Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 25 maja 2022 » Szkoła językowa dla dzieci – ...

Szkoła językowa dla dzieci – jakie elementy powinny zawierać lekcje?

Skuteczne oraz efektywne nauczanie dzieci to nie lada wyzwanie! O wiele trudniej jest dotrzeć do dziecka w sposób, który pozwoli mu nie tylko na dobrą zabawę, ale także przyswojenie wiedzy. Na szczęście dydaktycy opracowali już kilka sposobów. Część z nich jest stosowana także w przypadku nauki języków obcych. ​​Szkoła językowa dla dzieci o dobrej renomie, stosująca nowoczesne techniki z pewnością wykorzystuje także takie elementy, jak nauka przez zabawę, pełne zanurzenie w języku (np. poprzez zajęcia prowadzone przez native speakerów) czy Total Physical Response.

Nauka języka angielskiego to podstawowa umiejętność, którą powinien posługiwać się każdy dorosły. Dzięki temu o wiele łatwiej jest znaleźć satysfakcjonującą (także finansowo) pracę. Dotrzeć do większej ilości materiałów naukowych. Oraz po prostu sprawniej poruszać się we współczesnym świecie, w tym w Internecie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrana przez nas szkoła oferująca angielski dla dzieci spełniała najwyższe standardy.

Jak powinny wyglądać lekcje angielskiego?

  1. Przede wszystkim należy zadbać od podstaw, czyli samej formy zajęć. Obecnie bardzo często spotykamy się z lekcjami online. Choć przez pandemię wiele osób ma dość tego, co online, to warto pamiętać, że ten sposób pozostaje najpewniejszy oraz najbezpieczniejszy. Do tego pozwala nam na wykorzystywanie najnowszych technologii.
  2. Bardzo istotna jest długość lekcji. Pamiętajmy, że umiejętność dzieci, szczególnie tych małych, do pozostania w głębokim skupieniu na dłuższy czas jest ograniczona w stosunku do dorosłych czy nawet nastolatków. Dlatego szkoła językowa dla dzieci, która przygotowuje swój program od początku z uwzględnieniem potrzeb najmłodszych, zadba, by długość lekcji nie przekraczała trzydziestu minut.
  3. Lekcje jeden na jeden są dobrym rozwiązaniem, ponieważ są najbardziej uniwersalne. Nieważne, czy dziecko ma zaległości, czy wręcz przeciwnie – zwykły materiał go nudzi i chce się bardziej rozwijać. W czasie lekcji indywidualnych nauczyciel poświęca mu 100% uwagi. Pozwala to na przerobienie konkretnych, najbardziej problematycznych kwestii. Czas lekcji jest wykorzystany w najwyższym stopniu.
  4. Nowoczesne sposoby nauki zaznaczają, że łączenie nauki z zabawą daje niezwykłe efekty. Maluchy uczą się poprzez zabawę, jest to dla nich naturalne. Szkoła językowa dla dzieci wykorzystująca podobne techniki to miejsce, w którym uczniowie czują się bezpiecznie. Brak nudy czy stresu działa stymulująco i przynosi szybkie, trwałe efekty.
  5. Na lekcjach omawia się ciekawe, pasjonujące tematy. Nauka angielskiego jest efektywniejsza, jeżeli konwersuje się o ciekawych rzeczach. Dobrym przykładem tego typu praktyki są zajęcia prowadzone w szkole Novakid. Novakid proponuje indywidualne lekcje, do których program przygotowywany jest z uwzględnieniem konkretnych potrzeb, umiejętności, wieku ucznia. Nauczyciele rozmawiają z dzieckiem o jego pasjach i zainteresowaniach. A to przekłada się na dobre wyniki dziecka.

Czego unikać w czasie lekcji angielskiego dla dzieci?

Dzieci to niezwykle wrażliwe istoty, które potrzebują sporo uwagi i zrozumienia. Nie zawsze jest to proste, dlatego tak ważne jest stanowisko nauczyciela. Stawianie jedynek oraz nagan wcale nie działa pozytywnie. Małe dzieci nie zapamiętają, dlaczego zostały ukarane, w ich pamięci zostanie samo wspomnienie kary. Tłamszenie ich osobowości także jest bardzo złym sygnałem. Dyscyplina to jedno, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z dziećmi – indywidualnymi jednostkami, które jeszcze nie potrafią zachowywać się według standardów dorosłych osób. Szkoła językowa dla dzieci powinna prowadzić lekcje tak, aby dziecko było przede wszystkim szczęśliwe, czuło się bezpiecznie i komfortowo. Jeżeli tak się stanie – sukces w nauce także przyjdzie!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie