Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 09 stycznia 2024 » Jaki laptop ...

Jaki laptop z bonu dla nauczyciela?

W obecnych czasach praca nauczyciela jest nieodłącznie związana z posiadaniem odpowiednich kompetencji cyfrowych, a także nowoczesnego wyposażenia. W niniejszym artykule przyjrzymy się kluczowym kryteriom, którymi należy kierować się podczas wyboru laptopa z bonu dla nauczyciela, aby sprostać specyficznym potrzebom edukacyjnym, a także przedstawimy wymagania sprzętowe.

Jakie wymagania musi spełniać laptop dla nauczyciela?

Laptop zakupiony ze środków uzyskanych za pośrednictwem bonu dla nauczyciela powinien być przede wszystkim fabrycznie nowy, nieużywany oraz kompletny. Sprawność techniczna urządzenia jest kluczowa, co oznacza, że musi być ono oryginalnie zapakowane i wyprodukowane nie wcześniej niż 9 miesięcy przed dniem sprzedaży. Warto zwrócić uwagę na długi okres gwarancji producenta, wynoszący co najmniej 36 miesięcy, gdyż zapewni to ochronę przed ewentualnymi usterkami. Dodatkowo laptop powinien być wprowadzony do obrotu na terytorium Unii Europejskiej - zabezpiecza to przed problemami związanymi z importem. Aby uniknąć kłopotów prawnych, warto upewnić się, iż urządzenie nie jest obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich.

Minimalne wymagania sprzętowe

Kluczowym kryterium wyboru urządzenia jest wydajność w teście CrossMark, która powinna wynosić co najmniej 1200 punktów, zapewniając płynność działania systemu. Dodatkowo laptop musi być wyposażony w co najmniej 8 gigabajtów pamięci RAM lub w pamięć zunifikowaną, wspierającą efektywną pracę wielu aplikacji jednocześnie. Nie mniej istotny pozostaje dysk SSD o pojemności minimum 256 gigabajtów, gwarantujący szybki dostęp do danych i zwiększoną responsywność systemu. Wymagania komunikacyjne obejmują co najmniej dwa złącza komunikacyjne, w tym złącze do przesyłania obrazu, umożliwiające wszechstronne podłączanie różnych urządzeń. Klawiatura w układzie QWERTY, zasilacz sieciowy przystosowany do polskiego standardu oraz czas pracy laptopa przy zasilaniu bateryjnym na poziomie co najmniej 360 minut zapewniają komfort oraz mobilność podczas pracy nauczyciela. Dodatkowo komunikacja Wi-Fi i Bluetooth w standardzie 5.0, ekran o przekątnej minimum 13 cali i rozdzielczości minimum Full HD, wbudowany mikrofon, kamera i stereo głośniki zapewniają pełne doświadczenie multimedialne. Uwagę należy również zwrócić na wagę laptopa nieprzekraczającą 2,5 kg, ułatwiającą przenoszenie sprzętu, a także wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa dostępu do danych, zabezpieczające poufność informacji przechowywanych na urządzeniu.

Modele, które warto wziąć pod uwagę

Model LENOVO IdeaPad Slim 3 15IAH8 15.6" IPS wyposażony w procesor i5-12450H, 8GB RAM i 512GB SSD z systemem Windows 11 Home, zapewnia solidną wydajność i atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Kolejnym interesującym modelem jest HP 255 G9 15.6" IPS z procesorem R5-5625U, 16GB RAM i 512GB SSD, również z systemem Windows 11 Home. To rozwiązanie charakteryzuje się nie tylko mocną specyfikacją, ale także praktycznym podejściem do zastosowań edukacyjnych. Dla tych, którzy preferują ekosystem Apple, warto rozważyć Laptop APPLE MacBook Air 13." Retina M2. Z 8GB RAM i 256GB SSD działający na systemie macOS. Model ten łączy elegancki design z wysoką jakością wykonania, stanowiąc solidne narzędzie do pracy nauczyciela. Z kolei Laptop ASUS ExpertBook B1500CBA-BQ1758X 15.6" z procesorem i5-1235U, 16GB RAM i 512GB SSD, pracujący na systemie Windows 11 Professional, jest propozycją dla tych, którzy oczekują wysokiej wydajności.

Wyżej wymienione modele i inne laptopy dedykowane nauczycielom znajdziesz tutaj: https://www.mediaexpert.pl/lp,18641-bon-dla-nauczyciela-na-zakup-laptopa.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie