Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 05 stycznia 2016 » Najpopularniejsze gry dla ...

Najpopularniejsze gry dla dzieci w 2015 roku

Poza komercyjnymi i drogimi grami komputerowym w Internecie istnieje szereg bezpłatnych gier edukacyjnych, które pozwalają dziecku ciekawie spędzić czas. Celem takich gier jest przede wszystkim nauka poprzez zabawę oraz rozwój zainteresowań pociech.

Jeśli Twoje dziecko jest uzdolnione plastycznie, lubi rysować i chciałoby doskonalić swoją technikę rysunku lub po prostu szukać nowych inspiracji może swój talent rozwijać grając w gry z rysowaniem. Również kolorowanki to ciekawe zajęcie, które ma wielki wpływ na rozwój dziecka. Dziecko poznaje kolory, uczy się je rozróżniać, a tym samym zwiększa swoją kreatywność. Istnieje również wiele gier edukacyjnych o szkole. Takiego typu gry nie są tylko świetną zabawą dla dziecka, ale dostarczają także wyjątkowe wartości edukacyjne. Poprzez zabawę dzieciaki mogą uczyć się języków, zegara czy też dodawania. To sprawia, że nauka staje są wyjątkowo przyjemna. Duża popularnością cieszą się gry literowe, których celem jest nauczenie gracza rozpoznawania liter. Są tam gry, w których wpisujesz litery, szukasz liter, uczysz się liter albo grasz w szubienicę.


Wśród bezpłatnych występują też gry wielowątkowe, w których czasem potrzebne są szyfry czy też hasła, aby przejść do kolejnego etapu. Gry te są doskonałym sposobem na naukę dziecka cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Jeżeli Twoje dziecko jest spostrzegawcze i bystre, swoje zdolności może sprawdzać i rozwijać grając w gry typu szukaj i znajdź. Różnorodne gry typu łamigłówki są świetnym sposobem na pobudzenie myślenia logicznego u dziecka. W Internecie jest też mnóstwo gier, które mogą pomóc Twojemu dziecku w rozwoju pasji. Jeżeli Twoja pociecha jest miłośnikiem sportu, to właśnie kategorii gry sportowe znajdziesz całą masę różnych darmowych gier. Ciekawymi grami są te dotyczące gotowania czy opieki, w których dziecko może opiekować się zarówno zwierzętami jak i małymi dziećmi. Tego rodzaju gry uczą dzieci opiekuńczości oraz odpowiedzialności. Poza tym są też gry edukacyjne, gdzie bohaterami są postacie ze znanych bajek i kreskówek.Tak więc granie w bezpłatne gry edukacyjne to doskonały sposób na wszechstronny rozwój dzieci, poszerzanie ich wiedzy oraz rozwój ich zainteresowań i pasji. Dodatkowym atutem bezpłatnych gier online jest niewątpliwie to, że dziecko nie będzie musiało czekać na powrót domowników, aby sobie za darmo pograć.

Nie ma nic przyjemniejszego niż nauka poprzez zabawę!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie