Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 15 czerwca 2023 » Kalkulator kredytu ...

Kalkulator kredytu gotówkowego – jak z niego korzystać?

Kalkulator pozwala wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego. Dzięki niemu można wyliczyć rzeczywisty koszt pożyczki ponoszony przez kredytobiorcę, a także miesięczne raty. Jak używać takiego kalkulatora?

Kalkulator kredytowy gotówkowy – co to za narzędzie?

Kalkulator kredytowy pozwala wstępnie obliczyć, jakie możliwości na otrzymanie pożyczki ma osoba starająca się o dodatkowy zastrzyk gotówki. Obliczenia mają charakter orientacyjny, jednak mogą one ułatwić podjęcie decyzji o zapożyczeniu.

Po podaniu odpowiednich parametrów pojawiają się najbardziej pasujące do nich opcje z różnych czołowych banków Polsce. Na stronie internetowej https://www.bankier.pl/smart/narzedzia/kalkulator-kredytowy można wstępnie wyliczyć, na jaki koszt kredytu czy miesięczne raty trzeba się nastawić.

To zdecydowanie wygodniejsza opcja niż przeszukiwanie stron każdej instytucji osobno. Korzystanie z kalkulatora, oprócz zaoszczędzonego czasu, pozwala dokładnie przyjrzeć się danym propozycjom. Dodatkowo jest to bezpieczna opcja, bo nie trzeba podawać żadnych wrażliwych danych, aby uzyskać informacje o proponowanym kredycie. Należy jedynie podać kwotę pożyczki, jaką chce się uzyskać, a także okres jej kredytowania. W niektórych przypadkach należy podać swój miesięczny przychód, aby jeszcze lepiej dopasować możliwości.

Co pokazuje kalkulator kredytu gotówkowego?

  • RRSO, czyli Rzeczywista Roczną Stopę Oprocentowania
  • całkowitą kwotę kredytu
  • wysokość rat
  • prowizję
  • oprocentowanie kredytu
  • okres kredytowania
  • Pożyczka gotówkowa to rodzaj kredytu konsumenckiego, co oznacza, że jest ona przeznaczona na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą. Również w przypadku zobowiązań gotówkowych i konsumenckich nie ma możliwości skorzystania z rat malejących jak przypadku kredytów hipotecznych. Inną opcją są raty równe. Przedstawiona zostaje też ich symulacja wraz z harmonogramem spłat.

    Czy zdolność kredytowa jest potrzebna?

    Przy wszystkich pożyczkach, niezależnie od tego, czy to kredyt gotówkowy, hipoteczny czy samochodowy, bank sprawdza zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Ma to znaczenie, ponieważ dzięki temu placówka jest w stanie ocenić zarówno możliwości regularnej spłaty kredytu, jak i to czy klient w przeszłości miał trudności z systematycznymi płatnościami.

    Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego?

    Aby wyliczyć ratę kredytu gotówkowego, należy podać niezbędne do tego informacje, a więc jego kwotę, a także okres spłaty. Wtedy kalkulator ma możliwość podać najlepiej dopasowane oferty.

    Co wchodzi w kwotę raty? Każda rata dzieli się na dwie części: kapitałową i odsetkową. Pierwsza z nich to taka, która została pożyczona z banku. Odsetki z kolei to wszystkie dodatkowe płatności, które mają za zadanie zrekompensować instytucji pożyczenie pieniędzy klientowi. W przypadku kredytu gotówkowego i spłaty rat w systemie równym oznacza, że na samym początku nie spłaca się samej pożyczonej kwoty, a odsetki, które idą na poczet wynagrodzenia placówki.

    Czy to oznacza, że korzystając z rat równych przez cały okres kredytowania, płaci się taką samą kwotę? Niestety nie, taką pewność dają tylko pożyczki ze stałym oprocentowaniem.

    Jak obliczyć całkowity koszt kredytu gotówkowego?

    Tego typu kalkulator określa całkowity koszt kredytu, uwzględniając wszystkie koszta. Warto jednak pamiętać, że wynik jest dość orientacyjny. Należy podać najważniejsze dane do obliczenia sumy, tj. planowaną kwotę zapożyczenia czy okres spłaty. Da się też uwzględnić oprocentowanie i prowizję, jednak są to opcjonalne kwestie.

    Obliczanie kosztu całkowitego pozwoli przygotować się na wydatek. Zaciągnięcie pożyczki wiąże się z dodatkowymi pieniędzmi na wybrany przez siebie cel, jednak spłacanie jej czasami pochłania część domowego budżetu.

    Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę podczas wyboru oferty w kalkulatorze?

    Aby wziąć najlepszy kredyt gotówkowy, warto zwrócić uwagę na:

    • RRSO kredytu – jest to całkowity koszt kredytu, czyli to, ile trzeba będzie zapłacić za pożyczkę i dodatkowe koszta. Wyznacza się to procentowo w stosunku rocznym. Czasem RRSO wynosi 0%, co oznacza, że spłacanie długu będzie darmowe, a kredytobiorca oddaje tylko pożyczoną kwotę. Warto przyjrzeć się też, jaka jest wysokość prowizji za jego udzielenie.
    • Okres spłaty – im dłuższy, tym większy koszt kredytu. Warto, w miarę możliwości, brać zobowiązanie na krótszy termin, aby uniknąć opłat związanych z udzieleniem pożyczki na długi okres.
    • Rodzaj rat – jeśli jest możliwy wybór, warto zastanowić się, który sposób spłacania bardziej odpowiada kredytobiorcy.
    • Całkowity koszt kredytu – przy odmiennych ofertach będzie inny, ponieważ banki odgórnie mają narzucone prowizję i oprocentowanie. Dlatego warto skorzystać z kalkulatora kredytowego, aby znaleźć optymalną ofertę. W tym przypadku będą różnić się również miesięczne raty zadłużenia.

    Korzystając z kalkulatora na stronie SMART Bankier.pl, można wysłać wniosek kredytowy online, aby bank mógł go rozpatrzyć. Ostateczna decyzja o jego przyznaniu leży po stronie placówki, jednak skorzystanie z kalkulatora pozwoli uniknąć sytuacji, gdzie klient stara się o pożyczkę wykraczającą poza jego możliwości.

    Czy kalkulator kredytowy jest bezpieczny?

    Korzystanie z kalkulatorów zdolności kredytowych przez internet w niektórych budzi obawy. Niesłusznie, ponieważ do skorzystania z narzędzia nie używa się żadnych wrażliwych danych. Nie trzeba podawać swojego imienia i nazwiska, numeru PESEL ani nawet daty urodzenia. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią kwotę pożyczki, okres spłaty kredytu, a czasem także podać np. przychody, aby jeszcze lepiej dopasować ofertę.

    Kalkulator kredytowy pozwala na szybkie przejrzenie najciekawszych ofert na rynku i to bez konieczności kontaktowania się z każdą z instytucji bankowych z osobna.





    Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie