Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 19 kwietnia 2023 » Smartfon idealny dla ucznia ...

Smartfon idealny dla ucznia - Samsung Galaxy S23

Choć większość szkół nie zezwala uczniom na korzystanie ze smartfona w trakcie lekcji lub w ogóle podczas przebywania w szkole, w dzisiejszych czasach niemal każdy uczeń, podobnie jak nauczyciel, ma własny telefon. To nieuniknione, a coraz więcej placówek przekonuje się, że zamiast walczyć z nowoczesnymi technologiami, lepiej zrobić z nich dobry użytek. W tym artykule prezentujemy smartfony, które idealnie się do tego nadają!

Możliwość kontaktu z rodzicami i rówieśnikami to obecnie zaledwie jedno z wielu zastosowań, jakie ma smartfon dla ucznia. Coraz częściej telefon służy także do kontaktu z samymi nauczycielami oraz oferuje dostęp do wielu materiałów i platform edukacyjnych. Jak zrobić dobry użytek ze smartfona w szkole? Jaki model jest szczególnie polecany dla uczniów i dlaczego? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym wpisie!

Samsung Galaxy S23 – najnowsza propozycja technologicznego giganta

Zarówno młodzież, jak i miłośnicy nowoczesnych technologii zwykle z niecierpliwością wyczekują najnowszego modelu smartfona od światowego giganta technologicznego – firmy Samsung. Nic dziwnego, że najnowszy flagowiec Samsung Galaxy S23 robi duże wrażenie – to lekki, zgrabny i poręczny smartfon o potężnych możliwościach. Zdecydowanie jest to smartfon z segmentu premium, w porównaniu z poprzednimi modelami tej marki ulepszony do maksimum. Sprawdźmy, dlaczego będzie idealnym wyborem dla ucznia.

Wytrzymała obudowa

Nie jest tajemnicą, że dzieci i młodzież to grupa użytkowników, których smartfony najbardziej narażone są na upadki i inne uszkodzenia. W Samsungu Galaxy S23 zastosowano najnowsze szkło Victus 2 zarówno na przodzie, jak i tyle obudowy. Dzięki temu smartfon jest jeszcze bardziej odporny na uszkodzenia przy upadku czy uderzeniu. Również aluminiowa ramka tłumi upadki, minimalizując ryzyko powstawania uszkodzeń. Najnowszy flagowiec Samsunga jest także kurzo- i wodoodporny zgodnie z wysoką normą IP68.

Doskonała jakość zdjęć i filmów

Dla użytkowników w wieku szkolnym bardzo ważne są aparaty fotograficzne umieszczone w smartfonie. Najnowszy model podstawowy, taki jak smartfon SAMSUNG Galaxy S23 5G/256GB czarny, wyposażony został w imponujący zestaw obiektywów: 50 MPix aparat główny z Dual Pixel AF i OIS, 12 MPix aparat ultraszerokokątny z FF oraz 10 Mpix aparat z teleobiektywem pozwalającym na 3-krotny zoom.

Z kolei najlepszy model serii, Samsung Galaxy S23 Ultra, może się poszczycić aż 200 MPix aparatem głównym, co zapewnia doskonałą jakość zdjęć i filmów wykonywanych nawet przy bardzo słabym oświetleniu.

Pojemna i wytrzymała bateria

Bateria to kolejny z parametrów, który dla uczniów i studentów jest niezwykle istotny. Ponieważ ci dużo czasu spędzają poza domem, jako użytkownicy smartfona Samsung Galaxy S23 będą naprawdę usatysfakcjonowani pojemną i wytrzymałą baterią. W porównaniu z poprzednimi modelami jej pojemność wzrosła aż do 3900 mAh, a dzięki zastosowaniu procesora Snapdragon bez problemu może działać nawet przez cały dzień bez konieczności ładowania.

iPhone 14 Pro - dlaczego jest niezwykły? Przekonaj się!

Smartfon w szkole? Dlaczego nie!

Nie da się uniknąć nowoczesnych technologii w życiu młodych pokoleń. Są one na stałe wpisane w ich środowisko. Z tego powodu coraz więcej szkół i nauczycieli postanawia wykorzystać ten fakt, aby ułatwić naukę dzieciom i młodzieży. Dostęp do ogromnej ilości materiałów edukacyjnych czy filmików wyjaśniających skomplikowane zagadnienia z programu nauczania pozwala uczniom lepiej odnaleźć się w gąszczu informacji, jakie każdego dnia czekają na nich w szkole. Jednak sami nauczyciele także mogą zrobić coś, aby wykorzystać smartfony w celach edukacyjnych.

Metody nauczania przy pomocy smartfona

Jednym ze sposobów wykorzystania smartfonów w edukacji jest użycie ich jako możliwości rozwiązywania różnego rodzaju testów lub quizów na platformach i aplikacjach albo… tworzenie ich! To świetny sposób na przyswojenie wiedzy, a zdobyte w ten sposób informacje i doświadczenie na pewno zostanie zapamiętane na dłużej, niż gdyby przekazano je w “tradycyjny” sposób.

Świetną metodą angażowania uczniów w tematy lekcyjne mogą być także nagrywane filmiki lub treści audio. Stworzenie krótkiego filmiku dokumentalnego czy reklamowego albo słuchowiska z fragmentem lektury będzie dla nich nie tylko świetną zabawą, ale także praktyczną nauką, która zapadnie w pamięć na długo i pozwoli rozwinąć kreatywność oraz umiejętności pracy zespołowej.

Odpowiednio wykorzystany smartfon może stać się prawdziwą skarbnicą wiedzy. Dostęp do setek podcastów na różne ciekawe tematy, także edukacyjne, blogów prowadzonych przez naukowców i innych specjalistów czy czatów i portali dyskusyjnych poświęconych tematom szkolnym daje uczniom nowe możliwości, jakich nie miały wcześniejsze pokolenia. Istotne jest jednak to, aby rodzice i nauczyciele pokazywali dzieciom tę możliwość i uczyli mądrego korzystania ze smartfona. Smartfon Samsung Galaxy S23 nadaje się do tego idealnie, stanowiąc świetną propozycję zarówno do nauki, jak i zabawy!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie