Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 06 lutego 2024 » Jakie akcesoria warto ...

Jakie akcesoria warto dokupić do iPada dla ucznia?

iPad to znakomite narzędzie dla uczniów, umilające proces nauki i czyniące go interaktywnym oraz zachęcające do korzystania ze szkolnych zasobów. Aby w pełni wykorzystać potencjał iPada w edukacji, warto dobrać do niego odpowiednie akcesoria, które uczynią naukę jeszcze bardziej efektywną.

Dlaczego iPad dla ucznia to dobry wybór?

Tablet Apple jest niezwykle popularny w środowisku szkolnym – uznawany jest za doskonałe narzędzie edukacyjne, idealnie dopasowane do nowoczesnych standardów zdobywania wiedzy. Oto jego główne atuty:

  • Mobilność – dzięki niskiej wadze i niewielkim rozmiarom, uczniowie mogą nosić iPada praktycznie wszędzie, a transportowanie go między szkołą a domem nie będzie uciążliwe
  • Dostęp do internetu – dzięki Wi-Fi i opcjonalnemu modemowi Cellular, iPad zapewnia uczniom stały dostęp do zasobów edukacyjnych online, w tym bibliotek cyfrowych, kursów, tutoriali czy e-booków, co znacznie poszerza możliwości zdobywania wiedzy
  • Wszechstronność – iPad umożliwia naukę zdalną i stacjonarną, tworzenie szkiców, pozwala edytować filmy, zdjęcia, tworzyć grafiki, współpracować z innymi uczniami
  • Obsługa aplikacji edukacyjnych – system iPadOS jest zgodny z apkami najczęściej używanymi przez uczniów i nauczycieli, w tym z programami od Microsoft i Google.

Poza powyższymi, tablety Apple wspierają dedykowane akcesoria do iPada, które zwiększają funkcjonalność urządzenia i sprawiają, że nauka jest nie tylko skuteczniejsza, ale również przyjemniejsza. Oto najważniejsze z nich.

Rysik Apple Pencil

Apple Pencil to akcesorium, które jest niezbędnym dodatkiem dla każdego ucznia korzystającego z iPada. Dzięki niemu notowanie, rysowanie czy nawet rozwiązywanie zadań matematycznych jest bardziej intuicyjne i naturalne, imitując pisanie długopisem czy ołówkiem. Dostępne są różne modele Apple Pencil, dlatego przed zakupem sprawdź, który z nich jest kompatybilny z posiadanym iPadem.

Kolejnym dodatkiem, którego zakup dla ucznia warto rozważyć, jest zewnętrzna klawiatura do iPada. W zależności od posiadanego modelu tabletu Apple, klawiatura może mieć dodatkowy gładzik, który zmienia urządzenie na kształt MacBooka, pełnić rolę etui lub – podobnie jak w komputerze stacjonarnym Mac – być samodzielnym dodatkiem sparowanym za pomocą Bluetooth. Dzięki niej pisanie wypracowań czy odrabianie zadań domowych będą szybsze i bardziej komfortowe.

Słuchawki

Do nauki w domu czy w bibliotece, warto dokupić słuchawki Apple AirPods, które – w zależności od modelu – mogą izolować od dźwięków z zewnątrz, tworząc idealnie ciche otoczenie sprzyjające skupieniu. Ponadto, AirPodsy posiadają mikrofon, dzięki czemu przydają się podczas nauki zdalnej, uczestniczenia w kursach czy korepetycjach online.

Stojak

Stojak na tablet to praktyczne rozwiązanie umożliwiające wygodne korzystanie z iPada podczas oglądania materiałów multimedialnych czy wideokonferencji z innymi uczniami i nauczycielem. Akcesorium dba o odpowiednią wysokość i stabilność urządzenia bez konieczności trzymania go dłońmi.

Etui

Choć etui bezpośrednio nie wpływa na proces nauki, warto je kupić w celu ochrony tabletu przed uszkodzeniami. Niektóre modele, poza zabezpieczeniem Pada, mogą pełnić rolę podpórki pozwalając ustawić urządzenie w pozycji pionowej lub poziomej.

Odpowiednio dobrane akcesoria pomogą w nauce

Wymienione wyżej akcesoria do iPada znacząco zwiększą efektywność i komfort nauki uczniów na każdym poziomie edukacyjnym – od szkoły podstawowej, przez średnią, aż po studia wyższe. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę, czy dodatek jest kompatybilny z posiadanym modelem tabletu, co gwarantuje bezproblemowe użytkowanie. Istotne jest także unikanie produktów od nieznanych producentów. Tylko zaufane i sprawdzone marki, specjalizujące się w produkcji akcesoriów do urządzeń Apple, oferują gwarancję bezproblemowego działania i wysoką jakość wykonania.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie