Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 18 lutego 2024 » Czy 2500 złotych wystarczy ...

Czy 2500 złotych wystarczy na zakup dobrego laptopa dla nauczyciela?


W 2023 roku nauczyciele po raz pierwszy dostali możliwość dofinansowania zakupu nowego laptopa z użyciem bonu. Jego wysokość to dwa i pół tysiąca złotych, ale można też kupić sprzęt tańszy lub droższy. W tym drugim przypadku należy jednak dopłacić różnicę z własnych środków, choć można też skorzystać wtedy z rat. Zastanówmy się więc, jaki sprzęt możemy kupić w tej cenie. Czy 2500 złotych wystarczy na zakup dobrego laptopa dla nauczyciela?
br>

Bon dla nauczyciela - wymagania minimalne laptopa

Aby móc finansować zakup laptopa dla nauczyciela przy użyciu bonu, sprzęt musi spełniać określone warunki. Laptop dla nauczyciela musi mieć odpowiednią wydajność, być sprzętem całkiem nowoczesnym i wyposażonym we wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Minimalne wymagania to przede wszystkim co najmniej 8 GB RAM, dysk SSD o pojemności 256 GB i ekran Full HD o przekątnej co najmniej 13”. Laptop za bon dla nauczycieli musi osiągnąć 1200 punktów (lub więcej) w teście benchmarkowym CrossMark, co odpowiada wydajności podstawowym modelom procesora Intel Core i5.

To nie koniec wymagań. Laptopy dla nauczyciela muszą posiadać kamerę internetową, mikrofon i głośnik, a także polską klawiaturę QWERTY. Sprzęt musi mieć co najmniej dwa złącza komunikacyjne (np. USB, USB-C), w tym minimum jedno pozwalające na przesyłanie obrazu. To przydatne opcje - komputer sprawdzi się w pracy nauczyciela, na przykład do wyświetlania obrazu na zewnętrznym wyświetlaczu lub projektorze. Oczywiście, sprzęt musi być nowy, nieużywany, fabrycznie zapakowany, a do tego wyprodukowany maksymalnie 9 miesięcy przed datą sprzedaży. Dzięki temu nauczyciele mają pewność, że ich laptopy nie będą przestarzałe, czy magazynowane przez wiele poprzednich lat.

Czy laptop dla nauczyciela za 2500 złotych będzie mocnym laptopem? Wydajność powinna być w zupełności wystarczająca do codziennej pracy, przeglądania Internetu i uruchomienia większości aplikacji. Najlepszy laptop dla nauczyciela znajdziesz w Komputronik.

Czy laptopy w programie bon dla nauczyciela będą wystarczające do pracy?Na przełomie 2023 i 2024 roku wartość bonu na laptopa dla nauczyciela to kwota wystarczająca do kupienia niezłego sprzętu. Laptop za około 2500 złotych bez trudu uruchomi wszystkie programy biurowe, graficzne, czy multimedia (zdjęcia, filmy, treści w VOD). https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-laptop-do-2500-zl-ranking/ pod tym adresem znajdziesz najlepszy wybór laptopów do 2500 zł. Bogate wyposażenie i niezła szybkość pozwolą też na naukę zdalną, przeglądanie Internetu, czy nawet włączenie wielu gier, choć nie na wysokich detalach.

Laptop dla nauczyciela kupiony za 2500 złotych może jednak być niewystarczający w zastosowaniach, gdzie liczy się mocna karta graficzna. Za około 2500 złotych najczęściej laptop ma sporo pamięci i niezły procesor, ale jedynie zintegrowany układ graficzny. Warto szukać sprzętu z GPU Intel Iris Xe Graphics - to obecnie jedna z najlepszych kart graficznych zintegrowanych z procesorem. Jeśli masz większe oczekiwania od laptopa, warto rozważyć dopłatę do bonu dla nauczycieli. Posiadanie tego rodzaju dofinansowania może być doskonałą okazją, żeby kupić mocnego laptopa. Sprzęt w cenie od 4-5 tysięcy złotych będzie znacznie lepszy od laptopa za 2500 złotych. Posłuży przez wiele lat, pozwalając też na uruchomienie gier, czy wymagających programów (np. do montażu wideo, obróbki grafiki 3D, tworzenia muzyki).

Czy warto dopłacić do laptopa dla nauczyciela?Jaki laptop dla nauczyciela wybrać? Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie - do czego wykorzystasz laptopa? Jeśli przede wszystkim do pracy, przeglądania Internetu i odtwarzania multimediów - sprzęt o wartości 2500 złotych będzie miał wystarczającą wydajność. Dopłacając możemy natomiast liczyć na lepszą jakość wykonania, czego doskonałym przykładem są laptopy Apple Macbook. W cenie od około 5.000 złotych wzwyż otrzymujemy laptop, który posłuży przez wiele lat, świetnie wygląda i ma obudowę z prawdziwego metalu. Mając bon na laptopa dopłacamy po prostu pozostałą część i możemy cieszyć się z doskonałego, bezawaryjnego i wydajnego sprzętu.

Dopłatę do bonu dla nauczycieli warto także rozważyć, jeśli planujesz uruchomić na laptopie bardziej wymagające programy. Tu przyda się nie tylko mocniejszy procesor (np. Intel Core i7), ale również większa pojemność pamięci RAM. Taki sprzęt będzie też sprawdzał się jeszcze lepiej w codziennym użytku, możemy też liczyć na lepszą jakość wykonania, czy bardziej dopracowany wyświetlacz. Często ogromną różnicę robi obecność dobrej, dedykowanej karty graficznej (np. GeForce RTX z serii 30xx lub 40xx). Wtedy bez trudu uruchomimy też wszystkie gry, nawet te najnowsze. W droższym laptopie znajdziemy zwykle bardziej pojemny i szybszy dysk, a także inne dodatki - wydajniejsze chłodzenie, atrakcyjny design, czy świetną baterię.

Osoby mające spore wymagania wobec laptopa mogą nie być zadowolone ze sprzętu kupionego za równowartość bonu 2500 złotych. Dopłata 1000,1500, czy 2000 złotych może jednak radykalnie poprawić osiągi sprzętu. Aby porównać dostępne na rynku rozwiązania można skorzystać z pomocy doradcy. Taką opcję dają wszystkie dobre sklepy, gdzie można zrealizować bon na laptopa dla nauczycieli.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie