Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 01 marca 2023 » Edukacja i rehabilitacja ...

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – czy warto studiować oligofrenopedagogikę?


Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, inaczej nazywana oligofrenopedagogiką, jest jednym z wielu działów pedagogiki specjalnej. To kierunek polecany osobom, które wiążą swoją przyszłość ze szkolnictwem specjalnym, ogólnodostępnym albo integracyjnym. Jak zostać oligofrenopedagogiem? W tym celu należy ukończyć kwalifikacyjne studia podyplomowe. Zobacz, czy warto wziąć udział w rekrutacji.

Czy studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki są dla ciebie?

Podyplomowy kierunek edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, jak z pewnością się domyślasz, jest dedykowany absolwentom studiów magisterskich lub licencjackich, mających przygotowanie pedagogiczne. To doskonała propozycja dla osób, które albo chcą zostać oligofrenopedagogiem w przedszkolu lub szkole podstawowej, albo są zainteresowane tematyką edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, np. z uwagi na swoje dziecko lub innego członka rodziny.

Nauka na podyplomówce z edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę. W trakcie zajęć poznasz zagadnienia z zakresu dydaktyki specjalnej, subdyscypliny pedagogiki specjalnej, diagnostyki psychopedagogicznej, kulturowych i społecznych aspektów niepełnosprawności intelektualnej czy metodyki terapii i wsparcia rodziny.

Co po studiach z oligofrenopedagogiki?

Po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną uzyskujesz tytuł oligofrenopedagoga, a razem z nim kod zawodu: 235205. Od tego momentu możesz brać udział w rekrutacji na stanowiska w szkołach lub ośrodkach specjalnych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i specjalistycznych, świetlicach, a także w innych placówkach, w których na co dzień pomaga się dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Czy warto zdecydować się na te studia podyplomowe? Jeżeli chcesz zostać oligofrenopedagogiem, to tak naprawdę nie masz innego wyjścia. Zgodnie z prawem (rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej) tylko ukończenie tego kierunku daje ci odpowiednie kwalifikacje, aby móc posługiwać się tytułem pedagoga specjalnego-oligofrenopedagoga.

Zdobądź kwalifikacje niezbędne do edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną bez wychodzenia z domu

Jeżeli chcesz w przyszłości wyspecjalizować się w edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, ale do tej pory życie zawodowe lub prywatne uniemożliwiało ci zdobycie niezbędnych kwalifikacji, to dobrym pomysłem jest zapisanie się na studia podyplomowe online (możesz zrobić to tutaj: https://studia-online.pl/kursy/4868462). Dzięki możliwości nauki przez Internet nie musisz iść na kompromis między edukacją a pracą czy rodziną. Zamiast tego możesz w wolnych chwilach i bez wychodzenia z domu zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu oligofrenopedagoga.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie