Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 21 grudnia 2022 » Komputer dla studenta - czy ...

Komputer dla studenta - czy MacBook się sprawdzi w nauce?


Wydajny, szybki i solidny laptop to jedno z najważniejszych narzędzi współczesnego studenta. Kiedy musisz wygłosić szybką prezentację, zrobić notatki z wykładu lub wyszukać istotne informacje w Internecie, urządzenie na Twoim biurku jest tego warte i Cię nie zawiedzie. Chcesz kupić laptopa, ale nie wiesz, jaki laptop będzie najlepszy dla studenta? Podpowiadamy, dlaczego warto przyjrzeć się urządzeniom Apple, które modele wybrać.


Wydajny, szybki i solidny laptop to jedno z najważniejszych narzędzi współczesnego studenta. Kiedy musisz wygłosić szybką prezentację, zrobić notatki z wykładu lub wyszukać istotne informacje w Internecie, urządzenie na Twoim biurku jest tego warte i Cię nie zawiedzie. Chcesz kupić laptopa, ale nie wiesz, jaki laptop będzie najlepszy dla studenta? Podpowiadamy, dlaczego warto przyjrzeć się urządzeniom Apple, które modele wybrać.

Macbook dla studenta na co zwrócić uwagę?

Jakość 

Jak wszyscy wiemy, życie studenckie może być pełne wyzwań. Konieczność szybkiego przemieszczania się między działami, częste podróże lub wielozadaniowość, a ostatnio także kształcenie na odległość — to tylko niektóre z nich. Marka Apple to nie tylko synonim luksusu, ale również niezawodności. Oznacza to, że produkowane przez nią komputery nie są wymieniane co rok lub dwa. Zbudowany z idealną precyzją i przy użyciu wysokiej jakości materiałów MacBook będzie Ci dobrze służył podczas całej podróży edukacyjnej. Wszystko to sprawia, że odpowiedź na pytanie, który laptop jest najlepszy dla studentów, wydaje się dość prosta.

Pojemna bateria

Znakiem rozpoznawczym laptopów Apple jest wyjątkowa żywotność baterii. Każdy MacBook ma inny czas pracy w zależności od pojemności zastosowanej baterii i rozwiązania technicznego. Tym samym MacBook Air 13 oferuje do 15 godzin czasu pracy podczas bezprzewodowego przeglądania internetu, MacBook Pro 13” – 17 godzin, a MacBook 14” i 16” – odpowiednio 11 i 14 godzin.

Wydajność i szybkość

Laptopy Apple to funkcjonalne urządzenia o dużej pojemności baterii pozwalającej nawet na 12 godzin nieprzerwanej ciężkiej pracy. Są wyposażone w najbardziej przydatne aplikacje, takie jak iMovie, GarageBand, Pages, Keynote, Numbers, FaceTime, Mapy i inne. Dzięki nim możesz błyskawicznie tworzyć dokumenty tekstowe, edytować zdjęcia, otwierać filmy oraz planować swoje obowiązki i działania. Możesz także pobrać dowolną aplikację ze sklepu App Store w ciągu kilku sekund. Marzysz o posiadaniu eleganckiego designerskiego laptopa? Wszystkie modele MacBooków wyglądają bardzo atrakcyjnie i stylowo. To jedno z najlepiej wyglądających urządzeń na rynku, a ponadto jest dostępne w odcieniach takich jak złoty lub kruczoczarny.

System operacyjny i gratisowe oprogramowanie

Komputery Mac są dostarczane z wieloma bardzo przydatnymi aplikacjami, które zwiększają funkcjonalność systemu. Większość z nich jest bezpłatna. Niektóre z nich są preinstalowane jako część systemu operacyjnego, a inne można łatwo pobrać z App Store. Po wyjęciu z pudełka Twój Mac zawiera zdjęcia, iMovie, GarageBand, Pages, Keynote, Numbers, FaceTime, Mapy i inne. Taka konfiguracja pozwala łatwo edytować zdjęcia, tworzyć filmy lub muzykę i obsługiwać pracę biurową od razu po wyjęciu z pudełka, co będzie dużym plusem dla wielu mniej zaawansowanych użytkowników.

Czy Macbook Air sprawdzi się dla studenta?

Harmonogramy studentów nie są idealne i często będziesz pracować przez cały dzień. Więc jeśli nie zamierzasz nosić nieporęcznego zasilacza, żywotność baterii jest dla Ciebie prawdopodobnie najważniejsza. Musisz być zawsze gotowy, dlatego MacBook Air ma baterię, która może działać nawet przez 18 godzin. Nie są to liczby wymyślone z powietrza, ale rzeczywiste wartości, które nie stanowią większego wyzwania dla komputerów Mac. W sieci roi się od wpisów na blogach posiadaczy MacBooków, którzy zabierają ze sobą komputer na długie weekendy, zagraniczne konferencje czy loty międzykontynentalne, zostawiając ładowarkę w domu, bo jej nie potrzebują. Wykorzystaj w pełni swoją pracę dzięki idealnemu połączeniu wysokiego komfortu pracy, niezawodności i energooszczędnego systemu operacyjnego macOS.

Macbook Pro dla wymagających studentów

Apple MacBook pro to również dobry wybór, stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Jest szybszy i wydajniejszy niż MacBook Air. I jest większy, bo dostępna jest nawet matryca 16”. Warto jednak zaznaczyć, że ze względu na wyższą wydajność szybciej się rozładowuje. Musisz się też zastanowić, czy naprawdę potrzebujesz komputera o tak świetnych parametrach i czy wykorzystasz to, co ma do zaoferowania. Ponadto MacBook Pro kosztuje więcej niż modele Air. Możesz jednak nadal w to inwestować, jeśli planujesz używać go poza uczelnią, na przykład w pracy. W rzeczywistości wybór jednego z tych dwóch modeli zależy od osobistych preferencji i rodzaju wykonywanych zadań. To zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli pracujesz w programach graficznych, przetwarzaniu wideo, tworzysz strony i aplikacje internetowe. Jeśli już zdecydujesz się na zakup Macbooka wszelakie problemy pomoże rozwiązać Ci serwis Apple z Warszawy - www.applehome.pl

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie