Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 25 stycznia 2024 » Zarobki w aplikacjach ...

Zarobki w aplikacjach kurierskich: Gdzie najlepiej pracować jako uczeń lub student?

kurier Glovo na hulajnodze elektrycznej

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pracę w aplikacjach kurierskich. Praca jako dostawca niesie za sobą wiele korzyści, zwłaszcza dla uczniów i studentów. Jedną z głównych zalet tej formy zatrudnienia jest elastyczny grafik.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać dostawcą jedzenia? Ile zarabia dostawca jedzenia? Co jeszcze warto wiedzieć przed podjęciem pracy? Sprawdź!

Praca w aplikacjach delivery - jak wygląda?

Aplikacje dedykowane dla klientów i dostawców jedzenia łączą użytkowników z lokalnymi restauracjami i sklepami spożywczymi, umożliwiając łatwe zamawianie jedzenia i innych produktów za pomocą smartfonów. Dostawca jedzenia otrzymuje zamówienia w aplikacji, odbiera je z restauracji lub sklepu i dostarcza do klienta.

Kurierzy delivery sami ustalają swoje godziny pracy, co sprawia, że jest to atrakcyjna forma zatrudnienia dla osób mających trochę wolnego czasu oraz dla tych, którzy chcą dorobić do pensji podstawowej, pracując np. na pełny etat w innej firmie. Znane aplikacje delivery to Uber Eats, Bolt Food, Glovo, Stuart i Żabka Jush.

Dlaczego warto rozpocząć pracę w aplikacjach kurierskich?

Dlaczego warto podjąć pracę w aplikacjach dla kurierów, będąc studentem? Przede wszystkim ze względu na to, że praca dostawcy wiąże się z elastycznym grafikiem i może nam zagwarantować wysokie zarobki. Możemy przyjmować i rozwozić zamówienia przed zajęciami, pomiędzy zajęciami czy wieczorami. Ponadto kurierzy pracujący w aplikacjach sami wybierają pojazd, jakim chcą rozwozić zamówienia. W wielu przypadkach mogą też liczyć na gwarantowane stawki godzinowe.

To świetna opcja dla osób, dla których szybkie rozpoczęcie pracy ma ogromne znaczenie. Ponadto podjęcie pracy w aplikacji jest bardzo proste.


kurier dostarczający zamówienie

Praca jako dostawca w aplikacjach - jak zostać kurierem?

Dostawca jedzenia może pracować na zasadzie samozatrudnienia lub podjąć współpracę z partnerem rozliczeniowym. Przed podjęciem decyzji, warto więc dokładnie przeanalizować, która forma będzie dla nas najbardziej opłacalna.

Jeżeli chcemy rozpocząć pracę jako kurierzy w aplikacjach, musimy pamiętać, że wymagania w poszczególnych firmach mogą się nieco różnić. Nie jest natomiast potrzebne ani wyższe wykształcenie, ani doświadczenie. Najczęściej tylko wystarczy być osobą pełnoletnią i posiadać telefon z dostępem do internetu.

Jeżeli dostawca wykorzystuje do pracy samochód lub skuter, musi mieć odpowiednie uprawnienia. Decydując się na pracę na stanowisku kuriera z własnym samochodem, powinniśmy liczyć się jednak z dodatkowymi kosztami związanymi z eksploatacją pojazdu. Niemniej dostawcy mogą również korzystać z roweru czy hulajnogi.

Zarobki dostawcy jedzenia - ile może zarobić dostawca?

Jeżeli chcesz pracować jako kurier w aplikacjach, musisz wiedzieć, że twoje zarobki będą uzależnione od wielu różnych czynników. Im więcej zamówień dostarczysz do zadowolonych klientów, tym więcej zarobisz.

Zarobki kurierów w Glovo czy Uber Eats zależą też m.in. od miasta, ilości zleceń, pory dnia czy godzin pracy. Jeżeli będziesz rozwoził zamówienia w święta i weekendy, możesz liczyć na wyższe wynagrodzenie. Ponadto na końcową sumę wpływ będą miały również napiwki i środek transportu, jakim będziesz się poruszać. Niektóre firmy kurierskie gwarantują też bonusy pogodowe, w przypadku złych warunków atmosferycznych.

Podejmując współpracę z partnerem rozliczeniowym, średnie zarobki kuriera mogą wahać się w granicach od 20 do 35 zł za godzinę, ale niewykluczone są znacznie wyższe kwoty. Niektórzy kurierzy zarabiają nawet około 50 zł za godzinę pracy.

Jak wygląda praca kuriera Glovo?

Kurier Glovo robi zakupy lub odbiera zamówienia z restauracji i dostarcza je pod wskazany adres. Dostawca jedzenia najpierw musi jednak podać swoje godziny dostępności w aplikacji. Wówczas, jeżeli w zasięgu pojawi się zamówienie, aplikacja wyśle do kuriera powiadomienie. Zlecenie takie można zaakceptować jednym kliknięciem. Po akceptacji zamówienia kurier otrzymuje szczegóły dotyczące danej przesyłki, a klient informacje o czasie realizacji oraz lokalizacji dostawcy.

Praca w Glovo może być traktowana zarówno jako sposób na dodatkowy zarobek, jak i jako główne źródło utrzymania. Pracownik sam określa ile chce pracować w danym tygodniu.

Jak zacząć pracę? Najpierw załóż konto na portalu Flow Apps i wygeneruj oraz podpisz umowę. Następnie zarejestruj się na stronie Glovo, poprzez formularz rejestracyjny kuriera. Teraz wystarczy już tylko przejść krótkie szkolenie, do którego dostaniesz link drogą SMS-ową, odebrać potrzebny sprzęt od partnera rozliczeniowego, pobrać aplikację Glovo, zalogować się i zarezerwować pierwsze sloty godzinowe!

Ile zarabia kurier Glovo?

Jak wyglądają zarobki w Glovo? Zarobki w Glovo są stosunkowo wysokie, średnia stawka za godzinę wynosi nawet 40 złotych, jednak możemy je zwiększyć, dzięki różnego rodzaju dodatkom. Na wyższe wynagrodzenia można liczyć w przypadku złej pogody, w godzinach szczytu, dzięki terminowym dostawom czy przy zmianie miejsca docelowego danego zamówienia. Dodatkowe bonusy można też zebrać, realizując dzienne wyzwania, które wyświetlają się na dolnym pasku nawigacyjnym.

Wpływ na ostateczne wynagrodzenie będą mieć również podatki. W przypadku studentów prawie wszystkie zarobione pieniądze trafiają na konto kuriera, trzeba uiścić tylko niewielką prowizję dla partnera rozliczeniowego.


kurier, dostawca jedzenia

Jak działa Uber Eats?

Praca kuriera Uber Eats będzie wyglądała podobnie, do pracy kuriera Glovo czy dostawców pracujących w innych tego typu aplikacjach. Najpierw osoba chcąca dowozić jedzenie musi zarejestrować się na portalu Flow Apps, podać miasto i wybrać aplikację Uber Eats. Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami, które otrzymamy od partnera rozliczeniowego drogą SMS-ową lub mailową. Kolejnym krokiem będzie rejestracja na stronie Uber Eats i pobranie aplikacji Uber Delivery. Na koniec wystarczy tylko dodać wymagane w aplikacji dokumenty, dołączyć do floty oraz odebrać torbę termiczną od partnera rozliczeniowego w Warszawie, Łodzi czy Krakowie (można też poprosić o wysyłkę na dany adres). Teraz zostało już tylko aktywować konto i zacząć pracę jako dostawca Uber Eats!

Ile zarabia dostawca Uber Eats?

Osoba chcąca podjąć współpracę z firmą Uber Eats, zapewne zastanawia się, ile zarabia kurier Uber Eats? MB Partner w swoim artykule dot. zarobków podaje, że kurier Uber Eats średnio w 2023 roku zarabiał 41,66 zł brutto za godzinę. Najwyższa stawka godzinowa dotyczyła kurierów z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i małopolskiego, bo niemal 60 zł za godzinę pracy. Poniżej 50 zł zarabiali w ubiegłym roku kurierzy w województwie kujawsko-pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Najmniej zarobili natomiast dostawcy z województwa zachodniopomorskiego. Ich zarobki kształtowały się na poziomie około 25 zł za godzinę pracy.

Jeżeli chodzi o stawkę za pojedyncze zamówienie, to pod koniec 2023 średnia stawka za pojedyncze zlecenie wahała się w granicach niemal 23 zł brutto. Najwyższe stawki osiągnęli kurierzy z województwa wielkopolskiego, bo aż niemal 27 zł za pojedyncze zamówienie, a najmniej dostali kurierzy z województwa lubelskiego, bo tylko nieco ponad 18 zł za zamówienie.

Natomiast średnie miesięczne zarobki brutto kurierów Uber Eats, pracujących od 35 do 50 godzin tygodniowo plasują się na poziomie od 5 500 do 8 500 złotych. Im więcej godzin przepracujemy, tym kwota ta będzie wyższa.

Oprócz pracy w Uber Eats czy Glovo możesz podjąć współpracę również z innymi firmami, świadczącymi usługi delivery, w tym z firmą Stuart, Bolt Food, Lola Market czy Jush. Warunki pracy w aplikacjach tego typu są zazwyczaj bardzo podobne.


kurier Uber Eats

Skorzystaj z usług partnera rozliczeniowego!

Jeżeli nie posiadasz własnej działalności, skorzystanie z usług partnera rozliczeniowego pozwoli Ci na legalną pracę na podstawie umowy zlecenie. Nie musisz martwić się formalnościami, a jeżeli jesteś uczniem lub studentem, możesz w pełni korzystać z ulg podatkowych dla uczniów i studentów.

Współpracując z Flow Apps, rozliczasz się z urzędem skarbowym na podstawie PIT-u, który otrzymasz od partnera rozliczeniowego. Flow Apps gwarantuje jasne i proste umowy, terminowe wypłaty i pełne wsparcie oraz szybki kontakt przez kanały takie jak Messenger, Mail, Infolinia czy Telegram.

Partner pobiera niską prowizję, oferuje wynajem skuterów i samochodów do pracy i zapewnia możliwość pracy na kilku aplikacjach jednocześnie, co z kolei gwarantuje dostęp do większej ilości zleceń i skutkuje jeszcze wyższym wynagrodzeniem!

Podsumowanie

Praca w aplikacjach dla kurierów nie wymaga żadnych specjalnych kwalifikacji ani doświadczenia. Jedynym wymogiem jest ukończenie 18 roku życia i posiadanie telefonu z dostępem do internetu. Średnie wynagrodzenie kurierów zależy od wielu czynników, takich jak miasto, ilość zamówień czy godziny pracy. Dostawcy mają również możliwość otrzymywania napiwków czy dodatkowych bonusów.

Aby pracować w aplikacjach do zamawiania jedzenia, musimy posiadać własną działalność gospodarczą. Inną możliwością jest skorzystanie z usług partnera rozliczeniowego, co umożliwia legalną pracę na podstawie umowy zlecenia i korzystanie z ulg podatkowych.

Praca w aplikacjach delivery jest coraz popularniejsza, a dostawcy jedzenia mają możliwość dostosowania czasu pracy do swoich indywidualnych potrzeb!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie