Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 28 stycznia 2023 » Jak właściwie wyposażyć ...

Jak właściwie wyposażyć toaletę w miejscu publicznym?

Prowadząc własny lokal gastronomiczny, działając w branży hotelarskiej lub zarządzając placówkami publicznymi i medycznymi, bardzo dużo uwagi musimy poświęcić kwestii porządku i higieny. Ma to bardzo duży wpływ zarówno na sprawne funkcjonowanie tych miejsc, jak i bezpieczeństwo pracowników oraz osób z nich korzystających. Duża nacisk kładziemy dziś na czystość w łazienkach, a czasy, gdy korzystanie z publicznych toalet było mało przyjemne, mamy już na szczęście za sobą. Jak właściwe zadbać o toalety w miejscach o dużym natężeniu ruchu? Jak powinny być wyposażone, by można było z nich korzystać w sposób komfortowy?

Czystość toalet to gwarancja zadowolenia i bezpieczeństwa

Przede wszystkim podstawa to właściwie przygotowany schemat prac porządkowych. Ten obowiązek spoczywa na osobach zarządzających danym miejscem. Każdy pracownik powinien przejść odpowiednie szkolenie i mieć dostęp do wyczerpujących informacji o zakresie prac, jaki ma być wykonywany na poszczególnych stanowiskach, częstotliwości czynności oraz rodzajach środków czystości i sposobie ich dozowania. Nad wykonywaniem tych czynności należy mieć codzienny nadzór, ponieważ kwestie czystości, higieny i porządku to nie tylko sprawa estetyki. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu korzystania zarówno z toalet, jak i kuchni, zapleczy sanitarnych oraz wszystkich innych pomieszczeń. Toalety z pewnością stanowią pewne wyzwanie, jeśli chodzi o ciągłość porządku. Ich zaprojektowanie i wyposażenie musi być zatem dobrze przemyślane.

Suszarki czy ręczniki papierowe w roli?

Przy projektowaniu toalet należy wziąć pod uwagę komfort korzystania z niej przez wszystkich – łącznie z opiekunami z małymi dziećmi oraz osobami ze specjalnymi potrzebami. Obowiązkowa zatem jest wystarczająca przestrzeń, właściwe rozdzielenie kabin, dostęp do bieżącej ciepłej wody oraz niezbędnych artykułów higienicznych. Jednym z dylematów, jaki musimy rozstrzygnąć jest wybór pomiędzy suszarkami do rąk, a ręcznikiem papierowym w roli. Suszarki do rąk nadmuchujące ciepłe powietrze mają bez wątpienia jedną zaletę. Niwelują potrzebę częstego sprawdzania, czy ręcznik do wycierania dłoni jest dostępny. Niosą ze sobą jednak także sporo minusów. W porównaniu do ręczników papierowych są mniej higieniczne – dmuchają łazienkowym powietrzem, pełnym bakterii i innych patogenów, a przez ustawienie naszych rąk, powietrze to kierowane jest na naszą twarz. Korzystając z dostępnych na Higiena24.com dozowników na ręczniki papierowe w roli, możemy zapewnić sobie wiele godzin korzystania z toalet, przy dużo lepszym poziomie higieny.

Wielozadaniowe ręczniki papierowe w roli

Wysokiej jakości ręczniki przeznaczone do dozowników z opcją centralnego dozowania zapewniają optymalne zużycie, przy satysfakcjonującym poziomie czystości i higieny, jaki pragniemy zapewnić naszym klientom czy pacjentom naszych placówek medycznych. Ręczniki papierowe w roli z Higiena24.com sprawdzają się świetnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gwarantując nie tylko wygodne wycieranie dłoni w toaletach, ale także sprawne wycieranie rozlanych płynów. Wysokiej klasy celuloza, mieszanka celulozy i makulatury lub makulatura, z której zrobione są ręczniki pozwala na korzystanie z nich także w miejscach, gdzie następuje kontakt z żywnością.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie