Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 26 marca 2024 » Ile kosztuje egzamin ...

Ile kosztuje egzamin Cambridge?


Chcesz odnieść sukces za granicą i gonić za swoimi marzeniami? Konieczność znajomości języków obcych pozwoli Ci otworzyć furtkę do realizacji wielu osobistych celów, nie tylko zawodowych. Aby oficjalnie to udokumentować, warto zdać egzamin Cambridge. Ile to kosztuje? Sprawdź, z jakim kosztem trzeba się liczyć!

Czym są egzaminy Cambridge i kiedy się przydają?

Egzaminy Cambridge English, prowadzone przez Uniwersytet Cambridge, są międzynarodowo uznawanymi testami sprawdzającymi umiejętności językowe w języku angielskim. Oferują szeroki zakres testów, od poziomu podstawowego (A2 Key) po zaawansowany (C2 Proficiency), pokrywając wszystkie poziomy biegłości zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

Otrzymane certyfikaty są akceptowane przez uniwersytety, firmy i instytucje na całym świecie. To wiarygodny dowód znajomości języka angielskiego. To kluczowe, jeśli chcesz podjąć karierę za granicą lub studiować w innym kraju. Wiele firm wymaga od swojego pracownika potwierdzenie umiejętności posługiwania się językiem na konkretnym poziomie właśnie przez pokazanie formalnego certyfikatu. Może być to część procesu aplikacyjnego. 

Przygotowanie do egzaminu wymaga systematycznej nauki i praktyki, co też zwiększa poziom językowy i buduje solidne fundamenty w zakresie gramatyki, słownictwa oraz porozumiewania się. Dla pracodawcy jest to też informacja o tym, że potrafisz dobrze zarządzać swoim czasem, jesteś zmotywowany do nauki oraz chętnie podnosisz swoje kwalifikacje.

Koszt egzaminów Cambridge

Koszt egzaminów Cambridge jest uzależniona od konkretnej placówki oraz poziomu nauczania. Sprawdziliśmy przykładowe ceny w szkole Lincoln:

  • B2 First – 699 zł.
  • C1 Advanced – 739 zł
  • C2 Proficiency – 799 zł.

Warto pamiętać, że trzeba zapisać się w autoryzowanej placówce, która spełnia wszystkie wymagane standardy. Każda z nich musi być regularnie kontrolowana. W Polsce jest wiele szkół, które mają uprawnienia na centrum egzaminacyjne Cambridge. Dzięki temu legalnie mogą przeprowadzić rejestrację i test.

Jak zaplanować egzamin Cambridge?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego egzaminu Cambridge English. Każdy z nich potwierdza inny stopień znajomości angielskiego. Niektóre z nich przeznaczone są dla dzieci, inne dla młodzieży, dorosłych, a także specjalne biznesowe warianty przydatne pracownikom wielu firm. Możesz zdecydować o egzaminie samodzielnie albo wykonać specjalny test sprawdzający Twoją wiedzę.

Kiedy już wybierzesz stopień, do którego chcesz dążyć, musisz zaplanować czas na solidne przygotowanie. Jest wiele dostępnych dróg: spotkania grupowe, lekcje indywidualne z lektorem, samodzielna nauka z odpowiednimi materiałami edukacyjnymi. Wszystko jest uzależnione od tego, jak skuteczniej będziesz przyswajać wiedzę oraz jakie masz indywidualne preferencje. Pamiętaj o motywacji i celu!

Śledź terminy egzaminów Cambridge, które podzielone są na część pisemną i ustną. Upewnij się, do kiedy trwają zapisy oraz ile czasu potrzebujesz na otrzymanie wyników. Bez obaw, rejestracja trwa chwilę i zrobisz to zdalnie z pomocą internetu, a sam egzamin może odbywać się zarówno w formie papierowej, jak i komputerowej. 

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie