Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 21 marca 2024 » Tabliczka mnożenia – zobacz, ...

Tabliczka mnożenia – zobacz, jaki sposób nauki jest najlepszy

Obawiasz się, że Twoje dziecko będzie miało problemy z nauką tabliczki mnożenia? Na szczęście istnieje wiele możliwości, aby temu zapobiec. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób najlepiej nauczyć swoją pociechę mnożenia? Podpowiadamy!

Nauka tabliczki mnożenia dla każdego

Nie od dziś wiadomo, iż nauka tabliczki mnożenia jest dla wielu dzieci ogromnym wyzwaniem, a nierzadko wręcz koszmarem. Jest to jednak taka umiejętność, która przyda się każdemu i trzeba ją posiąść. W związku z tym warto ułatwić swojemu dziecku naukę. Istnieje na to wiele sposobów, ale nie każdy jest równie efektywny. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie metody Domana, która opiera się na wizualnym przyswajaniu wiedzy. Wyróżnią ją wysoka skuteczność, a także bezstresowość.

Jak nauczyć się mnożyć metodą Glenna Domana?

Chcesz wiedzieć, na czym polega nauka tabliczki mnożenia metodą Glenna Domana? Otóż istotne jest m.in. to, że można ją zacząć wdrażać bardzo wcześnie. Co więcej, nadaje się ona także w przypadku dzieci z zaburzeniami neurologicznymi albo porażeniem mózgowym. Metoda Domana bazuje na kojarzeniu. Początkowo dziecko zapamiętuje liczbę kropek na karcie, a później zaczyna z tym kojarzyć wynik działania. Dzięki temu tabliczka mnożenia szybko utrwali się w pamięci.

Nauka tabliczki mnożenia techniką Domana wymaga korzystania z kwadratowych kart, na których znajdują się czerwone kropki. Pozwalają one intuicyjnie zrozumieć, czym jest liczebność. Wybrany zestaw kart pokazuje się dziecku trzy razy dziennie w odstępach wynoszących około pół godziny. Bardzo ważna jest tu regularność. Z czasem należy oczywiście modyfikować zestawy. Kluczowe jest również to, aby zacząć od kart, na których znajduje się mała liczba kropek. Dopiero później można podnosić poprzeczkę.

Tabliczka mnożenia – o tym pamiętaj

Warto mieć świadomość tego, że plan nauki tabliczki mnożenia musisz tak skonstruować, aby zachęcał malucha do nauki i zabawy. Nie może on przekraczać możliwości dziecka i wywierać na nim presji. Zakończ sesję wtedy, kiedy nie jest ono jeszcze znudzone. Poza tym wybieraj takie momenty na naukę, kiedy oboje macie dobry humor i jesteście wypoczęci. Oprócz tego nie zapomnij, że tempo pokazywania poszczególnych kart powinno być szybkie, ponieważ maluch uczy się dzięki efektom wizualnym. Pamiętaj też, aby jednocześnie wraz z pokazywaniem wyraźnie i głośno czytać wszystkie liczby.

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy do nauki tabliczki mnożenia metodą Glenna Domana. Warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego https://www.wczesnaedukacja.pl/pl/c/Tabliczka-mnozenia/56, gdzie znajdziesz zestawy kart obrazujących mnożenie. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu.

Jak widać, metoda Glenna Domana to świetny sposób, aby nauczyć dziecko tabliczki mnożenia. Możesz mieć pewność, że jest ona nie tylko bardzo skuteczna, ale również przyjemna dla malucha. Poza tym warto z niej skorzystać jeszcze zanim dziecko pójdzie do szkoły. Dzięki temu będzie mu znacznie łatwiej.Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie