Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 28 lipca 2022 » Korepetycje z matematyki. ...

Korepetycje z matematyki. Sposób na nadrobienie zaległościWielu uczniów oraz ich rodziców zastanawia się, czy nie skorzystać z pomocy korepetytora w celu nadrobienia zaległości z matematyki. Regularne korepetycje, choć pomocne, są sporym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czy warto wydać swoje oszczędności na prywatne lekcje z korepetytorem?


Matematyka. Nie dla każdego?

Matematyka to jeden z przedmiotów, z którym uczniowie mają sporo problemów. Wystarczy opuszczenie jednej lekcji i niezapoznanie się z omawianym materiałem, aby w przyszłości mieć problemy z rozwiązywaniem zadań. Główną przyczyną problemów z matematyką jest nieznajomość podstaw, których dzieci zaczynają uczyć się już w podstawówce. Potrzebne są one do rozwiązywania skomplikowanych zadań – bez nich zrozumienie matematyki jest wręcz niemożliwe. Wiele osób uważa, że matematyka jest nie dla każdego, jednak osoba, która zna podstawy matematyki, nie powinna mieć problemu z przyswajaniem wiedzy na dalszych etapach edukacji. Choć trzeba przyznać, że niektórzy uczniowie mają talent matematyczny, a rozwiązanie najtrudniejszych zadań nie sprawia im żadnego problemu, nie oznacza to, że uczeń, który ma problemy z matematyką, nie będzie w stanie również ich rozwiązać. Będzie to możliwe, lecz nie obejdzie się bez wysiłku i wielu godzin poświęconych na naukę i przyswajanie wiedzy. W nauce mogą pomóc korepetycje, ale nie tylko. Świetnie sprawdzą się także książki z rozwiązanymi zadaniami, dzięki którym uczeń może sprawdzić, czy uzyskane przez niego rozwiązanie zadania jest prawidłowe.

Jak nadrobić zaległości z matematyki?

Wielu uczniów mających problemy z matematyką decyduje się na skorzystanie z pomocy korepetytora. Choć jedna godzina z korepetytorem to koszt kilkudziesięciu złotych, już po kilku spotkaniach można zauważyć efekty. Korepetytor jest w stanie poświęcić całą swoją uwagę swojemu uczniowi, co nie jest możliwe na lekcjach w szkole, w których uczestniczy kilkanaście lub kilkadziesiąt uczniów. Uczniowie, którzy mają spore zaległości, nie będą w stanie przyswoić nowej wiedzy, a rozwiązywanie coraz to nowych zadań będzie sprawiać im spore problemy. Korepetycje to dobra okazja do nadrobienia wszystkich zaległości i nauki matematyki od podstaw. Na korepetycjach panuje również inna atmosfera niż w szkole. Uczeń może skupić się na nauce, co często jest niemożliwe na lekcjach w szkole. Obecność innych uczniów i panujący gwar często uniemożliwiają koncentrację, przez co przyswajanie wiedzy staje się problematyczne.

Nadrobienie zaległości z matematyki jest jak najbardziej możliwe, jednak to ciężka i długa praca. Efekty są jednak warte wysiłku, ponieważ lekcje matematyki w końcu mogą stać się przyjemne. Matematyka to przedmiot, z którym uczniowie zaczynają mieć styczność już w podstawówce. Przedmiot ten obowiązkowy jest także na dalszych etapach edukacji. Nie da się więc uciec od matematyki! W końcu przychodzi czas, w którym każdy z uczniów musi zmierzyć się z tym przedmiotem. Zaległości warto zacząć nadrabiać jak najszybciej. Z biegiem lat staje się to coraz trudniejsze, ponieważ materiału do nadrobienia będzie coraz więcej. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę np. na kilka miesięcy przed maturą. Kilku lat nie da nadrobić się podczas kilku spotkań z korepetytorem. Jeśli jesteś uczniem i masz problemy z matematyką, swoje zaległości nadrabiaj na bieżąco. Lata zaniedbań, choć możliwe do nadrobienia, będą kosztować Cię sporo pracy.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie