl/szkola-i-przedszkole, dostępne są elementy wyposażenia przedszkola i szkoły zaliczane do aktywnych siedzisk. Są to stołki balansujące, fotele siodłowe, a także piłki pilates, na których siedzenie wymusza przyjęcie wyprostowanej postawy. Takie wyposażenie z powodzeniem działa zarówno w szkole podstawowej, gdzie dzieci zdobywają sztandarową wiedzę, jak i szkołach ponadpodstawowych, do których uczęszcza młodzież z dużo wyższymi wymaganiami. W tej materii warto więc współpracować z dostawcami, którzy znają się na wyposażaniu szkół w nowoczesne i skuteczne rozwiązania, a także mogą zaproponować kompleksową ofertę, obejmującą nie tylko odpowiednie meble, ale również tablice szkolne oraz pomoce i materiały edukacyjne, dostosowane do wieku uczniów danej szkoły.

 

Nie tylko meble szkolne

 

Zarówno w szkole, jak i przedszkolu, a nawet żłobku, ważne są nie tylko stoły, krzesła i tablice, ale również pomoce dydaktyczne, które z jednej strony ułatwiają nauczycielowi prowadzenie zajęć, a z drugiej stanowią dodatkowe urozmaicenie dla uczniów znudzonych ciągłym czytaniem książek. W ofercie sklepu internetowego AJ produkty dostępne są więc różnego rodzaju tablice, zarówno te przystosowane do powieszenia na ścianie, jak i te mobilne, a także pomoce edukacyjne, np. maty do zabawy, dywany edukacyjne do nauki liczenia lub poznawania emocji. To ogromna pomoc dla nauczycieli, którzy mogą korzystać z wyposażenia dedykowanego uczniom w określonym wieku, ale również element, który podnosi prestiż szkoły i przyciąga do niej nowych uczniów.

 

Biorąc pod uwagę ograniczony budżet wielu szkół, szczególnie tych publicznych, wyposażenie całej placówki w aktywne meble i sprzęty wydaje się być nie tyle trudne, co niemożliwe. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakupienie kilku elementów wyposażenia, wprowadzenie ich na stałe do klas oraz nadzorowanie ich użytkowania przez dzieci na zmianę. Dzięki temu wszyscy mają szansę poznać możliwości jakie, dają regulowane stoły czy rowery szkolne, zastępujące krzesełka, a osoby odpowiedzialne za wyposażenie przedszkoli i szkół weryfikują, czy inwestycja w kolejne elementy będzie trafiona, przyniesie oczekiwane korzyści dla zdrowia dzieci i ułatwi nauczycielom prowadzenie lekcji.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie