Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 14 września 2023 » Team building – jak się ...

Team building – jak się bawić z pożytkiem dla firmy

Czy impreza firmowa może kojarzyć się pracownikom z dobrą zabawą, a jedocześnie przynosić korzyść pracodawcy? Oczywiście. Właśnie taki charakter mają eventy firmowe z grami i zabawami team buildingowymi.

Team building to proces, który ma na celu zintegrowanie i wzmocnienie relacji między członkami zespołu. A co za tym idzie, poprawę efektywności pracy. Chociaż działania team buildingowe mogą wydawać się zabawą, mają bardzo istotny wpływ na osiągnięcie celów biznesowych firmy.

Korzyści płynące z team buildingu

Team building pomaga w poprawieniu komunikacji między członkami zespołu. Dzięki wspólnym zadaniom i działaniom ludzie mają okazję lepiej się poznać i zrozumieć swoje style komunikacji. Działania team buildingowe pomagają też w budowaniu więzi między członkami zespołu. Kiedy pracownicy lepiej się poznają i nawiążą relacje, są bardziej skłonni do współpracy.

Działania team buildingowe zwiększają motywację i zaangażowanie pracowników. Udane doświadczenia podczas firmowych zabaw sprawią, że pracownicy poczują się bardziej doceniani i zmotywowani do pracy. Team building zachęca też do kreatywnego i innowacyjnego myślenia. Lepsza komunikacja, większa integracja i rozwiązywanie konfliktów przekładają się na wzrost efektywności pracy zespołu. To prowadzi do lepszych wyników. A kiedy pracownicy czują się częścią zgranego zespołu i mają dobre relacje w pracy, są bardziej skłonni do pozostawania w firmie. To minimalizuje rotację pracowników.

Jakie zabawy team buildingowe pozwolą osiągnąć takie efekty? Gry zespołowe i konkursy, zabawy tematyczne, gry terenowe, sportowe turnieje firmowe, warsztaty kulinarne, wycieczki rowerowe czy spływy kajakowe, warsztaty z zakresu kompetencji miękkich, gry scenariuszowe, zabawy survivalowe i wiele, wiele innych. Doświadczone firmy z branży MICE mają cały katalog scenariuszy na imprezy firmowe i doradzą wybór odpowiedniej metody integracji zespołu.

Maszyna Goldberga = skuteczna integracja zespołu

Jedną z najbardziej efektywnych z punktu widzenia rozwoju zespołu – a przy tym efektownych! – zabaw team buildingowych jest maszyna Goldberga. Budowa dość skomplikowanego urządzenia mechanicznego, które trzeba zaprojektować w taki sposób, aby wykonywało proste zadanie – na przykład włączyło światło, przynosi mnóstwo śmiechu i wzbudza powszechną wesołość w grupie pracowniczej. Wymyślenie i zrealizowanie skomplikowanej sekwencji działań, jaką wykonuje maszyna Goldberga na zasadzie domina – każda maszyna jest jedyna w swoim rodzaju! – wymaga od zespołu współpracy, logicznego myślenia, kreatywności, prawidłowej komunikacji, zaufania do kompetencji i wiedzy kolegów. A to procentuje podczas wykonywania codziennych zadań w pracy. Imprezy firmowe z wykorzystaniem tej właśnie zabawy team buildingowej – a także wielu innych – od lat z powodzeniem organizuje w swojej siedzibie w Sosnówce k. Karpacza agencja eventowa Dwór Korona Karkonoszy.

Warto pamiętać, że dobre działania team buildingowe powinny być dostosowane do potrzeb i charakterystyki konkretnego zespołu. Nie zawsze to, co działało w jednym przypadku, będzie odpowiednie dla innego zespołu. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie działań do celów firmy i potrzeb pracowników oraz regularne monitorowanie efektów, aby upewnić się, że team building przynosi pożytek.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie