Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 10 stycznia 2023 » Szkolna wycieczka? Rabkoland ...

Szkolna wycieczka? Rabkoland – dziecięcy park rozrywki

Jak postrzegamy wycieczki szkolne? Zależy, po której stronie barykady jesteśmy: dzieci są zwykle rozentuzjazmowane, a opiekunowie – dyplomatycznie mówiąc – zmęczeni. Planując wycieczkę szkolną, dobrze jest wybrać atrakcję, która zadowoli wszystkich uczestników wyprawy – zobacz, jak na tę potrzebę odpowiada park rozrywki dla dzieci Rabkoland.

Tym, co sprawia trudności nauczycielom i innym osobom sprawującym opiekę nad uczniami podczas wyjazdów, jest konieczne zachowanie wzmożonej czujności dla bezpieczeństwa dzieci, a to wszystko przy zorganizowaniu ciekawych i wartościowych atrakcji. Parki rozrywki dla dzieci w Polsce oczywiście istnieją, ale najlepszym kierunkiem szkolnej wycieczki będzie Rabkoland – przekonaj się, dlaczego.

Park rozrywki dla dzieci w najlepszej lokalizacji

Najlepiej zorganizowane szkolne wycieczki cechuje wybór dobrej lokalizacji, do której się udajemy – rzecz w tym, by podczas kilkudniowego wyjazdu można było skorzystać z niejednej atrakcji, jakie oferuje dana okolica. Dobrze, by możliwości były zróżnicowane i pozwoliły zarówno na edukację i obcowanie z przyrodą, jak i odpoczynek oraz możliwość wyszalenia się. Doświadczanie tak różnych aktywności w grupie rówieśniczej to doskonała szansa na rozwój i integrację.

Polskie góry są niewątpliwie wspaniałym celem szkolnych wycieczek – fascynująca przyroda, porcja zdrowego wysiłku fizycznego i walory edukacyjne przekonają rodziców i nauczycieli, a mnogość atrakcji zachwyci niejednego ucznia. Jeśli więc poszukujecie najlepszego miejsca na wycieczkę czy zieloną szkołę w górach, rozważcie szkolny wyjazd w Beskidy, Gorce, Tatry lub Pieniny, bo z popularnych miejscowości wypoczynkowych każdego z tych pasm górskich z łatwością dotrzecie do Rabkolandu – parku rozrywki dla dzieci w Rabce-Zdroju.

Dlaczego dzieci kochają Rabkoland?

Rabkoland ma tę przewagę nad innymi parkami rozrywki, że został stworzony z myślą o najmłodszych. Nie jest to park pełen ekstremalnych rozrywek dla młodzieży i dorosłych, gdzie jedynie kilka atrakcji przewidziano dla dzieci – nie trzeba się więc obawiać, że grupa odważnych drugoklasistów uprze się na przejażdżkę rollercoasterem, którego prędkość będzie odreagowywać przez kolejne dni wycieczki. Wizyta w Rabkolandzie jest więc zdecydowanie przyjemniejsza dla opiekunów grup.

A dla dzieci? Dla dzieci przewidziano rozmaite atrakcje: bezpieczne rollercoastery, małe i duże karuzele, długie i zakręcone zjeżdżalnie, strefę ulubionych wodnych zabaw i wiele, wiele innych.

Dla grup zorganizowanych Rabkoland ma jeszcze kilka innych propozycji powstałych specjalnie z myślą o szkolnych wycieczkach:

  • bilety łączone do parku rozrywki dla dzieci Rabkoland oraz kopalni soli;
  • specjalne pakiety lekcyjne:
    • bilet wstępu do parku rozrywki, lekcja oraz warsztaty Krucabomba! Jak zostać wynalazcą,
    • bilet wstępu oraz pełna przyrodniczych ciekawostek lekcja Bzzzz! Przyjaciele Pana Trzmiela.
  • Ponadto w każdym roku w Rabkolandzie pojawiają się nowe możliwości spędzenia czasu pełnego radości w gronie szkolnych kolegów i koleżanek.


    Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie