Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 31 stycznia 2023 » Grasz w gry online? 5G jest ...

Grasz w gry online? 5G jest dla Ciebie


Popularność gier online systematycznie rośnie, co wynika z faktu, że jest to rozrywka zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Chcąc grać w wymagające tytuły, wymagane jest jednak nie tylko posiadanie odpowiedniego sprzętu, ale również szybkiego i stabilnego łącza. Doskonale sprawdza się w tym przypadku Internet 5G, czyli technologia doceniana zarówno przez amatorskich, jak i profesjonalnych graczy.

Internet dla gracza - jakie warunki musi spełniać?

Każdy, kto gra w gry online z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie odpowiedniej jakości łącza internetowego. Istotne w tym przypadku jest jednak to, że nie chodzi wyłącznie o szybkość Internetu, ale również stabilność łącza oraz PING, czyli opóźnienie w transmisji danych. W przypadku szybkości łącza ważna jest zarówno prędkość pobierania danych, która decyduje o tym, jak szybko będą pobierały się informacje w trakcie rozgrywki online, jak i prędkość wysyłania danych. Ten drugi parametr jest z reguły kilkukrotnie niższy, jednak nie warto go bagatelizować. Wysoka prędkość wysyłania danych przydaje się bowiem nie tylko w trakcie samej rozgrywki, jak i przy udostępnianiu podglądu zmagań toczonych online, czyli popularnym streamowaniu.

W przypadku Internetu dla graczy bardzo ważna jest również stabilność łącza, co ogranicza ryzyko przerwania rozgrywki w najmniej odpowiednim momencie. W związku z tym Internet musi być odporny na różnego rodzaju zakłócenia, np. spowodowane złymi warunkami pogodowymi. Doskonale w tym przypadku sprawdza się Internet 5G, ponieważ jest to technologia nie tylko odporna na zakłócenia, ale również wykorzystująca nowoczesną infrastrukturę, co ogranicza ryzyko występowania przeciążeń nadajników. Zaletą w jej przypadku jest także niski PING, czyli kolejny bardzo ważny parametr dla graczy online. Odzwierciedla on bowiem opóźnienie tego, co widzimy na ekranie względem tego, co dzieje się aktualnie w grze. Niski PING jest więc kluczowy w rozgrywce online, a w szczególności dla osób grających w strzelanki, czy inne gry bazujące na refleksie gracza. Z punktu widzenia gracza PING powinien być jak najniższy, a najlepiej by nie przekraczał 50 milisekund (ms).

Dlaczego grając w gry online, warto korzystać z Internetu mobilnego 5G?

Technologia 5G to nowoczesny standard Internetu, który charakteryzuje się nie tylko stabilnością, ale również dużą prędkością transmisji danych. Przykładowo w sieci Otvarta można korzystać z transferu na poziomie 600 Mb/s, co w połączeniu z niskim PING-iem sprawia, że Internet 5G to rozwiązanie dedykowane dla osób grających w gry online. W tym miejscu warto również podkreślić, że Internet mobilny dla graczy sprawdza się również ze względu na fakt, że można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu (nie tylko komputerze, czy laptopie, ale również konsoli, telewizorze, czy tablecie). Co więcej, z Internetu mobilnego można korzystać w dowolnym miejscu, co sprawdza się m.in. w trakcie odwiedzin u rodziny, czy znajomych, czy w czasie wyjazdów urlopowych. Nie oznacza to zatem konieczności zrobienia sobie przerwy w grze, czy korzystania z wolniejszych łączy udostępnianych np. w hotelach, czy pensjonatach. Posiadając szybki i stabilny Internet w telefonie, można nie tylko grać w gry dostępne na tym urządzeniu, ale również udostępniać łącze na inne urządzenia, np. zabranego ze sobą laptopa.

Na co zwrócić uwagę wybierając Internet mobilny dla gracza?

Wybierając Internet mobilny dla gracza, należy wziąć pod uwagę nie tylko szybkość łącza oferowaną przez poszczególnych operatorów, czy jego stabilność, ale również wielkość pakietu danych. Gra w gry online może bowiem wymagać pobierania dużych ilości danych, co jest szczególnie zauważalne w przypadku najbardziej zaawansowanych tytułów. W efekcie dysponowanie zbyt małym pakietem internetowym może sprawić, że rozgrywka szybko się zakończy lub zabraknie Internetu dla pozostałych domowników. Co jeszcze jest istotne w przypadku wyboru Internetu mobilnego dla gracza? Przede wszystkim to, czy będzie to Internet na kartę, czy łącze udostępniane w ramach abonamentu. Korzystniejsze jest to drugie rozwiązanie, ponieważ posiadając abonament internetowy, nie trzeba pamiętać o konieczności regularnego doładowywania. Co więcej, wspomniany już operator Otvarta umożliwia także zawarcie umowy bezterminowej, dzięki czemu nie tylko nie będzie trzeba jej przedłużać, ale można również w dowolnym momencie zrezygnować z usługi.

Internet mobilny 5G w sieci Otvarta

Wybierając Internet mobilny dla graczy, warto skorzystać z oferty tego operatora, który zaoferuje najlepszy abonament. Istotna w tym przypadku jest możliwość doboru parametrów oferty do indywidualnych potrzeb, co oferuje m.in. polski operator Otvarta udostępniający swoim klientom możliwość skorzystania z abonamentów w cenie od 19,99 do 99,99 złotych miesięcznie, a szczegóły oferty znajdują się pod linkiem: https://otvarta.pl/. Każdy wariant dotyczy umowy bezterminowej, co jest bardzo wygodne. Dlaczego warto skorzystać z abonamentu na Internet mobilny w Otvarta? Przede wszystkim dlatego, że jest to jedna z pierwszych firm, która wprowadzała na polski rynek Internet 5G. Na początku działalności operator oferował wyłącznie abonament dla firm, a obecnie rozszerzył swoją ofertę o abonament dla klientów indywidualnych. Jest to rozwiązanie, które zaspokaja potrzeby graczy online, ponieważ Otvarta oferuje stabilne łącze 5G z szybkością transferu danych na poziomie 600 Mb/s. Zaletą są z pewnością również zdecydowanie mniejsze opóźnienia łącza niż w przypadku poprzedniej technologii LTE/4G oraz stale rosnący zasięg Internetu 5G.

Podsumowując, należy stwierdzić, że rozwój sieci 5G sprawia, że Internet mobilny jest w stanie zaspokoić potrzeby graczy online. Jego zaletą jest możliwość korzystania w dowolnej lokalizacji, co sprawia, że grać można praktycznie wszędzie.


Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie