Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 30 stycznia 2023 » Inteligentne gniazdka do ...

Inteligentne gniazdka do Twojej dyspozycji


fot. materiały prasowe

Nowoczesne i wysoce komfortowe gniazdka inteligentne 230V to rozwiązanie pozwalające zwiększyć efektywność poboru energii w domu, warsztacie, biurze i wielu innych miejscach. Gniazdka można wykorzystywać do codziennej pracy, w trakcie wykonywania obowiązków oraz do zasilania urządzeń elektrycznych. Gniazdka inteligentne różnią się funkcjonalnością i sposobem obsługi.Dostępne gniazdka elektryczne i ich podział 

Inteligentne gniazdka 230V można podzielić na kilka grup. Pierwszym rodzajem są gniazdka pozwalające na zdalne zarządzanie oświetleniem i innymi urządzeniami poprzez dedykowaną do nich aplikację na smartfon. Dzięki temu możemy w prosty sposób włączać i wyłączać światło oraz inne urządzenia z dowolnego miejsca, nawet jeśli jesteśmy poza domem. 

Kolejnym rodzajem inteligentnych gniazdek są modele pozwalające na automatyzację procesów. Gniazdko takie może automatycznie wyłączać urządzenia, kiedy nikogo nie ma w pomieszczeniu lub kiedy poziom natężenia światła osiąga ustalony dolny poziom. 

Innym rodzajem inteligentnych gniazdek są te, które pozwalają na monitorowanie zużycia energii. Dzięki temu możemy śledzić, ile energii zużywają poszczególne urządzenia i w razie potrzeby zmienić nasze nawyki z tym związane. Jest to świetny sposób na wygenerowanie oszczędności. 

Ostatnim rodzajem są gniazdka pozwalające na integrację z innymi urządzeniami inteligentnymi, takimi jak termostaty czy głośniki. Dzięki temu możemy tworzyć scenariusze automatyzacji, które pozwolą nam optymalne wykorzystanie wszystkich podpiętych do gniazdka urządzeń. 

Specjalne funkcje w gniazdkach inteligentnych 

Inteligentne gniazdka 230V mogą mieć szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają na jeszcze lepsze wykorzystanie ich możliwości. Chętnie wybierane są modele wyposażone w sterowanie głosowe. Mogą być obsługiwane za pomocą zwykłych komend wydawanych na głos, co pozwala na wygodne zarządzanie oświetleniem i innymi urządzeniami lub systemami.

Opcja tworzenia i realizacji harmonogramu to kolejna istotna funkcja. Gniazdka takie dostępne są między innymi w ofercie Botland - pozwalają na tworzenie harmonogramów, które automatycznie włączają i wyłączają urządzenia w określonych porach dnia lub dniach tygodnia. 

Integracja z czujnikami znajdującymi się w danym pomieszczeniu lub budynku jest ważna z uwagi na bezpieczeństwo. Inteligentne gniazdka można integrować z czujnikami ruchu lub światła, co pozwala na automatyczne włączanie i wyłączanie urządzeń w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu lub znajdujących się wewnątrz osób. 

Raportowanie to funkcja polegająca na generowanie raportów określających poziom zużycia energii. Porty mogą być tworzone zgodnie z wprowadzonymi przez użytkowników zasadami i w przewidzianych okresach.

Ile kosztuje inteligentne gniazdko?

Cena inteligentnych gniazdek 230V może się różnić w zależności od producenta, modelu oraz funkcjonalności. Zazwyczaj zaczyna się na poziomie około 30-50 zł za jeden moduł. 

Niektóre gniazdka z bardziej zaawansowanymi funkcjami, takimi jak integracja z czujnikami ruchu czy też zdalne zarządzanie z aplikacji mobilnej mogą kosztować od 60 do 150 zł, a także przekraczać tę kwotę.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie