Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 16 listopada 2023 » Co dają studia prawnicze? ...

Co dają studia prawnicze? Poznaj zalety studiowania prawa

Jesteś tegorocznym maturzystą? Przed Tobą trudny wybór – musisz zdecydować, co dalej. Jeżeli myślisz o dalszej nauce, możesz rozważać studia prawnicze. Czy to dobry wybór? W odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci poniższy artykuł – poznaj zalety studiowania prawa.

Kiedy warto wybrać studia prawnicze?

Studia prawnicze to drzwi do świata palestry. Jeżeli w przyszłości chcesz wykonywać zawód adwokata, prowadzić kancelarię notarialną lub pracować jako prokurator, studia prawnicze to podstawa. Ich ukończenie pozwala ubiegać się o szkolenie przygotowujące do zawodu, czyli aplikację. Po uzyskaniu jej pozytywnego wyniku możesz zacząć pracę w zawodzie.

Chociaż studia prawnicze to naturalna ścieżka dla każdego przyszłego adwokata czy radcy prawnego, to wybór tego kierunku może być też dobrym rozwiązaniem, gdy nie masz jeszcze sprecyzowanych planów. Absolwenci prawa mają wiele możliwości dalszego rozwoju, a ogólna wiedza z zakresu prawa bardzo się przydaje na współczesnym rynku pracy i w biznesie.Chcesz się uczyć i jednocześnie podróżować? Z uwagi na pracę zawodową lub czasochłonne hobby szukasz studiów niestacjonarnych online – takich, które wykorzystują w nauczaniu platformy e-learningowe? Studiuj prawo w EWSPA.

Studia prawnicze a perspektywy zawodowe – gdzie absolwent znajdzie pracę?

Absolwenci kierunku prawo mają duży wybór co do możliwych dróg kariery. Podstawowa ścieżka rozwoju to ubieganie się o prawo do wykonywania zawodu m.in. adwokata lub radcy prawnego. Alternatywą jest praca naukowa. Studia prawnicze koncentrują się głównie na kwestiach teoretycznych. Niektórzy ambitni studenci decydują, że wniosą wkład w dotychczasowy stan wiedzy, pogłębiając interesujące ich zagadnienia.

Inne przykładowe miejsca pracy absolwentów prawa to:

  • firmy związane z branżą HR – dla pracodawców szczególnie istotna jest znajomość prawa pracy;
  • urzędy – ukończenie prawa to często furtka otwierająca możliwość pracy w administracji publicznej;
  • przedsiębiorstwa i instytucje, które zajmują się ochroną danych osobowych;
  • centra usług wspólnych – absolwenci prawa są zatrudniani m.in. na stanowiskach związanych z AML;
  • instytucje Unii Europejskiej – na taką pracę mają szansę absolwenci znający języki obce.


Jakie zalety ma studiowanie prawa?

Studiując prawo, trzeba „wkuwać” przepisy – to niezbędna podstawa. Jednak gdy opuścisz mury uczelni, Twoja wiedza nie będzie ograniczać się np. do znajomości terminów w prawie cywilnym. Studia prawnicze rozwijają wszechstronnie – nauczysz się choćby formułować swoje myśli i przelewać je na papier. W czasie warsztatów studenci rozwijają z kolei swoje zdolności krasomówcze oraz umiejętność konstruowania wypowiedzi popartych argumentami. To jednak nie wszystko.

Na studiach prawniczych zdobywa się wiedzę nie tylko o prawie, ale również o funkcjonowaniu państwa. Ta ogólna wiedza może przydać się osobom, które rozważają karierę polityczną. Jak można z kolei przeczytać na stronie internetowej Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, nawet studenci I roku tej uczelni mogą stać się członkami Zrzeszenia Prawników Polskich i tym samym brać udział w różnych konferencjach. Ta możliwość może być szczególnie kusząca, jeżeli Twoim celem jest kariera naukowa.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie