Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 07 lutego 2023 » Studia prawnicze na UWE – ...

Studia prawnicze na UWE – sprawdź, dlaczego warto je podjąć


Studia prawnicze od wielu lat cieszą się nieustającą popularnością, zarówno wśród maturzystów, jak i osób, które chcą dokształcać się w późniejszym czasie. Każdego roku statystyki dają podobny wynik – prawo to jeden z najbardziej obleganych kierunków na uczelniach wyższych. Sprawdź, dlatego warto podjąć naukę na studiach prawniczych i co można robić po ich ukończeniu.

Wybór kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka, który po ukończeniu szkoły średniej chce nadal się kształcić. Pod względem popularności kierunków, w ścisłej czołówce plasują się studia prawnicze. Warto dowiedzieć się, dlaczego prawo cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród aktualnych absolwentów szkół średnich, ale także wśród osób, które chcą się przekwalifikować lub nabyć nowych umiejętności po latach od zakończenia szkoły. Sprawdź, co daje podjęcie nauki na studiach prawniczych i co można robić po ich ukończeniu!

Studia prawnicze na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji – co oferują

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem studiów prawniczych a jednocześnie chcesz mieć czas na pracę i życie rodzinne, Uniwersytet Wirtualnej Edukacji może być dla Ciebie doskonałą ofertą. Niestacjonarne studia prawnicze na UWE oferują możliwość zdobycia wiedzy i praktycznego doświadczenia, które jest niezwykle ważne w przypadku zawodów prawniczych. Jeśli marzysz o byciu specjalistą w swojej dziedzinie i dołączeniu do elitarnego grona osób, które wykonują zawód zaufania publicznego, sprawdź ofertę UWE! W ramach studiów prawniczych na UWE możesz wybrać jedną z dwóch specjalizacji:

  • prawo w biznesie
  • prawo w administracji
  • Wykształcenie na kierunku prawniczym z uwzględnieniem określonej specjalizacji, jest gwarancją dobrej posady i wysokiej płacy w wielu instytucjach prywatnych i publicznych. Chcesz wiedzieć dlaczego studia prawnicze cieszą się taką popularnością? Czytaj dalej!

    Dlaczego studia prawnicze są tak popularne?

    Prestiż, pieniądze, władza – w społeczeństwie utarło się przekonanie, że prawnicy mają tego bez liku. Owszem, ukończenie tak wymagającego kierunku budzi powszechny podziw i szacunek wśród ludzi, a to z kolei wiąże się z uzyskaniem społecznego prestiżu. Kwestia zarobków prawników nie jest z kolei tak oczywista – to, ile zarabia osoba po studiach prawniczych zależy od wielu czynników. Kolejnym argumentem przemawiającym za podjęciem studiów prawniczych jest władza. Warto jednak uświadomić sobie, o jaki rodzaj władzy chodzi. Nie chodzi tutaj bowiem przewagę nad innymi osobami, a możliwość swobodnego poruszania się w świecie przepisów prawa – ich znajomość daje człowiekowi władzę nad wieloma sprawami, które jest w stanie rozwiązać samodzielnie. Warto również wspomnieć, że studia prawnicze, pomimo jasnego ukierunkowania, są w pewnym sensie interdyscyplinarną nauką. Placówki i stanowiska, które mogą zajmować absolwenci prawa, są naprawdę różnorodne. Szerokie możliwości, wysokie zarobki i pozycja w społeczeństwie to argumenty, które przemawiają na korzyść studiów prawniczych.

    Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie