Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 22 maja 2023 » Jakie meble na magazyn? Oto ...

Jakie meble na magazyn? Oto nasze typy


Umeblowanie magazynu czy dużej hali może stanowić nie lada wyzwanie - zwłaszcza dla kogoś, kto do tej pory miał do czynienia jedynie z aranżacją wnętrza własnego mieszkania. Od czego zacząć kompletowanie mebli magazynowych i na jakie najlepiej postawić? Co sprawdzi się idealnie w przypadku sklepu z częściami samochodowymi, a co będzie najlepszą opcją do hurtowni spożywczej? W tym artykule znajdziesz odpowiedź!

Płyta wiórowa na magazyn: co można przechowywać na takich szafkach?

Bardzo popularną opcją na rynku są szafki z płyty wiórowej. Takie meble będą świetnym pomysłem w przypadku, gdy na swoim magazynie przechowujesz lekkie towary. Wówczas nawet szafki z cienkiej płytki wiórowej w zupełności wystarczą. Jeżeli natomiast potrzebujesz czegoś trwalszego, postaw na większą nośność i - tym samym - grubsze płyty. Szafkami wykonanymi z grubej płyty wiórowej możesz doposażyć hale, w których znajdują się akcesoria samochodowe.

A może meble z metalu? Najważniejsze zalety

Doskonałym wyborem będą też regały metalowe do magazynu. Ich ogromną zaletą jest to, że łatwo je utrzymać w czystości. Tego rodzaju meble są też bardzo wytrzymałe i trwałe, więc jeżeli szukasz czegoś, co posłuży na lata, modele z metalu stanowią opcję godną uwagi. Z punktu widzenia praktyki ważna jest również stosunkowo duża wytrzymałość szafek metalowych - mogą one utrzymać towar nawet o wadze 500 kg. Tego rodzaju regały znakomicie sprawdzą się na magazynach, w których przechowywane są puszki z farbami, ciężkie narzędzia i przybory czy też zapas asortymentu sklepowego.

Szafy zamykane na klucz na magazynie - kiedy warto zainwestować?

Regały to najpopularniejszy rodzaj mebli, które są stosowane na magazynach. Nie oznacza to jednak, iż na hali nie można postawić również innego rodzaju szaf. Czasami jest to nawet mocno wskazane lub konieczne. Szafy zamykane na klucz dobrze sprawdzają się, gdy przechowujesz chemikalia albo towar szczególnie cenny, o dużej wartości. Tego rodzaju meble mogą mieć specjalne zabezpieczenia - również na wypadek pożaru.

Jak ustawić meble na magazynie? Ważna jest logistyka

Odpowiednie ustawienie szafek na magazynie jest tak samo istotne jak sama ich jakość. Jak ustawić meble, aby pracownikom gospodarczym było najwygodniej wykonywać zlecone im prace? Praktyka pokazuje, że bardzo ważne jest pozostawienie wolnego przejścia z dwóch stron. Dodatkowo nawet przy dużej ilości towarów trzeba zadbać o to, by przestrzeń pomiędzy szafkami umożliwiała wygodny wjazd wózkiem widłowym. Nawet jeżeli obecnie na hali nie są stosowane tego rodzaju rozwiązania, warto przystosować umeblowanie magazynu "na wszelki wypadek". Dodatkowo szerokie ścieżki pomiędzy regałami są też wygodne dla samych pracowników.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie