Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 21 lutego 2020 » Kocyk dla niemowlaka – jak ...

Kocyk dla niemowlaka – jak wybrać?

Kocyk jest bardzo istotnym elementem wyprawki dla malucha. Wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest oczywisty, a wszystko przez to, że...

Kocyk dla niemowlaka – jak wybrać?

Kocyk jest bardzo istotnym elementem wyprawki dla malucha. Wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest oczywisty, a wszystko przez to, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów różniących się między sobą właściwościami. Warto więc wiedzieć, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie kocyka dla maluszka.

Kocyk – przede wszystkim miękki i elastyczny

Kocyk dla niemowlaka powinien być bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Dziecko będzie się do niego tulić cały czas. Warto jednak nie zapominać o elastyczności. Istnieją modele, które charakteryzuje duża miękkość, ale są problematyczne w dopasowywaniu. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza, że kocyk powinien otulać maluszka i chronić go przed chłodem na przykład podczas spaceru. Nic więc dziwnego, że rodzice decydują się na zakup produktów wysokiej jakości, ich skład pozwala na użytkowanie przez lata. Warto wspomnieć, że materiał musi być na tyle dobry, by zachować swoje właściwości, nawet po kilku czy kilkunastu praniach i prasowaniach. Bardzo popularną tkaniną jest polar minky. Oryginalny materiał produkowany przez Shannon Fabrics, jest bardzo miękki, cieplutki i bezpieczny dla dziecka. Przed wyborem kocyka, należy sprawdzić pochodzenie produktu, dlatego, że na rynku pojawiło się mnóstwo zamienników i podróbek, które nierzadko są wątpliwej jakości. Wybierając kocyk, trzeba pamiętać, że ma on być dopełnieniem ubioru maluszka, a nie jego substytutem. Mimo przykrycia, dziecko powinno być ubrane na "cebulkę".

Rozmiar kocyka

Najpopularniejszym i często rekomendowanym przez wiele firm rozmiarem kocyka jest 75x100 cm. Oczywiście dostępne są również modele o innych wymiarach. Można jednak powiedzieć, że taki kocyk jest wygodny w użytkowaniu. Nie jest on zbyt duży, by przykryć niemowlę w wózku lub kołysce, dodatkowo jest na tyle duży, że nakryje się nim nawet 2-3 letnie dziecko. Zaletą kocyka 75x100 jest to, że dziecko używa go wiele lat. Idealnym rozmiarem koca dla noworodka jest natomiast 65x75 cm. Taki produkt idealnie sprawdzi się w nosidełkach i gondolach.

Parametry, na które trzeba zwrócić uwagę

Najlepszymi materiałami na kocyki dla niemowląt są bawełna, poliester i minky. Nie da się jednak ukryć, że ich wzorzystość jest nieograniczona. Producenci tworzą więc kocyki z cienkiej bawełny i ocieplającym wypełnieniem. Odbija się to na miękkości i elastyczności produktu. Również pranie kocyków z mieszanych materiałów wpływa na ich wygląd. Przy wyborze należy się więc zastanowić, czy ważniejsza jest funkcjonalność czy wygląd produktu. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się kocyki bambusowo-bawełniane. Są to produkty wysokiej jakości, które z wyglądu przypominają dzianiny robione na drutach. Tego rodzaju kocyki stworzone są z naturalnych materiałów i wpisują się w popularny trend eko.

Wybór kocyka dla maluszka wcale nie jest prosty. Warto jednak pamiętać, by decydować się na te produkty, które kupilibyśmy dla siebie. Prostym sprawdzeniem trafności wyboru jest pokazanie kocyka starszemu rodzeństwu. Dzieci reagują bardzo spontanicznie więc reakcje: „ale mięciutki” albo „też taki chcę” są potwierdzeniem dobrego zakupu.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie