Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 20 stycznia 2016 » Poznaj Preply - rewolucja w ...

Poznaj Preply - rewolucja w nauce przedmiotów ścisłych

Nie dla wszystkich nauka przedmiotów ścisłych jest bezproblemowa. Jeżeli borykasz się z trudnościami w zrozumieniu matematyki, fizyki, czy chemii to warto zastanowić się nad tym jak można skutecznie sobie pomóc. Z pomocą przychodzi Internet.

Edukacja online zrewolucjonizowała nauczanie na każdym poziomie zaawansowania. Zarówno naukowcy pracując w międzynarodowych zespołach badawczych korzystają na co dzień z dobrodziejstwa internetu konsultując się i rozważając rozmaite teorie, przekazując sobie wyniki badań i dzieląc się doświadczeniem, jak również uczniowie zaczynających dopiero przygodę z przedmiotami ścisłymi. Największe trudności w nauce wynikają z braku kompetencji logicznego myślenia, analizy faktów i wnioskowania oraz formułowania tez. Kompetencje te wino się rozwijać sukcesywnie od urodzenia, niemniej postępująca cywilizacja, wyręczanie się elektroniką i gotowymi zabawkami elektronicznymi powodują ubytek w zakresie zdolności matematycznych i logicznej dedukcji. Tym samym młode pokolenie napotyka na coraz większe problemy z nauką chemii czy fizyki, a przede wszystkim matematyki. Pomocne w nauce mogą być nie tylko podręczniki i kursy ale również materiały dostępne online. Ulubione aplikacje mobilne a nawet gry logiczne online mogą wspomóc edukację matematyczną. Niestety jeśli zaległości nawarstwiają się i niezrozumienie tematu powoduje brak opcji przejścia dalej a cofnąć by się trzeba było do samego początku i podstaw konieczna jest fachowa pomoc korepetytora. Tylko indywidualnie można nadgonić zaległości i uzupełnić braki.


Poprzez indywidualizację nauki można nauczyć się także przedmiotów do których pojęcia nie ma się zdolności. Czasem wystarczy stosowne utrwalenie i przećwiczenie już zdobyte wiedzy, czasem wymagana jest powtórka i uzupełnienie niewiedzy. To właśnie dzięki pracy z korepetytorem, który szybko może ocenić z czym mamy największe problemy i w jaki sposób ma nas uczyć, byśmy się nauczyli a nie ulegli frustracji możemy przygotować się do matury, sprawdzianu, egzaminu. Polecamy też artykuł “Nauka przedmiotów ścisłych w praktyce” na portalu StudentNews.pl

Pomoc w znalezieniu korepetytora z przedmiotów ścisłych oferuje portal Preply. Są tutaj profile korepetytorów z wielu przedmiotów, w tym z matematyki, fizyki, chemii, biologii. W zależności od potrzeb można przeszukiwać profile osób z okolicy udzielających korepetycji stacjonarnych jak i korepetycje online dostępne przy pomocy Skype w wygodny sposób, niskiej cenie i doskonałej jakości. Decydując się na korepetycje z chemii zdalnie możemy skorzystać z ofert korepetytorów z całego kraju. Nie tylko nie mamy ograniczeń wobec lokalizacji korepetytora ale i swojego miejsca pobierania nauki, bowiem możemy uczyć się w domu jak i poza domem. Jeśli jest nam wygodniej uczyć się w przerwie w szkole czy w drodze do domu to możemy tak umówić swoje korepetycje by wykorzystać ten czas efektywnie.

Platforma do nauki Preply.com to wygodne narzędzie do poszukiwań nauczyciela ale nie tylko. Dzięki Preply nasze wpłaty na poczet korepetycji są chronione i nie musimy obawiać się oszustwa ze strony korepetytora. Co więcej korzystając z serwisu mamy możliwość wystawienia opinii, oceny jakości, zajęć i samego korepetytora dając innym wskazówkę an ile warto zaufać temu nauczycielowi. Opcją dodatkową jest opcja dodania ogłoszenia o poszukiwaniu korepetytora na wskazanych warunkach. Tak duża ilość funkcji jakie udostępnia portal użytkownikom zupełnie za darmo sprzyja jego rozwojowi. By pozyskać jak najwięcej internautów serwis Preply nie pobiera opłat za pośrednictwo i dostęp do bazy kontaktów poza koniecznością rejestracji w serwisie, zupełnie niezobowiązującej. Zakładając konto otrzymujemy gratis godzinę zajęć. Dzięki temu możemy sprawdzić wybranego korepetytora jak i przekonać się do korepetycji online. Aby zrealizować korepetycje zdalne wystarczy mieć dostęp do sieci oraz zainstalowany komunikator Skype, jest od darmowy i kompatybilny z systemami operacyjnymi zarówno komputerów jak i komórek, tabletów.

Korepetycje przez Skype to wygodna forma nauki nie odbiegająca jakością od tradycyjnych korepetycji znanych z efektywności. Ciesząc się korepetycjami zdalnymi nie musimy poświęcać czasu na dojazdy, nie rzadko kosztowne jak również nie musimy ograniczać planów wyjazdowych i swej mobilności z powodu zaplanowanych zajęć edukacyjnych. Możemy wygodnie uczyć się w domu, jak i każdym innym miejscu. Nauka domowa to przede wszystkim dobrodziejstwo dla osób zamieszkujących wsie i niewielkie miejscowości, gdzie dotąd trudno było o wysoki poziom edukacji i nauczycieli gotowych udzielić korepetycji, przygotować do konkursu przedmiotowego itp. Obecnie możemy w każdej chwili sięgnąć po wparcie Preply (m.in. korepetycje z chemii w Warszawie) i korepetytorów, którzy zapewnią nam stosowną dawkę wiedzy w przystępnej formie za niewielkie pieniądze. Korzystając z zajęć online możemy zaryzykować i zaufać młodym nauczycielom, studentom bez doświadczenia w nauczaniu jak i wybrać korepetytora o ugruntowanej pozycji w branży, na rynku edukacji zdalnej. To od nas zależy kogo wybierzemy i czym będziemy się kierować. Jednych przyciąga niska stawka za godzinę korepetycji, innych innowacyjna forma zajęć, metoda nauki a jeszcze innych elastyczność terminów i możliwość nauki wieczorami czy o poranku, w weekendy etc.

Jak wynika z powyższego rozwój edukacji przez Skype postępuje. Korepetytorzy chcąc się stać bardziej konkurencyjni wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich uczniów oferując dodatkowe materiały ćwiczeniowe, czat, czy forum dla uczniów itp. Coraz częściej korepetycjom towarzyszy blog korepetytora, w którym omawiane są ogólne tematy, pomoce, jak i udzielane są porady i wskazówki jak się uczyć, jak organizować samodzielnie naukę. Część z informacji ma charakter motywujący i mobilizujący. Dla wielu uczniów osoba korepetytora to niezbity autorytet, który zobowiązuje do systematycznej nauki i przygotowywania się z zajęć na zajęcia.

Przeniesienie nauki do internetu obniżyło koszty nauki jak również rozwinęło dostęp do nauki. Możemy uczyć się samodzielnie, bez ponoszenia kosztów lub płacąc za edukacje o wiele mniej niż w klasycznym modelu. Tańsze korepetycje z chemii online wynikają między innymi z faktu iż nie jest potrzebny lokal na zajęcia, jak i w tym samym czasie można obsłużyć znacznie większą ilość uczniów. To komfortowe rozwiązanie nie tylko dla korzystających z edukacji zdalnej ale i tych którzy zawodowo trudnią się nauczaniem. Przedmioty ścisłe mają to do siebie iż bez kłopotu można je wykładać online. Czasem konieczny jest zapis, wykres, czy prezentacja, jakie można zawrzeć w przekazie wideo poprzez Skype. Wbrew wielu opiniom korepetycje przez Skype to oferta nie tylko dla osób z trudnościami w nauce, zaległościami jak i osób zmuszonych do nauki w domu, to również propozycja i alternatywa dla osób uczących się samodzielnie jako uzupełnienie, rozszerzenie, ciekawy sposób na poznawanie świata chemii, matematyki, biologii, zgłębianie tajników fizyki itp. Jeżeli dotąd nie spróbowałeś jeszcze nauki w sieci, nie znasz korepetycji zdalnych to czas zaznajomić się z serwisem Preply i jego ofertą dla Ciebie! Bądź na bieżąco i korzystaj z innowacyjnych metod nauki, nie z komputerem a z człowiekiem gotowym pomóc ci rozwiązać zadanie z matematyki, powtórzyć wiedzę do egzaminu z chemii jak i podpowiedzieć jak przeprowadzić doświadczenie z fizyki.

Autor: Preply.com, korepetycje z chemii (Warszawa) poprzez platformę online i offline.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie