Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 16 sierpnia 2020 » Wyprawka do szkoły – jak ...

Wyprawka do szkoły – jak kupować, żeby nie przepłacać?

Pierwszy dzień w szkole podstawowej jest dużym stresem zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Konieczna okaże się odpowiednia wyprawka, która...

Pierwszy dzień w szkole podstawowej jest dużym stresem zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Konieczna okaże się odpowiednia wyprawka, która powinna zawierać niezbędne elementy, aby pociecha czuła się swobodnie i miała wszystko to, co jest potrzebne. Są to przedmioty i przybory, dzięki którym możliwe będzie wykonywanie poszczególnych zadań związanych z zajęciami w szkole. Przed zakupami warto przygotować sobie odpowiednią listę, na której zapiszemy wszystkie najważniejsze pozycje. Co powinno znajdować się w każdej wyprawce dla ucznia? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.

Co powinna zawierać wyprawka do szkoły?

Wyprawka dla dziecka do szkoły musi zawierać przede wszystkim przybory plastyczne i artykuły papiernicze. Zanim zdecydujemy się na zakup wszystkiego w sklepie stacjonarnym bądź internetowym, warto zapytać się wychowawczyni, które akcesoria będą niezbędne. Z pewnością przydatna będzie teczka A4 lub segregator na dokumenty szkolne. Nie obędzie się bez bloku technicznego i rysunkowego – zarówno białego, jak i kolorowego. Dodatkowo nie może zabraknąć: zestawu pędzli, farb, plasteliny, kredek ołówkowych i świecowych, mazaków, kleju w sztyfcie. W niektórych podstawówkach wymagane są również kartki papieru ksero i arkusz szarego papieru. Nie można zapominać o nożyczkach. Przydatny okaże się również zeszyt, brystol, ołówek, gumka do ścierania. Mówiąc o wyprawce, nie można pominąć elementów niezwiązanych z przyborami szkolnymi.

Odzież i pojemniki na żywność

Wyprawka do szkoły musi zawierać odpowiednie ubrania dla dziecka. Zmienne obuwie szkolne (wsuwane lub na rzepy), strój do aktywności fizycznych, fartuszek. Warto zaopatrzyć dziecko w zapasową parę ubrań, w przypadku ubrudzenia lub innego przykrego incydentu. Pociechy powinny zostać wyposażone w lekkie plecaki szkolne. Oprócz tego niezbędne będą również wszelkiego rodzaju pojemniki na śniadanie i termosy na napoje.

Gdzie kupić wyprawkę dla dziecka?

Najlepszym rozwiązaniem zakupu wyprawki i innych przedmiotów do szkoły i przedszkola bez wychodzenia z domu jest Ceneo.pl. Można tam porównać oferty poszczególnych sklepów, dzięki czemu rodzic wybierze najbardziej optymalne rozwiązanie. Jeśli chcemy, aby dziecko rozwijało języki obce, idealny okaże się audiobook do nauki angielskiego. Wpisując tę frazę w wyszukiwarkę Ceneo, możliwe jest znalezienie najlepszej i najbardziej korzystnej oferty. Jeśli szkoła, do której uczęszcza dziecko korzysta z rozwiązań elektronicznych, konieczna może okazać się torba na laptopa. Również i w tym przypadku konsument na portalu Ceneo.pl znajdzie to, czego szuka. Dodatkowo porównywarka umożliwia przeczytanie obiektywnych opinii na temat danego przedmiotu, dzięki czemu upewnimy się, czy podejmujemy dobry wybór, sięgając po dany egzemplarz. Przebywając wygodnie w domu, unikniemy kolejek i zaoszczędzimy czas, który możemy poświęcić na zabawę z pociechą.

Artykuł partnera serwisu szkolnictwo.pl

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie