Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 30 sierpnia 2023 » Zdajesz maturę z biologii? ...

Zdajesz maturę z biologii? Sprawdź kurs z biologii na Więcej niż Matura

Zdajesz maturę z biologii?? Koniecznie sprawdź kurs z biologii na Więcej niż Matura. W 2023 roku na rynku kursów maturalnych pojawiły się nowe kursy przygotowujące do matury z Biologii i Chemii stworzone przez zespół Więcej niż Matura. Są to kursy, które przygotowują w unikatowej formule i warto sprawdzić na czym ona polegają, gdyż dla uczniów będą one odpowiedzią na wiele problemów z jakimi borykają się w przygotowaniu do matury.

Co wyróżnia Kurs maturalny z Biologii Więcej niż Matura?

Zacznijmy od ogólnego opisu metodyki uczenia się zaproponowanej przez ten portal. Więcej niż Matura to formuła spersonalizowanego nauczania, która jest nastawiona na osiągnięcie bardzo wysokich wyników. Wyrazem tego jest gwarancja satysfakcji jaką oferuje portal. Polega ona na tym, że jeśli kursant zrealizuje kurs i otrzyma wynik niższy niż 75%, to autorzy kursu zwracają 100% poniesionych kosztów. Jest to duży wyróżnik rynkowy i warto zastanowić się nad tym, dlaczego WNM taką gwarancję zawiera w formule swoich kursów.

Nauka na portalu zawiera w sobie cztery kluczowe elementy - realizację lekcji teoretycznych, realizację lekcji odtwórkowych, dodatkową pracą z zadaniami maturalnymi w specjalnie do tego przygotowanym module bazy zadań oraz wbudowane korepetycje.

Tak, to oznacza, że zasadniczo Kurs z Biologii Więcej niż Matura zastępuje wszystkie inne formy przygotowania do matury. Nie musisz kupować żadnych podręczników, żadnych zbiorów zadań ani chodzić na dodatkowe korepetycje, gdyż wszystko masz w jednym miejscu.

Dzięki nowoczesnej platformie e-learningowej, na której znajdziesz cały materiał, zadania maturalne z wyjaśnieniami jak opiekunów dydaktycznych, możesz uczyć się w sposób bardziej systematyczny. Nie musisz się martwić, że coś Cie ominie, albo, że popełnisz przy rozwiązywaniu zadań błąd, którego nie zauważysz. Dzięki monitorowi realizacji kursu zawsze wiesz, gdzie jesteś z materiałem, zawsze wiesz ile Ci zostało do zrobienia, zawsze wiesz czego i w jakiej kolejności się uczyć. W dodatku dzięki wbudowanym korepetycjom otrzymasz odpowiedź na każde swoje pytanie oraz wszystkie Twoje rozwiązania zadań zostaną sprawdzone. Musisz jedynie zgłosić je “do sprawdzenia”.

Dużym wyróżnikiem kursów Więcej niż Matura jest również fakt, że ma w sobie wbudowaną bazę zadań maturalnych. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku i warto mu się przyjrzeć, gdyż pozwoli ono wynieść sposób pracy z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom. Na uwagę zasługuje fakt, że baza zadań Kursu maturalnego z Biologii to największa baza zadań CKE z wyjaśnieniami dostępnymi w Polsce. Znajdziesz tam ponad 1000 zadań z biologii, które każde jest wyjaśnione w kolejnych krokach rozwiązywania. Baza zadań sama w sobie stanowi zasadniczo osobną aplikację poza kursem, dzięki której możesz rozwiązywać zadania w jednym z trzech trybów - samodzielnie, ze wskazówkami jak i wyjaśnieniem krok po kroku. Możesz również na bieżąco monitorować statystyki rozwiązania swoich zadań, dzięki czemu zawsze wiesz, z których działów masz największe problemy i które z nich trzeba dodatkowo powtórzyć.

Formuła nauczania portalu Więcej niż Matura bazuje na doświadczeniach autorów, którzy od 2017 roku pomagają w taki sam sposób w przygotowaniu do egzaminów studentom medycyny i lekarzom. Kursy Więcej niż LEK (Lekarski Egzamin Końcowy) są najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku kursów medycznych, z którego od lat korzysta ponad 60% wszystkich absolwentów kierunku lekarskiego. Oznacza to, że rocznie korzystają z ich kursów tysiące studentów medycyny i lekarzy. A od 2023 roku autorzy zdecydowali się poszerzyć swoje kursy o przygotowanie do egzaminu maturalnego, aby ułatwić dostanie się na studia medyczne. Z tego względu kursy te są sprawdzone, a z metodyki nauczania opartej o opisane wyżej elementy łącznie skorzystało już ponad 20 000 osób.

Dlaczego kursy Więcej niż Matura tak dobrze działają?

Dlatego, że rozwiązują wiele organizacyjnych problemów ucznia, co powoduje ogromną oszczędność czasu i tym samym podniesienie efektywności indywidualnej nauki. To w połączeniu z wbudowanymi korepetycjami jest niesamowicie efektywną metodą przygotowania, gdyż zasadniczo uczeń ma swój spersonalizowany plan nauki, uczy się w swoim tempie, wtedy kiedy chce i gdy ma na to siły. Jednocześnie w każdym momencie może poprosić o pomoc nauczyciela za pośrednictwem portalu. Wartym zauważenia jest również fakt, że dostęp do kursu z Biologii kosztuje od 129 zł miesięcznie, czyli tyle ile godzina korepetycji. I tak, w ramach tego miesiąca możemy zadać dowolną liczbę pytań i poprosić o sprawdzenie dowolnej liczby zadań. W dodatku platforma e-learningowa pozwala sprawdzić pytania innych osób oraz ich rozwiązania zadań, dzięki czemu wszyscy uczą się na błędach popełnianych przez inne osoby. I wszystko to w anonimowej formie, co dla wielu uczniów jest bardzo ważne.

Na przełomie 2022 i 2023 roku odbyła się pierwsza edycja kursów Więcej niż Matura, w których wzięło udział ponad 400 osób! Średnia ocena kursów wystawiona w ankiecie przez osoby ucząca się wyniosła 92/100 dla kursu z Biologii i 98/100 dla kursu z Chemii. Zaś 81% osób, które ukończyły 100% założonego przez kurs planu nauki, otrzymało wyniki powyżej 75%, czyli takie, które wystarczają by dostać się na kierunek medyczny. Tym samym Więcej niż Matura potwierdziło swoją efektywność, w podobny sposób jak wcześniej siostrzany portal Więcej niż LEK potwierdził swoją efektywność w przygotowaniu do egzaminów lekarskich, co zaowocowało oficjalnymi współpracami z Uniwersytetami Medycznymi, które zapewniają studentom dostęp do tych kursów w sposób systemowy.


Jednak, jak zresztą sami autorzy zaznaczają, kursy Więcej niż Matura to nie są małe kursy. Wysoka efektywność wynika z ogromu pracy jaki wkładają kursanci w samą naukę. Kurs, korepetytorzy i platforma po prostu w tym pomagają, niemniej nadal to uczeń musi wykonać większość pracy. Kurs z Biologii zakłada naukę przez około 200 godzin, aby zrealizować całość materiału teoretycznego i rozwiązać samodzielnie przynajmniej 500 zadań maturalnych. Jest to tym bardziej znaczące, gdyż metodyka nauczania Więcej niż Matura, podobnie jak Więcej niż LEK w wersji dla studentów medycyny, opiera się na aktywnych metodach uczenia się. Oznacza to, że nie znajdziemy tam setek godzin nagrań wideo, gdyż są to bierne formy uczenia się, które charakteryzuje niska efektywność. W zamian za to autorzy proponują interaktywne prezentacje, pracę z systemem powtórek w formie fiszek, konsultacje z egzaminatorami maturalnymi oraz moduł bazy zadań, który również w każdym momencie nauki wymaga aktywnego zaangażowania w naukę ze strony kursanta. To wszystko w połączeniu czyni metodykę nauczania Więcej niż Matura bardzo praktycznym podejściem.

Zdecydowanie warto poczytać o tym kursie. W szczególności, że można go wykorzystać na wiele różnych sposobów. Nawet gdy mamy do matury już mało czasu to można pomyśleć o wykupieniu dostępu tylko na kilka miesięcy, aby móc korzystać z modułu bazy zadań maturalnych, która sama w sobie stanowi rewolucję w przygotowaniu do matury z Biologii.

Jeśli szukasz bardziej szczegółowych informacji na temat tego kursu, koniecznie sprawdź stronę autorów kursu - Sprawdzony Kurs maturalny z Biologii.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie