Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 01 listopada 2022 » 4 edukacyjne zastosowania ...

4 edukacyjne zastosowania klocków LEGO

Klocki Lego to zabawka znana na całym świecie. Ich ponadczasowość pozwoliła na przetrwanie ponad 70 lat na rynku, a z roku na rok staje się coraz popularniejsza wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Kreatorzy klocków Lego tworzą coraz to nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania. Z biegiem czasu pojawiła się nawet elektronika kompatybilna z kultowymi modelami. Co sprawia, że te na pierwszy rzut oka proste i banalne klocki znalazły tak duże grono odbiorców i nigdy się nie nudzą? Tajemnica tkwi w szerokiej gamie zastosowań! Przez zabawę i kreowanie, ale co najważniejsze edukacyjne zastosowanie w szerokim tego słowa znaczeniu. Zobacz, w jaki sposób klocki mogą pomóc w rozwoju dzieci i młodzieży.

Klocki Lego Education  - seria do nowoczesnej nauki


W dobie XXI w. robotyka, systemy informatyczne i wszechobecna elektronika stały się codziennością - mamy z nią styczność w niemalże każdym aspekcie życia. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby młode pokolenia zdobywały wiedzę na ten temat jak najszybciej. Kreatorzy Lego z myślą o dzieciach uczących się w podstawówce stworzyli serię Education. Serię te z powodzeniem wykorzystać można na szkolnych zajęciach i wprowadzić naukę poprzez zabawę. Powstało kilka serii o zróżnicowanym poziomie trudności dostosowanym do wytycznych programu nauczania. Dzięki klockom dzieci w przyjemny sposób mogą uczyć się takich nowych rzeczy jak:


  • podstawy matematyki - dodawanie, odejmowanie, ułamki;
  • programowanie - umiejętność analizowania danych, krytycznego myślenia;
  • podstawy mechaniki, fizyka - funkcjonowanie kół zębatych, przekładni itp.

Klocki Lego Technic - seria pozwalająca budować i konstruować

Klocki Lego Technic wspaniale sprawdzą się dla dzieci przejawiających zainteresowanie nowoczesnymi technologiami - dzięki tym zestawom można zabawić się w małego inżyniera, poznać tajniki rysunku technicznego, pracy z instrukcją oraz na własne oczy zobaczyć pomniejszone w odpowiedniej skali elementy mechaniczne wraz z praktycznym zastosowaniem. W trakcie zabawy rozwiną się również takie umiejętności jak kreatywność, spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz twórczość.

Klocki Lego Architecture - seria przybliżająca tajniki architektury

Unikalna kolekcja Lego Architecture prezentuje światowej sławy budowle i dzieła architektoniczne. W trakcie składania jednej z nich wykształcą się zdolności manualne i precyzyjne składanie elementów. Rozwinie się poczucie estetyki i dokładność. W składzie serii znajdują się takie klasyki jak chociażby "Piramida Cheopsa", "Statua Wolności" czy "Koloseum". Zapewne budowniczy będzie ciekaw historii powstania danej budowli i innych ważnych aspektów wiążących się z okresem powstawania, lokalizacją i stylem architektonicznym. To dobry moment na przemycenie lekcji historii, plastyki oraz geografii.

Klocki Lego - edukacja na poziomie przedszkolnym

Odbiegając od gotowych serii i zestawów stworzonych przez markę Lego, warte uwagi są klocki do nabycia bez ściśle określonego przeznaczenia - dzięki nim można stworzyć indywidualny projekt i zaufać wyobraźni. Pojedyncze klocki wykonane są we wszystkich kolorach tęczy, co może pomóc w nauce kolorów. Dzięki zróżnicowanej formie można uczyć kształtów i wprowadzać pojęcia wielkości. Układanie ich w różnych położeniach względem siebie może posłużyć jako przykład relacji przestrzennych.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie