Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 03 września 2020 » Gry pokemon - najlepsze dla ...

Gry pokemon - najlepsze dla dzieci?

Mimo upływu lat, Pokemony nie tracą na popularności. Gry Pokemon, takie jak PokeWars lub inne gry tekstowe, zostały wyparte przez nowsze, bardziej skomplikowane...

Mimo upływu lat, Pokemony nie tracą na popularności. Gry Pokemon, takie jak PokeWars lub inne gry tekstowe, zostały wyparte przez nowsze, bardziej skomplikowane produkcje, które tak szybko się nie znudzą i oferują graczowi możliwości przeprowadzenia dziesiątków lub nawet setek ciekawych rozgrywek. Do niedawna prawdziwą furorę robiła gra na smartfony oparta na geocachingu i poruszaniu się w prawdziwych lokalizacjach, czyli Pokemon GO. Choć od dawna już nie słychać o niej nic nowego, to w świecie gier o tych magicznych stworzeniach pojawiła się nowa pozycja - gra przeglądarkowa PokeGra, która zyskuje coraz większe rzesze fanów.

Chociaż nazwa nie powala na kolana, to PokeGra reprezentuje sobą ten rodzaj gry Pokemon, które są lubiane przez użytkowników. Jako dziecko marzyłeś, żeby trenować Pokemony i złapać je wszystkie, tak jak w słynnym kreskówkowym sloganie? Chciałbyś cofnąć się w czasie i być jak Ash, który przemierzał świat w poszukiwaniu nowych Pokemonów? Koniecznie sprawdź, co może zaoferować Ci PokeGra.

Oficjalne produkcje ze stajni The Pokemon Company nie zapewniają tego, czego od pierwszej chwili dostarcza PokeGra - zabawy z innymi ludźmi, których spotykasz na mapie i którzy mogą być doświadczonymi graczami albo kompletnymi laikami, którzy tak jak Ty dopiero zaczynają swoją przygodę. W ciągu dnia przez grę przewija się nawet 400 osób, a w weekendy nawet dwukrotnie więcej. Nie jest to może ogromna liczba, ale w czasie gry się tego nie odczuwa i na mapie zawsze jest dosyć tłoczno.

PokeGra - jak zacząć?

PokeGra, to produkcja, która reprezentuje gry Pokemon na przeglądarki, w które możesz zagrać zupełnie za darmo. Żeby zacząć wystarczy, że założysz darmowe konto, stworzysz reprezentującą Cię postać i wybierzesz startowego Pokemona, który zostanie Twoim towarzyszem w przemierzaniu kolorowego, magicznego świata. Czekają na Ciebie turnieje, wyzwania i walki, w których możesz zdobyć tytuł najlepszego trenera. Celem gry jest jedno - złapanie każdego dostępnego stworka, a w przypadku tych najrzadszych może to być naprawdę trudne. Ta gra jest stworzona dla wszystkich, którzy lubią interesujące gry wprost do przeglądarki, barwną grafikę w formacie 2D, całkowicie bezpłatną zabawę bez utrudniających życie płatności i przede wszystkim Pokemony!

Kiedy stworzysz już swoją postać, musisz wybrać startowego Pokemona. Tak samo jak w oficjalnych produkcjach, masz do wyboru stworka z jednej z trzech pierwszych generacji. Chociaż nie dobierzesz na samym początku Mewtwo lub innego silnego kompana, a najlepsze poki zaczynają się dopiero na czwartym poziomie, to tylko ubarwia to całość rozgrywki. Gra Pokemon PokeGra oferuje Ci szeroki wachlarz stworków i nie musisz się zastanawiać jedynie między Bulbasaurem i Charmanderem. Możesz złapać naprawdę wszystkie istniejące Pokemony.

PokeGra - jak grać?

Pierwszym wyzwaniem jest zbadanie mapy otaczającego nas kolorowego świata. W końcu na pewno uda Ci się spotkać tam Pokemona, ale to dopiero początek zabawy - trzeba go jeszcze schwytać, a to jest już bardziej skomplikowana sprawa. Złapanie Pokemona wiążę się z uzyskaniem punktów doświadczenia, w skrócie PD. Im więcej PD uzyskasz, tym wyższy jest poziom Twojego Pokemona i może on wówczas ewoluować. Najważniejszym elementem tej gry Pokemon, jest stałe dbanie o to, by należące do nas stworzenia były na coraz wyższym poziomie. Na bieżąco trzeba rozwijać ich siłę, zręczność, odporność, witalność, szybkość oraz odparcie. Dzięki rozwijaniu tych atrybutów, nasz poziom z czasem wzrośnie i możliwe będą również rywalizacje z pozostałymi graczami, mini-gry czy wyzwania. Bardzo istotne jest to, że na łamach gry Pokemon PokeGra znajdziemy czat. Rozmawia na nim dużo ludzi i zawsze pomogą Ci rozwiać wątpliwości, jeżeli nie wiesz, jak się do czegoś zabrać. Nie trzeba też używać żadnych mikropłatności - są one możliwe, jeżeli bardzo zależy nam na przyspieszeniu rozwoju, ale i bez nich wszystko można zdobyć w czasie gry. Nad mapą znajduje się przejrzyste menu, które po kliknięciu się rozwija. Sama nawigacja w grze jest bardzo prosta. Znajduje się w niej toplista, ranking, ale również aukcje - gdzie możesz handlować zdobytym ekwipunkiem i Pokemonami. W zakładce postaci, znajdziemy profil, statystyki, osiągnięcia, a nawet dane dotyczące wszystkich naszych Pokemonów. Poza zwyczajną rozgrywką, którą zwykle oferują gry Pokemon, tutaj znajdują się wyzwania, które trzeba ukończyć w ciągu określonego czasu. Ich ukończenie gwarantuje nagrody w postaci złota, PD, a także rzadkich artefaktów. Oczywiście PokeGra ma także minusy. Sterowanie postacią jest dosyć toporne i wymaga użycia strzałek, a grafika skórek pozostawia wiele do życzenia. Nie można też przybliżyć samej mapy - trzeba powiększyć całą stronę, co bywa uciążliwe. Problemem są też animacje walki Pokemonów, bardzo ubogie w stosunku do oficjalnych produkcji. Podsumowując, PokeGra ma kilka minusów, ale nie różni się tym od standardowej gry Pokemon. Każda ma jakieś wady. W tym wypadku zalety jednak przeważają i jeżeli jesteś w stanie przywyknąć do słabego sterowania, to czeka Cię dużo dobrej zabawy.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie